Pikant is leuk, maar het moet ook lekker zitten Hulstenaar met hennep 'Service Corner in dorp is onbegaanbare weg' 66 Kansen om zichzelf te bedruipen, zijn voor godshuis van Sint Jansteen groter dan elders 24 ZEEUWS-VLAANDEREN REDDINGSPLAN KERK SINT JANSTEEN Er zijn overlevingskansen voor de al opgegeven Johannes de Doperkerk, denkt het echtpaar Polspoel. Liefs uit Walsoorden Met zo'n achternaam zou je haar bij een heel an der postorderbedrijf ver wachten. Maar Cordula Otto heeft geen enkele connectie met het Duitse bestelbedrijf Otto. Nou ja vooruit, voor wie het ver wil zoeken dan toch een linkje: Cordula (44) is van origine een Duitse. Toen ze twintig jaar geleden van wege de liefde naar Kloosterzan- de verkaste, zocht ze een baan. Met een universitair diploma als econome op zak mocht dat geen probleem zijn. Een uitzendbu reau bood haar een job op de klan tenservice van Pabo aan, waar mee de broers Patrick en Adri Boddaert toen nog maar net aan de weg timmerden. „Ik was een van hun eerste werknemers. Met een clubje van dertig mensen was het op het Baudeloo in Hulst echt pionieren. Mensen keken vreemd op als ik er over vertelde. Want wie wilde daar nou werken?! Maar ik had er geen moeite mee. Het is gewoon handel, waarmee je in een behoefte voorziet." Het bedrijf groeide snel en gaan deweg veranderde de formule. „De erotiek van twintig jaar gele den was platter dan nu. Ik liep soms wel eens met rode wangen naar huis, als ik producten had ge zien met dingen die heel erg ver van mijn bed staan. Nu is erotiek veel meer geaccepteerd. Heel veel bedrijven hebben sensualiteit om armd als marketingproduct. We zijn er ook opener over. Ik bedoel; het glijmiddel staat gewoon op de toonbank bij de Etos." Al snel kon Cordula de klantenser vice inruilen voor een rol als assis tent-inkoop. Toen Patrick Boddae rt het bedrijf verliet, kreeg ze de kans om hoofd inkoop lingerie te worden. „Dat doe ik nu alweer zeventien jaar. Ik vind het een hele uitda ging om steeds weer op zoek te gaan naar de wens van klanten. Waar hebben ze behoefte aan? Dat betekent dat ik veel met ver koopcijfertjes in de weer ben. Kij ken en vergelijken. Niet alleen in de boeken, maar ook op beurzen in onder meer Parijs en Hong Kong. De trend van nu is dat klan ten voor draagcomfort kiezen. Een prikkelende bh is niet alleen meer voor dat ene, leuke mo ment, maar moet langer waarde hebben. Ze kiezen dus steeds meer voor een middenweg tussen pikante en comfortabele lingerie. Het is mijn taak om daar heel goed op in te spelen." Het busje viel politieagenten te gen half twaalf 's avonds op, om dat één van de achterlichten ka pot was. Ze volgden het busje van af de N290 bij Hulst tot op de Gentsevaart, waar de agenten de chauffeur lieten stoppen. SINT JANSTEEN - Samen met de godshuizen van Graauw, Terhole en Stoppeldijk was de Heilige Jo hannes de Doperkerk van Sint Jan steen vorige maand al opgegeven door de Hulster parochie Heilige Maria Sterre der Zee. Maar Emmy en Martin Polspoel leggen zich daar niet bij neer. Zij maakten een plan waarbij de kerk open kan blijven en tevens onderdak biedt aan bijvoorbeeld zorgcliën- ten van Tragel en/of Curamus. De kerk in hun dorp ligt het echt paar Polspoel na aan het hart. Be halve als kerkgangers zijn Martin en Emmy kind aan (gods)huis, respectievelijk als koorleider en uitvaartbegeleider. Ze begrijpen dat de kerk alleen als bedehuis niet overeind kan blijven. Maar als de geloofsgemeenschap, van wie er elk weekeind toch nog zo'n zestig naar de dienst komen, er in slaagt medegebruikers voor de kerk te vinden, is er toekomst voor Johannes de Doper. Het parochiebestuur is er in het recente verleden van uit gegaan dat restauratie van de kerk onge veer een miljoen kost. De Pol- spoels vechten die schattingen, op basis van een rapport van Mo- numentenwacht, niet aan. Maar ze stellen dat restauratie een stap De agenten doorzochten het voer tuig. Het vrij grote aantal afvalzak ken in de laadruimte van de wa gen trok direct hun aandacht. Bij nadere inspectie bleken de zak ken gevuld te zijn met hennepaf val. De bestuurder is direct aange houden en zijn voertuig is voor verder onderzoek in beslag geno men. De vijf zakken hennepafval zijn na onderzoek meteen vernietigd. De 