'Kartclub is zelf debet mislukken kartcircuit' Katseveer Extremer weer noopt tot uitbreiding gemaal Kwekerij hennep 66 De Slag op de Schelde moet zich onderscheiden van andere culinaire wedstrijden 26 BEVELANDEN en THOLEN CULINAIR ZEELAND Exploitanten Katseveer geven exclusieve draai aan traditionele kookwedstrijd met asperges. Reimerswaal onderzoekt kabelbelasting „We hebben de initiatiefnemers bijna gesmeekt aan om met infor matie en voorstellen te komen, maar men kwam er niet mee", zei Sinke, terugblikkend op juni vo rig jaar toen de gemeente nadat de kartclub niet aan een deadline had voldaan de stekker uit het pro ject had getrokken. Het debat was aangevraagd door PvdA en Leefbaar Reimerswaal, die het niet eens waren met de gang van zaken. Zo vond Kees Ver burg (PvdA) dat de gemeente de morele verplichting had om zich alsnog in te spannen voor het plan, gezien de lange voorberei ding van zo'n vijftien jaar. Marien Weststrate van Leefbaar Reimers waal vond het 'niet terecht' dat de kartclub moest opdraaien voor de verbreding van de Putkilweg (kos ten: 1 miljoen euro) terwijl 'Jan en alleman' daar gebruik van kon maken. Sinke deelde die opvat ting niet. „Nu voldoet die weg aan alle eisen. We hebben altijd gezegd: jullie willen daar wat, dus dat komt dan voor jullie rekening. Een tegenvoorstel is ook nooit ge komen." De wethouder zei verder dat de Kartclub ook de zaken wat betreft verevening, boscompensa- tie en landschappelijke inpassing niet op orde had. Eerder suggereerde de voorzitter van de kartclub in de PZC dat Sin ke de verbreding van de Putkil weg gebruikte om het plan de nek om te draaien. Ondanks dat de SGP-fractie liet weten 'heel ge lukkig' te zijn met het mislukken van het plan, zei Sinke het juist 'jammer' te vinden. „Als ze het goed hadden gedaan, hadden ze daar nu al bezig kunnen zijn." Reimerswaal is nu in gesprek met de jachtschietclub voor vestiging op de kavel aan de Brugweg waar het kartcircuit zou komen. WILHELMINADORP - „Na de sluiting van restaurant De Zeelandbrug in Zierikzee zijn we door het Koks- gilde Zeeland gevraagd de organi satie van de jaarlijkse asperge- amusewedstrijd over te nemen", vertelt Jessica van der Weel van restaurant Katseveer in Wilhelmi- nadorp. „Dat wilden we wel doen, maar dan wilden we er een eigen wed strijd van maken. Dat betekent dat het wat exclusiever geworden is. De 'Slag op de Schelde' moet zich onderscheiden van andere cu linaire wedstrijden. We vinden dat we dat aan onze Michelinster verplicht zijn." En dus monsteren maandag 18 mei zes chef-koks aan op een pas sagiersschip dat vervolgens een paar uur gaat varen op de Ooster schelde. Van der Weel: „De deelnemers krijgen de opdracht kleine gerech ten te maken voor twintig vip-gas ten. In dat gerechtje moeten asper ges worden verwerkt en een pro duct uit de Oosterschelde. Er WIJN OF COCKTAIL moet ook een mooie wijn-spijs- combinatie worden gemaakt. Al leen chefs of souschefs mogen in schrijven. Want we willen de Ne derlandse crème de la crème in de keuken zien." De chefs mogen één leerling als assistent meenemen. Ze moeten hun eigen servies, bestek en glas werk meebrengen. In totaal wordt die maandag voor vijftig personen gekookt. Dertig genodigden krijgen een as pergegerecht voorgezet dat niet door de jury wordt beoordeeld. „Ik denk dat we met Edwin Vinke en Mike Dooms van de Kromme Watergang en verder Sjaak Jobse en Dick Middelweert niet de min ste juryleden in huis hebben", zegt Van der Weel niet zonder trots. Enthousiaste chefs met lef en zee benen mogen vanaf vandaag tot uiterlijk 15 maart digitaal een re cept insturen voor de wedstrijd. Rutger van der Weel van Katse veer en Hans Everse van het Koks- gilde Zeeland selecteren daaruit de zes deelnemers. Jessica van der Weel: „Dat gaat blind. Dat wil zeggen dat Hans en Rutger niet weten wie het recept heeft ingestuurd." Op welk schip de Slag op de Schel de zal worden gevoerd, is nog niet bekend. Jessica en Rutger van der Weel zijn daarover