Ellen Hoog voelt ook als beste hockeyster ter wereld geen druk: Ik blijf lekker hockeyen' 66 Volgens mij krijg ik alleen een beeldje, ik weet dat Paumen dat toen ook kreeg SPORT 35 De beste hockeyster ter wereld zijn, hoe voelt dat? „Heel mooi. Ik hoorde het vlak voordat we hier in Valencia gin gen trainen van bondscoach Sjoerd Marijne. Hij riep mij en Joy ce Sombroek naar voren en vertel de dat we zijn uitgeroepen tot bes te hockeyster en beste keepster ter wereld. Eigenlijk had ik er niet meer op gerekend, het bleef zo lang stil vanuit de internationale hockeybond FIH. Ik had me al weer helemaal gefocust op het Ne derlands team, totdat dit bericht kwam." Ben je verrast dat de keuze van het publiek op jou is gevallen? „Een beetje wel. De hockeyfans konden via de FIH-website stem men en ik wist dat heel Argenti nië voor Aymar zou kiezen. Bo vendien nam zij afgelopen jaar af scheid met winst van de Cham pions Trophy. En omdat Neder land met Paumen, Lidewij Wei ten en mij drie kandidaten had, dacht ik dat het een Aymar-feest- je zou worden. Maar niet dus." „Ik weet niet of 2014 mijn beste jaar was, maar in ieder geval wel een heel goed jaar. Met Oranje heb ik het WK gewonnen en die lijn trok ik daarna door in de com petitie. Deze prijs is nooit mijn doel geweest, ik ben een echte teamspeler die altijd kampioen wil worden en daar een zo groot mogelijke bijdrage aan wil leve ren. Maar als je eenmaal genomi neerd bent, wil je winnen ook." Wat krijgt de beste hockeyster ter wereld? „Ik reken wel op een miljoentje! Maar volgens mij blijft het bij een beeldje, ik weet dat Paumen dat ook kreeg. Of deze titel voor extra druk zorgt, weet ik niet. Ik blijf ge woon mijn ding doen en dat is lekker hockeyen en aanvallen. Ik geniet van het spelletje en ga me zelf geen extra druk opleggen." Wat zijn je doelen voor dit jaar? „Met Oranje gaan we voor goud bij de World League en het EK, twee belangrijke meetpunten op weg naar de Olympische Spelen waarvoor we ons ook kunnen plaatsen. Rio 2016 is natuurlijk het ultieme doel. We moeten nog wel wat stappen maken, zo bleek op de Champions Trophy. Die hebben we goed geanalyseerd. Het rendement in de cirkel was te laag, dat moet omhoog. Daarnaast zijn we met wat tactische aanpas singen bezig." Tour volgend jaar terug naar Andorra De Ronde van Frankrijk doet volgend jaar Andorra weer eens aan. Tourorganisa tor ASO ondertekende giste ren een contract met de au toriteiten van Andorra, waar de wielerronde in 2009 voor het laatst doorheen ging. De Tour komt in 2016 drie da gen naar het dwergstaatje in de Pyreneeën tussen Frank rijk en Spanje. Andorra krijgt de finish van een etap pe, de rustdag en de start van de daaropvolgende rit. Hockenheim weer op kalender F1 Het circuit van Hockenheim staat ook komend seizoen op de kalender van de For mule 1. In het verleden wis selden Hockenheim en de Nürburgring elkaar ieder jaar af als Duitse gastheer van de belangrijkste compe titie voor autocoureurs. Het komende Formule ï-sei- zoen begint dit jaar op 15 maart met de Grote Prijs van Australië. Die wordt ver reden in Melbourne. Eerste Nederlandse ritzege in Dakar De elfde etappe in de Dakar Rally heeft eindelijk weer eens Nederlands succes op geleverd bij de trucks. De Brabander Hans Stacey legde de snelle en relatief korte proef van 194 kilome ter tussen Salta en Termas Rio Hondo in Argentinië als snelste afin zijn Iveco. Adwin Hoondert uit Hoede- kenskerke kwam met zijn DAF als 26e truck over de streep, een kleine zeventien minuten later dan Stacey. Bruse Boys houdt Kloetinge op 0-0 Bruse Boys is er in eigen huis in geslaagd om hoofd klasser Kloetinge op een doelpuntloos gelijkspel te houden. De koploper in de tweede klasse E liet het bal bezit aan de bezoekers in het oefenduel, maar kwam zelf tot de beste kansen. Toch konden beide ploegen voor het doel geen vuist ma ken, waardoor de stand het zelfde bleef als bij het eerste fluitsignaal: o-o. Rijvers nieuwe trainer Wemeldinge Nels Rijvers gaat komend seizoen aan de slag bij zater dag-derdeklasser Wemeldin ge. De huidige coach van Luctor'88 is de opvolger van John Tahapary, die naar Kruingen vertrekt. Paulus Poortvliet uit Arne- muiden is op zijn beurt de opvolger van Rohan de Geus bij Lewedorpse Boys. De Geus koos voor Apollo'69, waarop de zaterdag vierdek lasser voor Poortvliet koos. VRIJDAG 16 JANUARI 2015 Ronald Mulder liep drie maanden geleden tijdens de Holland Cup in Deventer een liesblessure op. Daar is hij nu van hersteld, en het NK sprint van dit weekeinde geldt derhalve als zijn eerste serieuze wedstrijd dit seizoen, foto Hollandse Hoogte VALENCIA - Haar naam prijkt voortaan in een rijtje met onder an deren Alyson Annan, Mijntje Don- ners, Minke Booij, Luciana Aymar, Naomi van As en Maartje Paumen. „Een grote eer, daar ben ik heel trots op", zegt Ellen Hoog (28), die gisteren in Valencia hoorde dat ze is uitgeroepen tot beste hock eyster ter wereld. Ellen Hoog ANDORRA LA VELLA LONDEN TERMAS RIO HONDO BRUINISSE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35