ir i i Verbeterde leefbaarheid Omwonenden coffeeshop verliezen rechtszaak ||j WALCHEREN 29 [j= BELANGRIJKE PROBLEMEN BELANGRIJKE PLEKKEN MIDDELBURG - Belangrijk werk doen ze, vond ook het college van B en W. Maar ja, het geld in Mid delburg is op en dus konden ook de toezichthouders openbare ruimte niet meer betaald worden. Einde project dus. Maar nee, de gemeenteraad stak daar in november een stokje voor. Mede geïnspireerd door de war me woorden die vanuit de wijken waren gesproken over de verbeter de leefbaarheid dankzij die toe zichthouders. Wat begon als een proef, is per r januari zelfs omgezet in een per manent project met vier toezicht houders. Frisfeest Leggo! ook op Walcheren De succesvolle alcoholvrije jongerenfeesten Leggo! komt naar Walcheren. Leg go staat voor 'Let's go' en be legde al drie middelbare scholierenfeesten (12-16 jaar) bij El Toro in Goes. Vrij dag 30 januari is het frisfeest in café 't Schuttershof in Middelburg met dj's Tempo Slow, Rafya en Robanti. Van 20.00 tot 00.00 uur, identificatie verplicht. Psychiatrie en detentie Op woensdag 21 januari houdt de afdeling Psychia trie van het ADRZ Vlissin- gen een thema-avond, aan vang 19.15 uur. Tijdens deze avond wordt gesproken over begeleiding van mensen met psychische/psychiatri sche klachten die in deten tie raken. De bijeenkomst is bedoeld voor geïnteresseer den in herstel, detentie en psychiatrie. Bijeenkomst over hoogbegaafdheid Op woensdag 21 januari houdt de afdeling SterQj van basisschool De Tweemas ter-Kameleon in Oost-Sou burg een informatieavond over hoogbegaafdheid en de problemen die hier voor veel leerlingen door kunnen ontstaan. SterQl-onderwijs biedt hiervoor een alterna tief. Aanmelding via websi te school www.tweemas- ter.info en www.sterq.info Franse film over zoektocht Woensdag 21 januari om 20.00 uur houdt Cinema Middelburg de Avond van de Franse Film, in samen werking met Alliance Fran chise. 3 Coeurs (2014) gaat over de zoektocht van Mare (Benoït Poelvoorde) naar Syl- vie (Charlotte Gainsbourg) nadat hij een nacht met haar al pratend en wandelend heeft doorgebracht. Dat omwonenden nu overlast on dervinden van vooral straat dealers is voor de Middelburgse bestuursrechters nog geen reden de burgemeester op te dragen de vergunning voor Aarden in te trekken. Omwonenden vroegen de rechtbank daar vorig jaar no vember om. Sinds de coffeeshop op de nieuwe plek zit, ondervin den ze extra overlast. Onder ande re door het af- en aan rijden van klanten. Maar het ergst noemden ze de overlast die drugsdealers veroorzaken. Die zouden hen zelfs bedreigen. Een omwonende vertelde geëmotioneerd dat er ook geprobeerd was haar aan te rijden met een auto. Volgens de rechtbank is de ver- keers- en parkeeroverlast niet dus danig dat er door de rechtbank op getreden moet worden. De buren van de coffeeshop wonen in de di recte nabijheid van veel horeca. De verkeer- en parkeeroverlast die zij ervaren komt volgens de rechters overeen met de overlast die bezoekers van een snackbar zouden veroorzaken. Dat drugs dealers overlast veroorzaken heeft vooral te maken met het feit dat klanten van Aarden in Nederland moeten wonen. Toeristen mogen niet bij hem kopen omdat Vlissin- gen het beleid volgt dat is uitge stippeld door de minister van Vei ligheid en Justitie. Volgens de rechters kan niet van de Vlissing- se burgemeester verwacht wor den dat ze van dat beleid afwijkt. De omwonenden lieten tijdens die zitting ook weten dat ze vin den dat de gemeente en de politie hen niet serieus nemen en dat er Volgens de rechters kan niet van de burgemeester verwacht worden dat ze van het Rijksbeleid afwijkt niet meer op hun klachten wordt gereageerd. Binnen drie weken gaat burgemeester Letty Dem- mers overleggen met de omwo nenden van coffeeshop Aarden. Volgens haar was het niet gepast om al met hen te praten toen de zaak 'nog onder de rechter was'. Nu er een uitspraak ligt, is het vol gens haar tijd om elkaar weer te spreken en te horen hoe het met hen gaat, wat ze van de uitspraak van de rechtbank vinden en wat ze van de gemeente verwachten. Ze laat nu op voorhand weten dat klachten van de bewoners zeer se rieus worden genomen en dat alle klachten doorgespeeld worden naar de politie. Ze meldt ook dat een brandgang waar veel gedeald wordt, zal worden afgesloten. 17 t/m 31 januari!! VRIJDAG 16 JANUARI 2015 soms een beloning Patrick van Dijk, Steven de la Cousine, Ad Confurius en Jacqueline Hage (vlnr), de vier 'toezichthouders op de openbare ruimte' van Middelburg. „Soms zit ten mensen tussen lachen en wegkijken in als we aankomen. Dan zeggen we gewoon: 'Je weet zelf ook dat het niet mag wat je doet hé." foto Ruben Oreel De toezichthouders openbare ruimte zien toe op het naleven van de Algemene Plaatselijke Ver ordening (APV). Daarin staan re gels waaraan alle Middelburgers zich moeten houden. De belangrijkste problemen waar mee de toezichthouders zich be zighouden zijn: afval, hondenpoep en parkeren. De toezichthouders openbare ruimte zijn actief in de hele ge meente Middelburg, inclusief Arne- muiden, Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens. De belangrijkste plekken waar zij toezicht houden zijn: de binnen stad, winkelcentra, speelterreinen waar jeugd rondhangt, parken en portieken van flats. MIDDELBURG VLISSINGEN OOST-SOUBURG MIDDELBURG door Emile Calon VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen heeft niets verkeerd gedaan door coffeeshophouder Gerard Aar den toestemming te geven om zijn bedrijf vanuit de Kerkstraat te ver huizen naar de hoek Bellamypark/ Nieuwstraat. waar design en Zonweringen 0^ Overkappingen (r*0^ *vraag naar de voorwaarden _T Mortiereboulevard40 Middelburg T0118-441 9441 IJ* info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl fVolg ons op Facebook 01 onze acties te volgen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29