Poortvliet ook volgend seizoen trainer bij eersteklasser Goes Proloog Ster ZLM Tour wellicht in Goes De Bruijn al in kwartfinale Ciri wint partij in Rotterdam 34 SPORT SCHAATSEN Het is niet zomaar een NK sprint, morgen en zondag. Wie in Groningen niet hard genoeg schaatst, kan met vakantie. De uit Arnemuiden afkomstige trainer is aan zijn eerste seizoen bezig bij Goes. De ploeg staat hal verwege de competitie op de vier de plaats en is nog kansrijk voor promotie. „Dat blijft ook het doel", stelt Poortvliet. „Met de nieuwe voetbalpiramide kun je een stap maken en dus moet je zorgen dat je daar bij bent. Voor je het weet kun je zomaar twee keer promoveren." Binnen Goes heerst grote tevre denheid over de aanpak van Poort vliet. De leiding zat anderhalve week geleden om de tafel met de trainer en drong toen al aan op verlenging van de verbintenis. Afgelopen weekeinde verbleef Goes op trainingskamp in Valen cia en werd er nogmaals gespro ken met Poortvliet. De oefenmees ter heeft zijn jawoord nu gegeven De organisatie van de vijfdaagse wielerwedstrijd is in gesprek met het gemeentebestuur over de voor waarden. De proloog staat voor woensdag 17 juni in de agenda. De Ster ZLM Tour is voor veel wielrenners de laatste voorberei- en blijft bij Goes onder dezelfde voorwaarden als dit seizoen. Dat betekent dat er in zijn geval altijd de mogelijkheid bestaat dat hij bij een aanbieding vanuit het prof voetbal tussentijds vertrekt. Poortvliet is op dit moment ook nog werkzaam als jeugdtrainer bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ). Ook daar gaat hij mee door. ding op de Tour de France. Met na me sprinters zien de etappekoers door Nederland, België en soms Duitsland als ideale voorberei ding. In 2013 werd de proloog ge wonnen door de Duitser Robert Wagner. Zijn ploeggenoot Lars Boom werd tweede, de Duitser Marcel Kittel vierde. ZUIDBROEK - Misschien meer nog dan om de nationale titel, draait het op ijsbaan Kardinge in Gronin gen om de te verdienen tickets voor het WK sprint en het WK af standen. „Dit weekend bepaalt of je de rest van het seizoen ook nog wat te doen hebt." Uit de mond van Ronald Mulder klinkt het laconiek, al beseft hij als geen ander de lading van zijn woorden. Maar juist de Zwolle naar heeft eigenlijk geen idee hoe hij ervoor staat ten opzichte van zijn concurrenten. Mulder liep drie maanden gele den tijdens de Holland Cup in De venter een liesblessure op. Hij miste het NK afstanden, de eerst wereldbekerwedstrijden en zijn geliefde uitstapje naar het WK in line skaten. Het NK sprint geldt derhalve als zijn eerste serieuze wedstrijd dit seizoen. „Ik zei in november, toen ik geblesseerd was: dit is mijn tweede zomer." Voor het gevoel van de 28-jarige sprinter begint zijn winter in Groningen pas echt. Fysiek heeft Mulder geen twijfels. „Heb ik ook weinig ge had. Ik heb het vrij snel opgepakt en was ook vrij snel weer belast baar." Lichamelijk voelt hij zich dan ook weer net zo sterk als drie maan den geleden in Deventer, waar hij daags voor zijn blessure met 35.06 seconden even het baanrecord ver brak; de snelste tijd ooit buiten Thialf in Nederland verreden. Hij lacht: „Mijn enige graadmeter tot nu toe. En die was goed." Maar fysiek sterk zijn is wat an ders dan een snelle tijd schaatsen. „Dat is het mooie en soms ook frustrerende aan schaatsen. Het is een complexe sport. Daarom is het ook spannend. Het voelt alle maal goed, maar je moet het wel in de wedstrijd kunnen neerleg gen." In de komende wedstrijd welte verstaan. „Dat weet iedereen, de regels zijn bekend." Gelijke kan sen voor allemaal, of je nu olympi sche medailles op zak hebt of niet. Ronald Mulder vindt dat te recht. „Het verleden telt niet, hè. Na tuurlijk hoop ik me er tussen te rijden, maar ik weet niet of het reëel is." De trainingswedstrijd in het Italiaanse Collalbo, waar hij begin januari met zijn Team Be slist vertoefde, leverde een goede 500 meter op. Tegen tweelingbroer Michel -de VEEL KANSHEBBERS onderlinge duels worden nu