Katseveer neemt wedstrijd Zeelandbrug over SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Luscinia zingt Bach-cantates in Bethlehemkerk Als het lot de exploitanten van de ze zaak gunstiger gezind was ge weest, zou komend voorjaar de ju bileumaflevering zijn gehouden. Ook dit gegeven is voor Jessica en Rutger van der Weel een reden om te zorgen dat hun Slag op de Schelde zich in kwaliteit weet te onderscheiden van andere culinai re wedstrijden. „Er was geen noodzaak tot verandering. Wij doen dit alleen omdat Piet en An- ja Scheermeijer van De Zeeland brug dit niet meer kunnen", legt Jessica van der Weel van restau rant Katseveer uit. „Maar we doen het natuurlijk wel op onze eigen manier." De hersenziekte van Piet Scheer meijer die zich in 2013 openbaar de heeft uiteindelijk tot sluiting van het restaurant geleid. Onge veer een jaar heeft Anja gepro beerd in haar eentje de zaak te lei den, maar dit bleek niet vol te houden. Eind februari vorig jaar zag zij zich genoodzaakt de tent te sluiten. Sindsdien staat De Zee landbrug te koop. Het Zierikzeese stel zette elke meimaand enthousiast de schou ders onder de wedstrijd, waaraan chefs van gerenommeerde restau rants meededen. Dat leidde tot mooie, soms bizarre creaties. As perges werden gepoft, tot schuim geslagen of er werd gel van ge kookt. Een chef gooide bitterbal len van risotto met asperge in het vet en ander maakte een eetbaar bloempotje met daarin een ontlui kend aspergekopje. Anderen hiel den vast aan de traditie: asperge, ham en ei. Maar dan wel als on derdeel van een drieluik met ver der aspergesoep en een salade van aspergekopjes en blauwschim- melkaas. Alles voor de wisseltro fee. De deelnemers aan de Slag op de Schelde strijden om een kunst werk en enkele arrangementen in een tweesterren-zaak. Mogen ze zelf ook eens genieten. SCHARENDIJKE - Ensemble Lusci nia heeft de traditie van Bach-can- tate-uitvoeringen in het nieuwe jaar al snel weer opgepakt. De eerstvolgende Bach-cantate- dienst staat voor zondag 25 janua ri op het programma. De dienst vindt plaats in de Bethlehemkerk in Scharendijke. Volgens voorzit ter Marcel van den Berg van Lusci nia vergt het een intensieve repeti tieperiode om ongeveer een maand na de uitvoering van de Messiah van Handel alweer met deze cantate te kunnen optreden. Het ensemble staat onder leiding van dirigent Wim Boer. De canta tedienst begint om 16.30 uur. Lezing over belang Slag om Schelde Historicus Tobias van Gent houdt donderdag 22 januari in hotel l'Escaut in Terneu- zen een lezing over De slag om de Schelde. Hij legt uit waarom de slag volkomen terecht een promi nente plaats inneemt in de canon van de geschiedenis van Zeeland. Aanvang: 20.00 uur. Oecumenische dienst over 'dorst' Het Platform voor de kerken houdt zondag een oecumeni sche dienst in de Nieuwe Kerk. Het thema is 'Dorst'. Voorgangers zijn ds. P. de Graaf, pastoraal werker W. Hacking en ds. J. van Voorst. Ook het Willibrorduskoor werkt mee. Aanvang 10.00 uur. Ook te horen op Radio Schouwen-Duiveland. Familievoorstelling in De Mythe gratis Woensdag 21 januari speelt de muzikale clown Arno Huibers in De Mythe twee keer de familievoorstelling 'De glimlach en de bom'. Toegang gratis. De shows beginnen om 13.00 en 15.30 uur. Ze zijn onderdeel van de Nationale Voorleesdagen. Reserveren is gewenst via www.zeelandtheaters.nl Meesterverteller in Karma Centrum In het Karma Centrum te Wemeldinge vertelt Willem de Ridder, schrijver van het Handboek Spiegelogie, zater dag over eeuwenoude verha len en sprookjes. Hij rekent af met alle 'witgewassen leu gens' uit ons leven. Het cen trum is in 't Katshuis, Wil- helminastraat 1. Aanvang 14.00 uur. Entree 25 euro. Van Gogh lezing in Historisch Museum In het Historisch Museum De Bevelanden geeft drs. Birgitte Mommers van Art Leisure maandagavond een lezing over Vincent van Gogh. Aanvang 19.30 uur. De entree is 10 euro (10 pro cent korting voor vrienden en vrijwilligers). Men kan zich er voor aanmelden bij secretariaat@hmdb.nl Kerkdienst in de streektaal Zondag vindt in 't kerkje van Ellesdiek een 'oecumeni sche bieeênkomst" plaats: een dienst in Zeeuws dia lect. Ook de liederen zijn in de streektaal. Er wordt aan meegedaan door het Grego riaans Mannenkoor Sint Cae- cilia uit Heinkenszand. Voor ganger is Frans van der Heij- de. Aanvang 14.30 uur. DONDERDAG 15 JANUARI 2015 Lars Stols (voorgrond) en Martijn Mastenbroek aan het werk tijdens de asperge-amusewedstrijd van 2013. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - De asperge-amusewed strijd van het Koksgilde Zeeland werd negen keer gehouden in res taurant De Zeelandbrug in Zierik- zee. TERNEUZEN ZIERIKZEE GOES WEMELDINGE GOES ELLEWOUTSDIJK Bent u in 2014 moeder, vader, oma, opa, oom, tante, neefje of nichtje geworden en woont de baby in het ge bied waar de PZC verschijnt? Zorg dan dat deze spruit niet ontbreekt in de bijlage die op 31 januari verschijnt in de PZC! Vanaf 6 januari brengt de PZC online een overzicht van alle baby'tjes uit de provincie. Daarna mag u een stem uitbrengen op de Leukste baby uit uw gemeente. Vervolgens kiest u uit al deze baby'tjes de leukste uit de regio. Meld uw baby nu aan op: pzc.nl/baby pzc.nl/baby

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45