43-jarige Hulstenaar zit nog vast voor verhoor. te ver is. Met een grondige renova tie en herindeling kan de kerk voor een kleine 6,5 ton weer een halve eeuw mee, hebben ze sa men met een architect en een in restauratie gespecialiseerd aanne mersbedrijf berekend. Nog steeds een fors bedrag. Maar het geld hoeft niet alleen door de parochianen - 'die ook een forse inspanning zullen moeten doen' - te worden opgebracht. Professio nele gebruikers kunnen het groot ste deel meefinancieren. Martin en Emmy spraken met geïnteres seerde vertegenwoordigers van di verse zorgorganisaties als Buurt zorg, Curamus en Tragel. Die heb ben allemaal belangstelling voor huur van een deel van de kerk. Door de indeling van de uit i860 daterende kerk is medegebruik te realiseren, betoogt Martin. „De kerk is makkelijk in vieren te de len. Een spirituele ruimte, een overdekte galerij annex passage, een profane ruimte en het voor portaal en de toren. De toren is ei gendom van de gemeente, daar hoeft de parochie dus niet in te in vesteren. Het spirituele deel rond het altaar kan voor reguliere en andere diensten worden gebruikt en de passage zou letterlijk als kerkpad, waar mensen elkaar ont moeten, zijn in te zetten. In de profane ruimte kunnen units ko men, van waaruit diverse zorgaan bieders diensten kunnen aanbie den. Laten we zo snel mogelijk met iedereen in gesprek gaan." INFORMATIEBIJEENKOMST OVER KERK SINT JANSTEEN De dorpsraad in Westdorpe zag een kans in het concept. Een Ser vice Corner is een automaat waar geld kan worden gepind en ge stort, maar ook OV-kaarten kun nen worden opgeladen en entree bewijzen voor bijvoorbeeld mu sea kunnen worden gekocht. Het is een antwoord op het besluit van veel banken om automaten, waarmee relatief weinig transac ties worden gedaan, te verwijde ren. Begijn kaartte het idee ook aan bij zijn Zeeuwse collega-wethouders economie. „Wij verwachten dat het in strijd is met de wet 'markt en overheid', die bepaalt dat de ge meente geen winst mag maken. Daarom is dit een onbegaanbare weg." Begijn juicht wel toe dat banken, met toestemming van de Autoriteit Consument en Markt, met elkaar afspraken maken over het (terug)plaatsen van geldauto maten in dorpen. In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Cordula Otto houdt voortdurend trends op het gebied van lingerie én de behoefte van klanten in de gaten, foto Camile Schelstraete door Demi Marteijn HULST - Bij toeval heeft de politie dinsdagavond laat in een busje van een 43-jarige Hulstenaar vijf zak ken met hennepafval aangetroffen. Kerk van Steen heeft nog bestaansrecht door René Hoonhorst Bij exploot van gerechtsdeurwaar der P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 9 januari 2015 is op verzoek van DA NIELLE LAURENTIA GRINSVEN, wonende te Maldegem (België), gedagvaard PETER JOHANNES GROENEVELD, zonder bekende woon- en verblijfplaats in Neder land en daarbuiten, om op woens dag 15 april 2015 om 10.00 uur te verschijnen, in persoon, of bij ge machtigde ter terechtzitting van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, sector kanton, locatie Middelburg, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en conclude ren als in die dagvaarding nader omschreven. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1,4538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl Echtpaar Polspoel De parochiekerncommissie Sint Jansteen-Heikant houdt donder dag 22 januari vanaf 20.00 uur in de Warande een informatiebijeen komst over de (voorgenomen) slui ting van de kerk Heilige Johannes de Doper in Sint Jansteen. De commissie wil parochianen on der meer inlichten over de moge lijkheden elders te kerken. Ook wordt het plan Kerk(t)rots van Emmy en Martin Polspoel ge presenteerd. Het echtpaar Polspoel meent dat de kerk meer overlevingsmogelijk- heden heeft dan de godshuizen in Koewacht en Heikant. Johannes de Doper kan in vier ruimtes worden verdeeld, ook voor commercieel gebruik. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De dertien Zeeuwse gemeenten wagen zich niet aan het concept Service Corner in dor pen waar geen geldautomaat meer is. Dat zei de Terneuzense wethou der Jack Begijn in de raadcommis- sie Samenleving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58