stee vast door hen 'El Clasico' ge noemd- startte Ronald vorige week in Heerenveen eerst vals, om bij de tweede keer een misser- tje te maken. En dan ben je met een gezien. „Maar ik sta nog met 2-1 voor in El Clasico, in Erfurt won ik twee keer", grijnst spelle tjesfanaat Mulder. Een ticket voor het WK afstanden op de 500 meter zou voor Ronald Mulder al een bonus zijn. Een startbewijs voor het wereldkampi oenschap op de vierkamp sprint lijkt nog wat ver. „De duizend me ter is niet mijn sterkste punt, al is die afstand wel verbeterd in de laatste jaren", bekent hij met de nodige zelfreflectie. „Ik weet nog dat ik twee jaar geleden op het NK na drie afstanden bovenaan stond; vervolgens viel ik terug naar de vijfde plaats. Dat was frus trerend. Het niveau in Nederland is zo hoog dat je geen steekje kunt laten vallen. Fysiek kan ik de duizend wel aan. Op technisch vlak kan ik nog winst halen en daar ben ik met trainer Gerard van Velde hard mee bezig. In een olympisch seizoen richt je je meer op je specialiteit, bij mij de 500 meter. Nu is het tijd voor de 1000 meter." In zijn eerste partij in de poulefa se versloeg hij met royale cijfers Hagenaar Jeffrey Jorissen, 40-28, in 24 beurten. In de avonduren nam De Bruijn het op tegen de andere winnaar in de poule, Barry van Beers. Van Beers bleek een stuk taaier en dat was terug te zien in de uit slag: 40-34 in 26 beurten. De overwinning op Van Beers be tekende echter wel dat De Bruijn na twee ronden al zeker van de kwartfinales. Vandaag speelt De Bruijn nog te gen Jerry Hermans, die zijn eerste partij eerder verloor van Van Beers. Hij pakte in 36 zetten het punt te gen de Georgiër Baadoer Jehova in Rotterdam, waar de elite voor de gelegenheid samenkwam in plaats van in de gebruikelijke thuisbasis in Wijk aan Zee. De Rijswijker was in zijn nopjes met de overwinning, ook al kreeg hij die bijna cadeau. De twintigjarige Nederlandse grootmeester heeft nu met vier re mises en één overwinning drie punten vergaard. De Oekraïense grootmeester Vasil Ivantsjoek bleef klassementslei der met vier punten. Hij kwam re mise overeen met de Chinees Li- ren Ding. Meer dan een strijd om nationale titel door Jan Dagevos GOES - Jan Poortvliet is ook vol gend voetbalseizoen trainer bij w Goes. De oefenmeester heeft met de zondag-eersteklasser een mon deling akkoord bereikt over een nieuwe verbintenis van een jaar. „Het is een leuk groepje en een leu ke club", zegt Poortvliet. door Koen de Vries GOES - De kans bestaat dat de pro loog van de Ster ZLM Tour net als in 2013 in Goes gehouden wordt. Jan Poortvliet. Zie ook pagina 36 en 37: 'De passie ontbreekt bij wielervereniging Theo Middelkamp' door Anton van Gerner Michel Mulder verdedigt in Gro ningen zijn sprinttitel. Dat zal niet eenvoudig zijn, weet hij. Mulder ziet bij de mannen namelijk veel kanshebbers voor de titel, zoals teamgenoot Pim Schipper. „En daarnaast de jongens van Jac Orie: Stefan Groothuis, Kjeld Nuis en Hein Otterspeer. Die rijden alle maal heel goed in het voorsei zoen. Het wordt geen makkie." Naast Ronald Mulder is het NK sprint ook voor Lotte van Beek de eerste grote wedstrijd dit seizoen. De Zwolse (23) is hersteld van een gescheurde kruisband in haar knie, een kwetsuur die ze in het voorjaar opliep tijdens een skiva kantie. „Ik moet het optimale er uit halen voor mezelf', klinkt ze strijdvaardig. „Waar ik dan sta, is lastig in te schatten." KAATSHEUVEL - Jean Paul de Bruijn uit Hulst is de Masters, het officiële Nederlands Kampioenschap drie banden, met twee overwinningen goed begonnen. ROTTERDAM - Anish Giri boekte gis teren in de vijfde ronde van het in ternationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee, beter bekend als Ta ta Steel Chess, zijn eerste zege. Ellen Hoog (tweede van links) werd gisteren uitgeroepen tot beste hockeyster ter wereld. Die eer viel Naomi van As (uiterst links) en Maartje Paumen (uiterst rechts) eerder al eens ten deel. archieffoto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34