Musea dragen bij aan 'Feest van herkenning* Exploitanten Katseveer geven Sloop woonblokken Borrendamme begint Ellemeet roept hulp in van de Literaire ontmoeting statenleden voor behoud bushaltes met Adriaan van Dis 66 De Slag op de Schelde moet zich onderscheiden van andere culinaire wedstrijden 24 SCHOUWEN-DUIVELAND CULINAIR ZEELAND exclusieve draai aan traditionele kookwedstrijd met asperges. Het gaat om themakoffers met museale objecten die vrijwilligers presenteren aan licht dementeren de ouderen in Zeeuwse zorgcen tra. Die bezoekjes helpen hen her inneringen op te halen uit het ver leden. „Het succes is zo groot dat het project een eigen stichting be- Het gaat om het appartementen complex dat het dichtst bij het ge bouw van scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman staat. Daar na zijn nog twee blokken aan de beurt. Die blijven nog enkele we ken gedeeltelijk bewoond om hoeft", zei voorzitter Harry Buiter van de Stichting Delta Cultureel in Veere. Met de overdracht van een themakofifer symboliseerde hij de overdracht aan voorzitter Rob Bakker van die nieuwe stich ting. Dat gebeurde tijdens een bij eenkomst gistermiddag in Mu seum Goemanszorg in Dreischor waar tientallen vrijwilligers hun praktijkervaringen met dit pro ject uitwisselden. Voorzitter Ria Geluk van Goemanszorg bood op haar beurt Bakker een oude weck- ketel in bruikleen aan als object voor een van de themakoffers. eventuele kraak tegen te gaan. „We maken ze pas zo laat moge lijk leeg", zegt portefeuillemana ger vastgoed Frank ter Braak van Woonzorg Nederland. „We slo pen de blokken wel achter elkaar door." Een vierde blok werd vorig jaar al gesloopt om plaats te ma ken voor een tijdelijke parkeer plaats. Enkele maanden geleden besloot Woonzorg af te zien van de bouw van koopwoningen op de plek van de appartementen. Voorlopig wordt de vrijkomende grond inge richt als parkje en parkeerplaats. WILHELMINADORP - „Na de sluiting van restaurant De Zeelandbrug in Zierikzee zijn we door het Koks- gilde Zeeland gevraagd de organi satie van de jaarlijkse asperge- amusewedstrijd over te nemen", vertelt Jessica van der Weel van restaurant Katseveer in Wilhemi- nadorp. „Dat wilden we wel doen, maar dan wilden we er een eigen wed strijd van maken. Dat betekent dat het wat exclusiever geworden is. De 'Slag op de Schelde' moet zich onderscheiden van andere cu linaire wedstrijden. We vinden dat we dat aan onze Michelinster verplicht zijn." En dus monsteren maandag 18 mei zes chef-koks aan op een pas sagiersschip dat vervolgens een paar uur gaat varen op de Ooster schelde. Van der Weel: „De deelnemers krijgen de opdracht kleine gerech ten te maken voor twintig vip-gas ten. In dat gerechtje moeten asper ges worden verwerkt en een pro duct uit de Oosterschelde. Er moet ook een mooie wijn-spijs- combinatie worden gemaakt. Al leen chefs of souschefs mogen in schrijven. Want we willen de Ne derlandse crème de la crème in de keuken zien." De chefs mogen één leerling als assistent meenemen. Ze moeten hun eigen servies, bestek en glas werk meebrengen. In totaal wordt er die maandag voor vijftig perso nen gekookt. Dertig genodigden krijgen een as pergegerecht voorgezet dat niet door de jury wordt beoordeeld. WIJN OF COCKTAIL „Ik denk dat we met Edwin Vinke en Mike Dooms van de Kromme Watergang en verder Sjaak Jobse en Dick Middelweert niet de min ste juryleden in huis hebben", zegt Van der Weel niet zonder trots. Enthousiaste chefs met lef en zee benen mogen vanaf vandaag tot uiterlijk 15 maart digitaal een re cept insturen voor de wedstrijd. Rutger van der Weel van Katse veer en Hans Everse van het Koks- gilde Zeeland selecteren daaruit de zes deelnemers. Jessica van der Weel: „Dat gaat blind. Dat wil zeggen dat Hans en Rutger niet weten wie het recept heeft ingestuurd." Op welk schip de Slag op de Schel de zal worden gevoerd is nog niet bekend. Jessica en Rutger van der Weel zijn daarover nog in onder handeling. „Maar voor vijftig gas ten, de deelnemers en de jury zal het een flinke boot moeten