V-v f i Lefeber en (het spook' Domencio blijken voor elkaar gemaakt 36 SPORT THEO MIDDELKAMP Sportdorploop in Oostkapelle Zeeland is klaar voor een mooi wielerjaar, al is het aanzien van het Zeeuwse clubwielrennen tanende. Eugene Vink Memorial Westdorpe Belangrijk thuisduel Oemoemenoe Veel turners in Zierikzee Handbalderby in Zierikzee rr-ar Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda Walcheren is weer een nieuwe hardloopwed strijd rijker. Zaterdag wordt in Oostkapelle voor het eerst de Sportdorploop georganiseerd. Start en finish zijn bij sportpark Duinhelm bij de plaatselijke voetbalvereniging. De deelne mers kunnen kiezen voor een, twee of drie ron den van 3,3 kilometer. Inschrijven kan in de voetbalkantine, de start is om 14.00 uur. Sportdorp Oostkapelle is een samenwerkings verband van sportverenigingen en andere loka le partijen in een wijk of dorpskern met als doel zo veel mogelijk inwo ners vanuit hun eigen behoefte meer en vaker te laten sporten. Voor de rugbyers van Oemoemenoe staat zater dag een belangrijk duel in de plate poule, de de gradatiepoule, op het programma. De Middel burgse ereklasser stuit in eigen huis op RC Wa terland. Oemoemenoe begon vorige week de strijd in de plate poule met een nederlaag. Er werd met 11-7 van The Hookers verloren. Tegenstander RC Waterland boekte een 10-7-overwinning op As- crum. De plate poule bestaat uit zes teams en die werken een halve competitie af. De wedstrijd op sportpark de Sprong in Middelburg begint om 15.00 uur. Delta Sport houdt zaterdag en zondag in samen werking met de technisch commissie Zuid West Nederland van de KNGU de tweede voor wedstrijd divisie 2, N2, jeugd 1 N3 district Zuid (Brabant, Limburg en Zeeland). Tevens worden de regiokampioenschappen voor Brabant-Oost en ZWN (Brabant West en Zeeland) gehouden. In totaal komen er 345 turnsters naar het La- co-sportcentrum in Zierikzee. De grote sport hal wordt omgebouwd tot een wedstrijdhal. Alle turnsters krijgen de laatste kans zich te plaatsen voor de kwartfinale van het NK. De aanvang op beide dagen is 9.00 uur. In de hoofdklasse D van de handbalcompetitie staat zondag de derby tussen Delta Sport en Orion op het programma. De thuisploeg heeft na twaalf wedstrijden elf punten behaald en staat in de middenmoot (achtste plaats). Orion moet met minder genoe gen nemen. De ploeg uit Heinkenszand heeft uit negen ontmoetingen zes punten vergaard. Orion vindt zich terug op de voorlaatste positie. De Bevelandse ploeg won voor de winterstop de derby. In Heinkenszand werd het destijds 22-21. De wedstrijd in het Laco-sportcentrum in Zierikzee begint om 14.00 uur. tl VLISSINGEN - Alles wijst erop dat 2015 voor wielrennend Zeeland een prachtig jaar wordt. Natuur lijk vooral omdat op 5 juli de Tour op Neeltje Jans finisht, maar er staan meer mooie evenementen op de agenda. Zo zal de Ronde van Zeeland Seaports op 21 maart meer World Tour-ploegen ontvan gen dan gebruikelijk en duurt de ZLM Roompot tour, voor de beste beloften (tot 23 jaar) van de we reld, niet één, maar twee dagen. Daarnaast is de BeNe Ladies Tour uitgebreid, waardoor de crème de la crème van het vrouwenwielren- nen drie in plaats van twee dagen door het Zeeuws-Vlaamse grens gebied zal racen. En de organisa tie van de Ster ZLM Tour heeft de intentie net als in 2013 de proloog in Goes te laten verrijden. Deze wedstrijd geldt met name voor sprinters als dé voorbereiding op de Tour de France. Verder staan weer de altijd fraaie koersen als de Omloop van Borse- le, de Omloop van de Braakman, de Wim Hendriks Trofee en de Ju- niorendriedaagse op het program ma. In 2015 doet de World Ports Classic Zeeland opnieuw aan en dankzij de toertochten van de Ri de for the Roses zullen duizen den fietsliefhebbers de Zeeuwse wegen op gaan. Ook met de Zeeuwse wielrenners gaat het goed. Talenten als Ant- wan Tolhoek, Matthijs Eversdijk en Davy Gunst maken progressie