nog in onder handeling. „Maar voor vijftig gas ten, de deelnemers en de jury zal het een flinke boot moeten zijn en er moet ook een stevige keu ken in zitten", aldus Jessica. Vast staat al wel dat de Slag op de Schelde een jaarlijks in het voor jaar terugkerend culinair evene ment wordt. Als het lot de exploitanten van de ze zaak gunstiger gezind was ge weest, zou komend voorjaar de ju bileumaflevering zijn gehouden. Ook dit gegeven is voor Jessica en Rutger van der Weel een reden om te zorgen dat hun Slag op de Schelde zich in kwaliteit weet te onderscheiden van andere culinai- Voorbeeld van het extreme weer was bijvoorbeeld afgelopen dins dag toen zo'n dertig millimeter water viel. Er moet meer overtol lig oppervlaktewater worden afge voerd naar de Westerschelde. Het eerste deel van de werkzaam heden is uitgevoerd in 2014. De pomp in het huidige gemaal is herzien en verbeterd waardoor de pomp 95 kuub water per minuut kan verpompen in plaats van 80 kuub. Aannemer M. J. Oomen is deze week begonnen met het tweede deel. Op 25 meter afstand van het huidige gemaal, wordt een nieuwe ruimte gebouwd om een extra pomp te plaatsen. Deze visvriendelijke pomp kan per mi nuut 45 kuub water afvoeren. Volgens planning zijn de werk zaamheden in september afge rond. De totale kosten van het pro ject zijn geraamd op 2,2 miljoen euro. De maatregelen komen voort uit het waterplan buitengebied Zak van Zuid-Beveland. KRUININGEN - Nu Hulst belasting gaat heffen over kabels en leidin gen, kan de gemeente Reimers waal niet achterblijven. Dat vindt Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. Hij wil dat het colle ge van B&W uitzoekt wat een der gelijke taks zou kunnen opleve ren. Volgens wethouder Hans de Kunder (CDA, financiën) wordt dit al ambtelijk onderzocht. Hij waarschuwde dinsdag in de opinieraad dat het invoeren van een dergelijke belasting gevolgen kan hebben voor de hoogte van het dividend dat Delta jaarlijks aan de gemeenten (aandeelhou ders) uitkeert. - (?bo [MM] 17 t/m 31 januari!! KORTGENE - In een woning aan de Torendijk in Kortgene is gisteroch tend een hennepkwekerij ge ruimd. De 48-jarige bewoner is aangehouden. De kwekerij werd ontdekt door de inzet van de politiehelikopter. Bij de inval stuitte de politie op de eerste verdieping op 131 plan ten. Bij nadere inspectie bleek dat de benodigde elektriciteit voor de kwekerij illegaal werd afgetapt. De inval vond woensdagochtend plaats om 7.55 uur. De kwekerij werd meteen ont manteld. De planten zijn vernie tigd. door Joeri Wisse KRUININGEN - Kartclub Zeeland heeft het geheel aan zichzelf te danken dat de gemeente Reimers- waal een punt heeft gezet achter het plan voor een kartcircuit bij Bath. Dat stelde wethouder Jaap Sinke (ruimtelijke ordening, SCP) dinsdag tijdens de Opinieraad. Chefkoks gaan strij d aan op Oosterschelde door Ton van den Nouweland Jessica van der Weel Aan de Slag op de Schelde mogen zes chef-koks meedoen. Zij moeten twintig gerechtjes ma ken met asperge en een product uit de Oosterschelde. De koks moeten de componenten van hun gerecht in de eigen keu ken voorbereiden. Aan boord van het schip, tijdens de wedstrijd, mogen de deelne mers alleen de 'a-la-minute-hande- lingen' nog verrichten. De wijn bij het gerechtje mag een inkoopprijs van maximaal 10 euro per fles hebben. Een cocktail in combinatie met het aspergegerecht is ook toege staan. Meer info op Facebook en op de website slagopdeschelde.com. ZIERIKZEE - De asperge-amusewed strijd van het Koksgilde Zeeland werd negen keer gehouden in res taurant De Zeelandbrug in Zierik zee. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Om voorbereid te zijn op steeds extremere weers omstandigheden breidt waterschap Scheldestromen het gemaal Groe- newege in Hoedekenskerke uit. waar design en kwaliteit han Kozijnen Zonweringen Overkappingen *vraag naar de voorwaarden 10 _T Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 info@ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56