Protest bij première film Michiel de Ruyter Woningverkoop Leeuw terug in provincielogo Datje zo veel vraagt 4 en 5 In Verviers, vlak over de grens met België, komen twee vermoedelijke jihadisten om, één raakt gewond. BRUSSEL - België verkeert in hoge staat van paraatheid nadat antiter reureenheden gisteren met acties in en rond Brussel en in Verviers een mogelijke aanslag 'a la Parijs' voorkwamen. Twee vermoedelij ke jihadisten werden in Verviers gedood en één raakte zwaarge wond. Het dreigingsniveau in België werd gisteravond verhoogd naar niveau drie op een schaal van vier, en mogelijke doelwitten - rechtbanken en politiebureaus - kregen extra, bewapende beveili ging. Agenten werden deze week al opgeroepen voorzichtig om te springen met persoonlijke gege vens op sociale media. Minister Ivo Opstelten (Veilig heid, WD) zei gisteravond dat er voor Nederland 'geen aanwijzin gen zijn die reden geven voor ver hoogde waakzaamheid'. De actie in België was naar ver luidt onderdeel van een gecoördi neerde internationale operatie in zeven landen. In enkele Brusselse wijken, waaronder Molenbeek, Vilvoorde en Etterbeek - waar de EU-instellingen zich bevinden- had 'een tiental huiszoekingen' plaats. Op verschillende plekken in België werden meerdere perso nen gearresteerd. Daarover wil den Veiligheidsdienst en politie echter nog niets kwijt op een pers conferentie gisteravond, mogelijk omdat de operatie nog niet geheel ten einde was. In het Waalse stadje Verviers, net over de Nederlandse grens, viel de politie tegen 18.00 uur een wo ning binnen in de buurt van het station. De inval werd beant woord met machinegeweren. In het huis bevond zich volgens de veiligheidsdiensten een moslim extremistische cel met mogelijke banden met de Parijse terrorist Amedy Coulibaly. Die gijzelde vo rige week klanten van een joodse supermarkt in Parijs, waarbij vier doden vielen. Ook Coulibaly zelf kwam om. Later gisteravond deed de politie nog een tweede inval in een huis in Verviers, vlakbij het pand waar de politie eerder de vermoedelij ke jihadisten doodschoot. In Ver viers zouden zes tot tien terugge keerde Syriëgangers hebben ge woond, die 'op het punt stonden een terroristische aanslag te ple gen', aldus een woordvoerder van het Belgische pakket. Het was vol gens hem een kwestie van uren. De jihadisten zouden banden heb ben met Tsjetsjenië en Jemen. Koudere lucht VRIJDAG 16 januari 2015 MIDDELBURG - De Zeeuwse wo ningmarkt trekt flink aan. Er zijn vorig jaar 21 procent meer wonin gen verkocht dan in 2013, blijkt uit cijfers van de NVM. Vooral in Midden- en Noord-Zee land was sprake van een opleving: er werden in het vierde kwartaal 28 procent meer woningen ver kocht dan in dezelfde periode in 2013. Zeeuws-Vlaanderen boekte een verkoopstijging van 16,4 pro cent. Van derde op vierde kwar taal zijn de prijzen boven de Wes- terschelde met 4 procent geste gen, eronder met 5 procent. AMSTERDAM - De actiegroep Michiel de Rover gaat maandaga vond protesteren bij de première van de film Michiel de Ruyter in Amsterdam. Door middel van la waai en andere middelen zullen de actievoerders hun ongenoegen laten blijken over de verering van De Ruyter en over het 'nationalis tische feestje' rond de wereldpre mière. Ze verzetten zich tegen ver heerlijking van De Ruyter, 'die de beschermheer was van de Neder landse slavenhandel'. Dat meldt de groep op zijn Face- bookpagina. Ook willen de actie voerders aan de kaak stellen dat bij het Scheepvaartmuseum het hele jaar het VOC-schip De Am sterdam als een soort pronkstuk te zien is. 'Alsof koloniale over heersing en onderdrukking een leuk tafereeltje is om naar te kij ken'. VLISSINGEN - De leeuw komt terug in het logo van de provincie Zee land. Dat is besloten in een over leg tussen fractievoorzitters en het dagelijks provinciebestuur. „Er wordt geluisterd naar de Zeeuwen", zegt Patricia de Millia- no (CDA). „Er is een inschattings fout gemaakt. De leeuw hoort bij de Zeeuwen. Je moet de overheid niet vergelijken met het bedrijfsle ven." Er wordt gewerkt aan een oplossing. Daarover wordt ge stemd in de Statenvergadering van 13 februari. 82% 18% Op het internet wordt grif geboden voor de vórige Charlie Hebdo, die van voor de aanslag. 257e jaargang nr. 13 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Doden bij actie tegen terreur door onze correspondent Petra Janbroers Leden van een elite-eenheid beveiligen een straat in Verviers. De Belgische politie viel daar gisteravond een huis binnen waar zich vermoedelijke moslimter roristen bevonden, foto Frank Augstein/HH pagina 2/3 Politie nu vooral doelwit Editie: Walcheren pagina 15 Met dank aan Amsterdam door René Schrier DESTELLING Reageer op pzc.nl Schouwburg hoort in de binnenstad pagina's 25/27 UW MENING 353 reacties Benzineprijs beïnvloedt mijn rijgedrag niet EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1