en hetzelfde geldt voor mountain- biker Milan Vader. Achter hen staan nog meer, vaak jongere ren ners te popelen een grote stap om hoog te maken. Johnny Hooger- land was lange tijd de enige Zeeuwse profwielrenner, inmid dels zijn er vier. Nick van der Lijke begint aan zijn tweede seizoen bij Lotto-Jumbo, Marco Minnaard aan zijn tweede seizoen bij Wanty en Johnny Hoo- gerland en Brian van Goethem zijn ingelijfd door de nieuwe Ne derlandse ploeg met Zeeuwse hoofdsponsor, Team Roompot. Van Goethem maakt zijn profde buut. Tenslotte maakt de door Zeeuwen geleide vrouwenploeg Feron Ladies Cycling Team een nieuwe start. Veel minder goed gaat het met het Zeeuwse clubwielrennen. WV Zeeuws-Vlaanderen lijdt al jaren een kwijnend bestaan als het om prestatieve sport gaat. Bij Theo Middelkamp gaat het ook niet de goede kant op. Vorige week gooide ploegleider Adrie Bruijnooge (foto) de knuppel in het hoenderhok door op te stap pen. In een brief verwijt hij het bestuur van alles en nog wat. Ro de draad is een gebrek aan passie en ambitie. Hij kreeg veel bijval en was niet Maxime Lefeber liep met de krachtig bewegende en met veel lengtebuiging wijkende kolossale schimmelruin Domencio naar de megascore van 74,66 procent. De combinatie uit Koudekerke sloeg daarmee een gat van ruim drie procent met Emily Wiskerke (Kamperland) en de vosruin Figh ter. Lefeber was zichtbaar tevre den. „Domencio is een paard dat heel veel aandacht opeist. Ik rij hem nu een bijna een jaar. In die korte tijd is hij veranderd in een wer kwillig en lief paard. Thuis op de training wil hij nog wel eens spo ken. Maar op wedstrijd gaat hij er voor. Hij leert ook erg snel." „Ik ben dan ook erg blij met hem", vervolgde zij. „En dan te be denken dat ik, toen we op zoek gingen naar een paard, helemaal geen schimmel wilde. Maar toen ik hem zag, was het liefde op het eerste gezicht." Wilma Salm stuurde in M2 de Maxime Lefeber liep met de schimmelruin Domencio naar de megascore van 74,66 procent ruin Dropshot met 66,33 procent naar de zege. „Hier ben ik erg blij mee", was de eerste reactie van de amazone uit Goes. „Dropshot is een groot paard en groeit nog steeds. Hij moet nog sterker wor den en dat eist wat meer tijd." De Middelburgse Iris Schunselaar eindigde met de merrie Dalila Imani op de tweede (63,66 pro cent) plaats. De strijd om het Zeeuws-Vlaamse Runnerscri terium wordt zaterdag in Westdorpe voortge zet. De Eugene Vink Memorial is de achtste loop die meetelt voor deze competitie. In totaal zijn er twaalf wedstrijden die meetellen. Voor de 34e maal organiseert het comité Trimlo- pen Westdorpe deze loop, ter nagedachtenis aan de sportman Eugene Vink. Er zijn drie ver schillende afstanden: 6800, 8400 en 14300 me- ter. De start is aan de Graaf Jansdijk in het dorp om 15.00 uur. De jeugd mag vanaf 14.45 uur deelnemen aan een loop over 500 meter. Inschrijven kan nog in café 't Oude Raedthuys in Westdorpe. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 17 JANUARI De passie ontbreekt ZATERDAG 17 EN ZONDAG 18 JANUARI ZONDAG 18 JANUARI BESCHOUWING door Koen de Vries Heddie Nieuwdorp door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De L2 combinaties beten gisteren in Nieuw- en Sint Joosland het spits af van de zesde editie van de Mas ters of Dressage. Met fraai uitge voerde proeven, beloond met hoge scores, werd meteen de toon ge zet. Maxime Lefeber eiste met Do mencio onder het zadel de overwin ning op. Uitslag Masters of Dressage. Nieuw- en Sint Joosland. Masters of Dressage Sichting Hippische Sport Zeeland. Paarden klasse M2: 1. Wilma Salm, Dropshot (Paardebloem) 199; 2. Iris Schunselaar, Dalila Imani (Sé-Ros) 191; 3. Marleen Dekker, Rin- gostar (Sé-Ros) 186. L2:1. Maxime Le feber, Domencio (Scheldestad) 224; 2. Emily Wiskerke, Fighter (Z-Bev.) 214; 3. Samantha Miltenburg, Final (Walcheren) 210.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36