Eindelijk bestemming voor Hof Vinkenisse m r» V BEVELANDEN en THOLEN 25 Kerkdienst in Zeeuwse streektaal Meesterverteller in Karma Centrum In het Karma Centrum te Wemeldinge vertelt Willem de Ridder, schrijver van het Handboek Spiegelogie, zater dag over eeuwenoude verha len en sprookjes. Hij rekent af met alle 'witgewassen leu gens' uit ons leven. Het cen trum is in 't Katshuis, Wil- helminastraat 1. Aanvang 14.00 uur. Entree 25 euro. Nieuwjaarsconcert Sint Caecilia Zondag geeft de fanfare Sint Caecilia uit 's-Heerenhoek een nieuwjaarsconcert. De fanfare staat onder leiding van Judith van Bo ven. Het concert vindt plaats in de H. Willibrordus- kerk. Aanvang 15.00 uur. De fanfare belooft een gevarieerde en vrolijke middag. Gratis toegang. Oecumenische viering De Raad van kerken Goes e.o. houdt zondag een oecu menische viering in de Grote kerk te Goes. Het thema is 'Dorst'. Medewer king verlenen Aarnoud Job- sen (PKN), Wiel Hacking (RK), de BAVO cantorij en organist Arno van Wijk. Er is crèche en kinderneven- dienst. Aanvang 16.00 uur. Nieuwjaarsconcert harmonie EMM Leo van Dommele en Kees van den Bos hebben zich jaren inge spannen om de boerderij een nieuwe bestemming te geven na mens de Stichting 'Behoud en Zorg Landgoed familie Van Nieu- wenhuijzen'. Nadat achtereenvol gens een vergevorderd plan voor huisvesting van jonge gedetineer den in de laatste fase van hun ge vangenisstraf en een plan voor een rustoord voor ouderen strand den, besloot de stichting in okto ber in zee te gaan met Salcha Zorg. „Voor het laatste plan had den zich twee geïnteresseerde ouderen gemeld, maar daar bleef het bij", zegt van Dommele. Volgens hem hebben meerdere zorgorganisaties interesse ge toond in het huren van het huis, dat enkele jaren geleden al volle dig was gerenoveerd. Uiteindelijk was het Borselse SGP-raadslid Henk van Hartingsveldt degene die de twee stichtingen met el kaar in contact bracht. Van Dom mele is blij met het resultaat, te meer omdat Salcha Zorg de schou ders onder de dagbesteding wil zetten die enige tijd geleden is be gonnen. „We hebben de koelcel nu ingericht als kantine. Het sys teem is namelijk ook geschikt om te verwarmen", vertelt hij. Bedoe ling is om de kinderboerderij die vorig jaar voorzichtig is opgestart verder uit te bouwen. De woning hoefde maar op enke le punten te worden aangepast. Zo moest er op de begane grond een badkamer komen, omdat Ar janne in een rolstoel zit. De inrichting van de gezamenlij ke ruimte is volgens Willem Peet ers van Salcha volledig gespon sord. „Veel mensen bleken iets voor het goede doel over te heb ben. Een transportondernemer heeft een rondje door Zeeland ge daan. We hebben nu zoveel dat we bijna een kringloopwinkel kunnen beginnen", lacht hij. ELLEWOUTSDIJK - Zondagmiddag vindt in 't kerkje van Ellesdiek een 'oecumenische bieeênkomst' plaats, ofwel een dienst in Zeeuw se streektaal. Ook de liederen zijn vertaald naar het 'Zeeuws'. Frans van der Heijde uit Zoutelan- de verzorgt een overdenking rond het thema 'Toeval bestaet...?!'. Ook het Gregoriaans Mannenkoor Sint Caecilia uit Heinkenszand werkt mee. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur. De toegang is gratis. Er wordt gecollecteerd voor Focus 2 en voor onderhoud van 't Kerkje. Later is deze dienst te beluisteren op www.kerkje-ellesdiek.nl Na de viering van het 150- jarig bestaan in 2014 maakt de Koninklijke Harmonie E.M.M. zich op voor het nieuwj aarsconcert. Dat vindt komende zondag plaats in de bovenzaal van De Korenbeurs. Aanvang 11.45. De zaal is open vanaf 11.30 uur. De toegang is gratis. Van Gogh lezing in Historisch Museum In het Historisch Museum De Bevelanden geeft drs. Birgitte Mommers van Art Leisure maandagavond een lezing over Vincent van Gogh. Aanvang 19.30 uur. De entree is 10 euro (10 pro cent korting voor vrienden en vrijwilligers). Men kan zich er voor aanmelden bij secretariaat@hmdb.nl Familievoorstelling in De Mythe gratis Woensdag 21 januari speelt de muzikale clown Arno Huibers in De Mythe twee keer de familievoorstelling 'De glimlach en de bom'. Toegang gratis. De shows beginnen om 13.00 en 15.30 uur. Ze zijn onderdeel van de Nationale Voorleesdagen. Reserveren is gewenst via www.zeelandtheaters.nl DONDERDAG 15 JANUARI 2015 is de beste beloning WEMELDINGE 'S-HEERENHOEK GOES KRUININGEN Zorgcoördinator Nella Steketee, Corine, bestuurder Willem Peeters en Arjanne in de woonkamer van het karakteristieke huis. foto's Mechteld Jansen RILLAND - Zeven jaar nadat de laat ste bewoonster van Hof Vinkenisse aan de Duivenhoek bij Rilland over leed, wonen er sinds anderhalve week weer mensen op de markan te boerderij langs de snelweg A58. Bent u in 2014 moeder, vader, oma, opa, oom, tante, neefje of nichtje geworden en woont de baby in het ge bied waar de PZC verschijnt? Zorg dan dat deze spruit niet ontbreekt in de bijlage die op 31 januari verschijnt in de PZC! Vanaf 6 januari brengt de PZC online een overzicht van alle baby'tjes uit de provincie. Daarna mag u een stem uitbrengen op de Leukste baby uit uw gemeente. Vervolgens kiest u uit al deze baby'tjes de leukste uit de regio. Meld uw baby nu aan op: pzc.nl/baby pzc.nl/baby GOES GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55