Kerkhove: Reis is het wel waard geweest Duivensportbond zoekt de samenwerking Nu 6 maanden korting op Alles-in-1. «si 3 5 r Alles-in-1 Standaard Hl Bastiaansen op koers voor Jeugd OS SPORT 33 kpn.com. SNOWBOARDEN Sandee gaat nog een jaar door Trainer Arjan Sandee blijft ook na dit seizoen actief bij Colijnsplaatse Boys. De trainer heeft na overleg besloten zijn contract met een jaar te verlengen. Dat meldde het bestuur van de vereniging gisteren. Sandee is bezig aan zijn eer ste seizoen bij de zater dag-vierdeklasser. De Beve- landse club staat in die klas se op de vijfde plaats. Goes Powerrrr wint poolderby De poolbiljarters van Goes Powerrrr waren in de regio nale eerste klasse op bezoek bij Cue's PerfAction veel te sterk voor de Vlissingers: 1-5. Voor de thuisploeg won al leen Dave Kuzee van Henk Diepstraten. De rest van de Vlissingers kwam er niet aan te pas. Voor de Goese formatie won nen Olivier van Lotringen en Tim de Ruyter twee keer en Ronny Broeken een keer. Kerkhove (23) vertrok vorige week donderdag naar Australië, terwijl ze nog op de reservelijst stond. Er moesten liefst vijftien speelsters af haken, wilde zij toegelaten wor den tot de voorrondes. Maar dat ge beurde niet. Ze komt nu nog voor het weekeinde terug. Dat de Schouwse de dure gok nam, is niet eens zo vreemd. De nummer 220 van de wereld wil na melijk de Grand Slamtoernooien spelen. In september was ze erbij bij de US Open en daar wilde ze nu in januari een vervolg aan ge ven. Daarbij komt dat de Australi an Open zelfs de deelnemers aan het kwalificatietoernooi betaalt: 4000 Australische dollars (ruim 2700 euro) alleen maar om te star ten. Had Kerkhove nog een paar plaatsen opgeschoven, dan was ze uit de kosten geweest. „Het is hart stikke jammer, maar het toernooi is zo sterk bezet dit jaar. Er zijn tot nu toe zelfs nog nul afmeldingen voor het hoofdtoernooi." De 68-jarige Rinus Laban nam tij dens de najaarsvergadering in 2014 de voorzittershamer over van Peter Provoost. Het was een rentree voor de Tholenaar. Okto ber 1975 werd hij ook al eens tot voorman benoemd van de toen nog zelfstandige tak van de Zeeuwse duivensport, de zater dagvliegers. Hij zat dus halverwe ge de jaren negentig aan de tafel tijdens de fusiegesprekken met de zondagvliegers. Een samen smelting die veel tijd in beslag nam. Actief duivenmelker was hij toen al een poosje. De microbe kreeg hij van zijn oom Leunis. Hij weet nog altijd een gezegde van die oom: 'Wie z'n geld wil zien ver stuiven rookt tabak en speelt met duiven.' Op z'n tiende werd hij lid van de Trouwe Duif in Tho- len. Hij weet dus hoe de dui vensport in elkaar zit en ervaart nu dat de animo voor de sport te rugloopt. Waar gaat het met de dui vensport heen? Laban: „De mega- hokken zullen steeds meer hun intrede doen. Hokken op een cen traal punt waar de liefhebber een aantal jonge duiven plaatst die daar door personeel worden ver zorgd en waarmee concoursen op naam van diegene die ze binnen bracht gespeeld worden. Verder zal, denk ik, de specialisatie toene men en het vlieggebied, dus bui ten de grenzen van Zeeland, gro ter worden". „De duivensport zal nooit verlo ren gaan, maar wil men gezond blijven dan zal er samengewerkt moeten worden. Wij gaan dat nu al doen. Hebben met Brabant rond de tafel gezeten en komend seizoen gaan we samenwerken met Brabant 2000, West-Brabant dus. Het hoofddoel is om samen het vervoer te organiseren." Laban wil echter de afdeling Zee land nog niet in een groter ver band laten opgaan, al denkt hij wel dat een fusie met West-Bra bant en Zuid-Holland er een keer van gaat komen. „We zijn als afde ling nog gezond, kunnen best nog een aantal jaren zelfstandig voort, al is de toenadering tot Brabant 2000 een uitstekende zaak. Sa menwerken om te overleven." /mud* kpn Interactieve TV Internet C O LIJ N S PLAAT VLISSINGEN DONDERDAG 15 JANUARI 2015 door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Tennisster Lesley Kerkhove heeft niet mee mogen doen aan de kwalificaties van de Au stralian Open, het eerste Grand Slamtoernooi van het jaar. Toch vindt de Zierikzeese dat ze niet he lemaal voor niets naar Melbourne is gereisd. „Het is het zeker waard ge weest om te proberen om erin te komen", reageerde ze. „Ik heb veel kunnen trainen, ook met goede spe lers, en kunnen kijken en leren." LIVIGNO - Snowboarder Erik Bastiaan sen (op de foto springt hij van de schans) heeft gisteren in het Italiaan se Livigno het podium gehaald. Bij de internationale wedstrijd werd de Ter- neuzenaar derde op het onderdeel slopestyle. „Dit had ik niet verwacht", reageerde de zestienjarige freestyler gistera vond. Door de hoge klassering plaats te hij zich voor wedstrijden in China, over ruim een maand. „Daar kan ik me dan kwalificeren voor de Jeugd Olympiche Spelen. Die zijn in 2016 in het Noorse Lillehammer." Bastiaansen kwam voor het eerst uit in de zware categorie tot en met 18 jaar, en kwalificeerde zich maandag als vierde (van de 59) voor de finale. Daarin eindigde hij als beste Neder lander. Vandaag reist het juniorselec- tielid terug naar Nederland om zich voor te bereiden op de wedstrijden in China, foto Lorenzo Fizza Verdinelli UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden klein Graanbeurstrofee. Poule 12:1. Kees Vreeke 3-6; 2. Arjan Rossen 3-4; 3. Peter van de Male 3-2; 4. Jaap Verboom 3-0. Poule 13: 1. Johan Louwerse 3-5; 2. Kees den Boer - 3-5; 3. Mari van Hattem 3-2; 4. Rinus Pankow 3-0. Pool. Cue's PerfAction - Goes Powerrrr 1-5: 8-ball. Dave Kuzee - Henk Diepstraten 6-0; Jas per Vantricht - Ronny Broeken 0-6; 9-ball. Jo han van Oorschot - Olivier van Lotringen 4-7; Jochem Bruijnooghe - Olivier van Lotringen 1-7; 10-ball. Mark Schelling - Tim de Ruyter 0-6; straight. Atong Wu - Tim de Ruyter 28-75. door Fred Rabout THOLEN - Het ledenaantal van de af deling Zeeland van de duivensport- bond loopt drastisch terug. Ston den er in 1996 nog 3200 namen op de ledenlijst, in 2015 wordt het getal van 1000 niet meer gehaald. Reden voor voorziter Rinus Laban om op te roepen tot samenwer king met andere provincies. i r7L programma (9 gemist Kijk voor beschikbaarheid eri voorwaarden op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49