zijn en er moet ook een stevige keu ken in zitten", aldus Jessica. Vast staat al wel dat de Slag op de Schelde een jaarlijks in het voor jaar terugkerend culinair evene ment wordt. Een vertegenwoordiger van de dorpsraad heeft gevraagd in te mogen spreken tijdens de vergade ring van de commissie economie en vervoer van Provinciale Staten. In de nieuwe dienstregeling van Connexxion zijn de haltes in Elle meet niet meer terug te vinden. De dorpsraad voelt zich bedrogen door het provinciebestuur dat in alle correspondentie met de dorpsraad beloofd had dat lijn 134 Ellemeet aan zou blijven doen. Dat de bus straks vanuit Scharen- dijke regelrecht naar Zierikzee rijdt en Ellemeet overslaat, wijt het provinciebestuur aan het wa terschap dat zwaar verkeer zou weren van de Kuijerdamseweg. Maar dat verbod geldt niet voor de bus, hoorde de dorpsraad van het waterschap. VVD-raadslid Laurence Haack Ellemeet stapt naar provin ciale staten voor behoud bus. WD stelt vragen over verdwijnen bus Dreischor stelde hierover vorige week al vra gen aan het college van B en W. Inmiddels is ze ook in de pen ge klommen voor Dreischor. Ook daar is de buslijn geschrapt en in tegenstelling tot Ellemeet, waar het provinciebestuur en Con nexxion de deur nog op een kier houden door in de toekomst mis schien nog een halte te creëren langs de N652, is er geen perspec tief voor Dreischor. Dat levert bij voorbeeld voor jongeren een pro bleem op. Haack wil weten wat het college denkt te doen voor de jongeren die dagelijks heen en weer gaan naar school in Zierik zee. Van Dis houdt een lezing over zijn werk en wordt geïnterviewd door schrijver/publicist Frans Meulenberg uit Zierikzee. Het meest recente boek van Adriaan van Dis verscheen begin novem ber vorig jaar met als titel 'Ik kom terug'. Het is een autobiografisch getinte roman over zijn moeder. Na 'Indische duinen', 'Op oorlogs pad in Japan' en 'Familieziek' is dit het vierde boek over de Indi sche wortels van de schrijver. Van Dis is sinds vorig jaar ook voorzit ter van de vakjury voor de Film Literatuurcompetitie bij het Inter nationaal Filmfestival Film by the Sea in Vlissingen. De literaire avond wordt georgani seerd door Boekhandel De Vries in samenwerking met de Biblio theek Zierikzee. Aanvankelijk zou de bijeenkomst in Podium De We verij plaatsvinden, maar wegens de grote belangstelling is alsnog voor de Nieuwe Kerk gekozen. Kaarten a 10 euro zijn verkrijg baar bij boekhandel De Vries en bij de balie van de Bibliotheek Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Chefkoks gaan strij d aan op Oosterschelde Vrijwilligers bekijken de inhoud van de klederdracht-koffer. foto Dirk-Jan Cjeltema DREISCHOR - De inbreng van de Zeeuwse musea blijft van groot be lang voor het reminiscentieproject, ook nu het sinds gisteren wordt voortgezet onder de naam van een eigen stichting: 'Feest van herken ning'. zierikzee - De sloop van de appar- tementenblokken bij het verzor gingscentrum Borrendamme in Zie- rikzee begint. Cisteren is meubilair verwijderd en vandaag en morgen wordt een van de blokken asbest- vrij gemaakt. Volgende week moet het gebouw tegen de vlakte. door Ton van den Nouweland Jessica van der Weel Aan de Slag op de Schelde mogen zes chef-koks meedoen. Zij moeten twintig gerechtjes ma ken met asperge en een product uit de Oosterschelde. De koks moeten de componenten van hun gerecht in de eigen keu ken voorbereiden. Aan boord van het schip, tijdens de wedstrijd, mogen de deelne- mers alleen de 'a-la-minute-hande- lingen' nog verrichten. De wijn bij het gerechtje mag een inkoopprijs van maximaal 10 euro per fles hebben. Een cocktail in combinatie met het aspergegerecht is ook toege staan. Meer info op Facebook en op de website slagopdeschelde.com. ELLEMEET - De dorpsraad Ellemeet gaat maandag naar Middelburg om te pleiten voor behoud van de bus verbinding. ZIERIKZEE - De bekende schrijver Adriaan van Dis is dinsdag 3 februa ri centrale gast bij een literaire ont moeting in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44