Rondreizen China Tanken Storyboards film Michiel de Ruyter Rotterdammers in Hulst opgepakt almanak iedere dat dit i ons is dis^laar voor ooi wiélerjaar 'Staten op slot' ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag,e „20,5 25 Vernieuwing Veer haven en omgeving Terneuzen komt er aan, ontwikkeling Kop van de Noord straat stokt weer. CADEAU VOOR NAZAAT ADMIRAAL TERNEUZEN - Het blijft lastig, een stad een oppepper geven. Zet je een stap vooruit, dreig je óók een stap achteruit te zetten. Terneu zen zit in die positie. Verschillende grote projecten lo pen al jaren in de stad, met voor op nieuwbouw van winkels en ap partementen op de Kop van de Noordstraat én de vernieuwing van de voormalige Veerhaven en omgeving. Met het laatste project komt het wel goed, bleek woens dagavond in de raadscommissie Omgeving. Het plan voor de voormalige Veer haven en omgeving is bijgesteld. De kosten zijn teruggebracht van 8,4 naar ruim zes miljoen euro, waarvan de gemeente 5,26 mil joen voor haar rekening wil ne men. Een ruime meerderheid in de gemeenteraad van Terneuzen vindt het nu prachtig. Al was er wel één tegengeluid, en nog wel van collegepartij PvdA. Die wil vanwege de financiële onzekere tijden nog even wachten met het Veerhaven-project. „Jammer", was het enige wat wet houder Frank van Hulle (TOP/Ge- meentebelangen) hierop te zeg gen had. Hij heeft zijn knopen ge teld en weet dat hij voldoende steun in de raad heeft. Het komt wel goed met de Veerhaven, ook al bestaat er nog onzekerheid wel ke partij de Veerhaven - nu nog van het Rijk - straks in eigendom krijgt. Voor het plan maakt dat weinig uit. Het geluk is dat de gemeente zelf het project Veerhaven trekt en nauwelijks - alleen voor spon soring van een uitkijktoren - af hankelijk is van anderen. Hoe anders ligt dat bij de Kop van de Noordstraat. De gemeente heeft daar wel grond in eigen dom, maar is voor de ontwikke ling afhankelijk van een project ontwikkelaar. En die heeft laten weten, meldde Van Hulle woens dagavond, dat de belangrijkste kandidaat - naar verluidt Aktie- Sport - voor de winkelruimte is af gehaakt. Van Hulle is daar flink teleurge steld over. Veel meer dan druk op de ketel houden, kan de gemeen te niet, bijvoorbeeld door te eisen dat de ontwikkelaar drie nog be staande panden op de Kop sloopt. Hugo van Oord uit Dordrecht, dé man achter het project, laat zich echter niet opjagen. Hij verwacht binnen 'nu en een halfjaar resul taat'. „Maar het is gewoon lastiger kan didaten te vinden voor Terneuzen dan in andere steden." Voor 1 au gustus moeten de bouwwerk zaamheden beginnen, anders ver valt de vergunning. Van Oord kan niet garanderen dat hij die ter mijn haalt. Kras.nl/china of bel 0900-9697i5cPm HULST - Twee 21-jarige Rotterdam mers met inbrekerstuig zijn woensdagavond op de Van Ceu- lenplein in Hulst aangehouden. Inwoners zagen een verdachte au to. De politie deed een controle bij de mannen en vond het ge reedschap. Eerder deze week ont ving de politie vanuit Hulst mel dingen van woninginbraken of po gingen daartoe. Onderzoek moet uitwijzen of de Rotterdammers betrokken zijn bij deze inbraken. Het verhaal in deze krant over da lende prijzen van benzine en diesel aan de pomp zorgde ervoor dat via de website nog heel wat adviezen kwamen waar er goedkoop kan wor den getankt en hoe het zit met het 'kwartje van Kok'. Zo kwamen er namen langs van pompen waar de prijzen weer wat gedaald zijn. Ondanks de dalende prijzen blijft het volgens de reaguurders toch wel heel erg de moeite waard om in Bel gië te tanken. Het loont volgens een zekere 'im portzeeuwse' zelfs om vanuit Oost-Souburg met de auto naar Zei- zate te rijden omdat daar maar 1,16 euro voor een liter Euro 95 betaald moest worden. Zelfs een rit door de Westerscheldetunnel met de T-tag levert volgens haar voordeel op bo ven het tanken bij een benzinepomp in haar woonplaats. Maar de reactie van een zekere Mi chael slaat alles: 'Net getankt in Du bai. 20 eurocent de liter'. Voorzitter Leen Harpe van de Statenfractie van GroenLinks vindt dat de Staten voor de verkiezingen van 18 maart geen ingrijpende besluiten meer moeten nemen Stap vooruit én achteruit door Harmen van der Werf Frits de Ruyter de Wildt (r) ontving van Goesenaar Raimond van Soest enkele storyboards, die Van Soest gemaakt heeft voor de film Michiel de Ruyter. Frits de Ruyter is een nazaat van de admiraal en voorzitter van de stichting M.A de Ruyter. De verzameling uitgetekende shots van scenes uit het script vielen zo in de smaak bij Frits de Ruyter dat hij een aantal voor zijn stichting wilde ge bruiken als voorlichtingsmateriaal. Van Soest en Frits de Ruyter waren beiden figuranten in de film. Het vraaggesprek voor publiek van zondag tussen regis seur Roel Reiné van Michiel de Ruyter en Van Soest in Cinecity Vlissingen is ver plaatst naar de dag van de Zeeuwse premiere op 27 januari, aanvang half twee. Reiné is nog druk in de weer met de verfijning van de montage, foto Mechteld Jansen Bezoek de Grote Muur in Beijing, het imposante Terracotta- leger, bruisend Shanghai of de panda's in Chengdu. Inclusief vlucht, hotels, vele maaltijden en excursies Nederlandse reisleiding en uitstekende beoordelingen Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25