'Uiteindelijk besluit over sluiting ligt bij bisdom' 'Zet in op een beter imago van De Pit' A u c PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Dameszanggroep Con Crazia bij Podium Zaamslag Historicus vertelt over belang van Slag om Schelde 9 Het echtpaar Polspoel hoopt dat het op Kloosterzande na grootste dorp van Hulst, zijn kerk kan be houden. Emmy en Martin denken goede argumenten te hebben, om dat de Johannes de Doper makke lijker voor meerdere doeleinden ZAAMSLAC - Van klassiek tot volks muziek, dat is het brede repertoi re van dameszanggroep Con Gra- zia. Zondag is het koor met diri gent Ad Meeuwsen te gast in het Podium van Zaamslag aan de Ter- neuzensestraat 2. Con Grazia, zeventien jaar gele den opgericht door Meeuwsen, zal in Zaamslag diverse klassieke werken brengen, onder anderen van Mozart en Lloyd Webber. En gelse romantische muziek komt ook aan bod en een speciaal, door Daan Manneke voor het koor ge schreven Madrigaal. Het concert begint zondag om 15.00 uur. De entree is tien euro. is in te richten dan bijvoorbeeld de kerken van Heikant en Koe wacht. Die krijgen in de voorlopi ge opzet van de parochie Heilige Maria Sterre der Zee nog ander half jaar de kans om te laten zien dat ze als kapel kunnen blijven voortbestaan. Het echtpaar Polspoel heeft al di verse gesprekken met de gemeen te en zorginstellingen gehad om hun plannen te bespreken. Toe zeggingen hebben ze nog niet bin nen, maar ze kregen ook nergens nul op het rekest. „De gemeente heeft bij monde van de wethou ders Totté en Hageman toegezegd dat ze mee willen helpen bij het zoeken naar fondsen en mogelijk heden voor zorginstellingen." Adri Totté bevestigt dat er ge sprekken zijn geweest. Hij bena drukt dat de gemeente geen zak geld voor het opknappen van de kerk heeft liggen. „Maar als de be stemming van een deel van de kerk moet worden gewijzigd om ontwikkelingen mogelijk te ma ken dan willen wij daar best aan meewerken." Ook bij het aan schrijven van fondsen en het zoe ken naar mogelijke subsidiever strekkers kan Hulst eventueel een helpende hand toesteken, zegt Totté, die de inzet van het echt paar Polspoel waardeert. Maar de wethouder onderstreept nogmaals dat er geen actieve rol voor de gemeente is weggelegd. Ook mogen de plannen voor de kerk die voor een toekomstig ge meenschapscentrum niet door kruisen. Totté: „De uiteindelijke beslissing over wat er met de kerk gebeurt, ligt bij het bisdom." De fracties behandelden in de commissie Samenleving een brief van drie oud-bestuursleden, die een paar maanden geleden uit on vrede opstapten. De drie waren in het bestuur gestapt om mee te hel pen het centrum uit de rode cij fers te krijgen. Zij constateerden al snel een chaos, die niet tot cij fertjes beperkt bleef Dronken bar- medewerkers, vechtpartijen, drugsgebruik- Een incident tussen twee barme- dewerkers, waarbij één van de twee hardhandig het centrum uit werd gezet, zette de verhoudin gen extra op scherp. Een poging tot verzoening leidde volgens Lief- ting tot niets. „De drie bestuursle den hadden misschien niet ge noeg zicht op het verbetertraject, dat al veel eerder is ingezet. In de zomer van 2013 kwam het be stuur van De Pit bij mij om hulp te vragen. Onze gemeentesecreta ris (Francois Lauret) heeft de si tuatie toen op mijn verzoek goed doorgelicht en verbetervoorstel- len gedaan. Dat heeft effect, want het boekjaar 2014 is positief afge sloten", aldus Liefting. Hij gaf aan geen reden te hebben om te twijfelen aan de bekwaam heid van de bestuursleden, die al langer voor De Pit actief zijn. Daarop besloten de drie op te stap pen. „De Pit is een centrum voor en door jongeren. Daarin moet ruimte zijn om fouten te maken. Het is een leerschool en dat moet het ook blijven." De meeste raads fracties hopen dat het verbetertra ject ook leidt tot een beter imago van De Pit. De VVD overweegt een voorstel voor een 'bestuurlij ke reset' in te dienen. Liefting gaf aan dat de raad niet gaat over de invulling van het bestuur van De Pit. „U gaat alleen over het subsi diegeld." TERNEUZEN - Historicus Tobias van Gent houdt donderdag 22 ja nuari in hotel l'Escaut in Terneu- zen een lezing over De slag om de Schelde. Het vrijmaken van de Schelde in 1944 was van cruciaal belang om de Duitsers te verdrijven. Van Gent legt uit waarom de slag vol komen terecht een prominente plaats inneemt in de canon van de geschiedenis van Zeeland. Van Gent geeft les in moderne en mili taire geschiedenis aan de Roose velt Academy in Middelburg. Ook publiceert hij over Zeeuwse, mari tieme en militaire onderwerpen. Aanvang: 20.00 uur. v DONDERDAG 15 JANUARI 2015 De kerk opgeven? Martin en Emmy Polspoel - hier in de toekomstige spirituele ruimte - leggen zich er niet bij neer. foto Camile Schelstraete HULST - Kerk(t)rots heet het plan van Martin en Emmy Polspoel. Ze willen er mee aangeven dat de Hei lige Johannes de Doper een kerk is om trots op te zijn én een gods huis dat sinds de opening in 1860 rotsvast verankerd is in Steen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het huidige bestuur van jongerencentrum De Pit in Ter- neuzen kan verder met een verbe tertraject om financiële problemen weg te poetsen. Het gros van de Terneuzense raadsfracties maakt zich wel zorgen over het imago van De Pit. 4 Bent u in 2014 moeder, vader, oma, opa, oom, tante, neefje of nichtje geworden en woont de baby in het ge bied waar de PZC verschijnt? Zorg dan dat deze spruit niet ontbreekt in de bijlage die op 31 januari verschijnt in de PZC! Vanaf 6 januari brengt de PZC online een overzicht van alle baby'tjes uit de provincie. Daarna mag u een stem uitbrengen op de Leukste baby uit uw gemeente. Vervolgens kiest u uit al deze baby'tjes de leukste uit de regio. Meld uw baby nu aan op: pzc.nl/baby I f pzc.nl/baby

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59