Goed spel houdt film overeind Voorpremières in Vlissingen en Terneuzen van twee Oscar kanshebbers UIT 9 De Italiaanse Oscarinzending II Capi- tale Umano is een stijlvolle thriller naar de roman Human Capital van Stephen Amidon. Film by the Sea door het Jaar brengt zondag om 16.15 uur de voor-première in Cinecity in Vlissingen. Regisseur Paolo Virzi verplaatste het ver haal van Amerika naar hedendaags Italië en splitste de plot op in drie hoofdstukken die zowel narratief als visueel van toon ver schillen. De film begint op een donkere, besneeuwde nacht in Noord-Italië, waar een fietser van de weg wordt gereden en gewond in een gracht belandt. Vervolgens zien we de gevolgen van deze gebeurtenis voor twee zeer verschillende gezinnen: dat van Dino en zijn tienerdochter en dat van de steenrijke Giovanni en zijn vrouw Car- la. Het resultaat is een meeslepende, zorg vuldig geconstrueerde whodunnit met glansrollen voor twee van Italiës meest ge vierde actrices, Valeria Bruni Tedeschi en Valeria Golino. De andere voorpremière de komende week betreft de torenhoge favoriet bij de komende Oscaruitreiking: Birdman van re gisseur Alejandro Gonzalez Inarritu (ook van Babel en Biutiful). Birdman vertelt het verhaal van acteur Rig- gan Thomson (Michael Keaton). Ooit was hij wereldberoemd door zijn rol als een ico nische superheld. Nu worstelt hij met een toneelstuk op Broadway. In de aanloop naar de première gaat hij de strijd aan met zijn ego en probeert hij zijn familie, zijn carrière en zichzelf weer op de rails te krij gen. In de cast ook: Zach Galifianakis, Edward Norton, Emma Stone en Naomi Watts Birdman is maandag 19 januari te zien in Cinecity Terneuzen om 20.00 uur en dinsdag 20 januari in Cinecity Vlissin gen om 14.00 uur en 19.30 uur. Wilde. In het begin leren we Hawking kennen als een en thousiaste onderzoeker aan de universiteit van Cambridge. Hij trekt de aandacht van Jane, in vele opzichten zijn tegenpool: mooi, populair, letterenstuden te, religieus. De vonk slaat over en blijft ook overslaan wanneer Stephen in 1962 getroffen wordt door de slopende ziekte ALS. De romance wordt fraai uitge speeld door Eddie Redmayne en Felicity Jones, die allebei in hun rol groeien wanneer Haw king zijn levensverwachting van twee jaar ruimschoots blijkt te overtreffen, maar wel steeds zieker en hulpbehoeven- der wordt. Vooral de episode waarin musicus (en Wildes la tere tweede echtgenoot) Jona than Jones zich een plaats vero vert in de familie Hawking, is van een ontroerende puurheid. Redmayne, door velen getipt als kanshebber voor een Oscar, benadrukt het gevoel voor hu mor van zijn personage. Het le verde hem afgelopen weekein de alvast een Golden Globe op. De nieuwe film van Nicole van Kilsdonk Onder het hart is een liefdesgeschiede nis waarin ongemak de toon zet. Waarin vrolijkheid kan omslaan in ergernis en de regels van het spel soms even zoek zijn. Waarin telkens de verkeerde persoon 'sor ry' zegt. Een liefdesgeschiedenis die vaak op het echte leven lijkt. Geheel in stijl begint de film met een blunder. De gescheiden huis arts Luuk (Koen de Graeve) gaat in de vlindertuin op een vlinder zitten. Op bevel van zijn boze tie nerdochters biecht hij zijn wan daad op aan de dienstdoende bio loge Masha (Kim van Kooten). Zij drijft de spot met hem. Hij kan haar niet meer uit zijn hoofd zet ten. Maar hoe het verder moet, weet hij niet. 'We kunnen trouwen, patat gaan eten of stil naast elkaar op een bankje zitten', stelt hij voor. Ze kiest het laatste. Masha is geamu seerd, wil eigenlijk de boot nog af houden. Maar niet veel later zoe nen ze toch. Aandoenlijk onhan dig eerst, zoals je het niet vaak in films ziet. Vooral in het begin krijgt alles nog extra kleur door de flamboyante Frank Lammers als de broer van Masha. Dat com plicaties zullen volgen, ligt nogal voor de hand. Van Kilsdonks on derzoek naar hoe lastig en inge wikkeld het leven kan zijn, is her kenbaar genoeg. Ik vraag me dus af of het nu echt nodig was dat Luuk halverwege getroffen wordt door een onge neeslijke ziekte, dat dramatische cliché bij uitstek. Natuurlijk, door deze wending in het scenario van toneelschrijver Peer Wittenbols komen veel zaken nog meer op scherp te staan. Zeker omdat nu ook de ex (Lies Visschedijk) weer haar plaats claimt en Masha plots het gevoel heeft ondanks al haar liefde aan de zijlijn te staan. Dat de film onder dit gewicht over eind blijft, is vooral te danken aan de goede acteurs en de beheerste manier waarop met dit alles wordt omgegaan. DONDERDAG 15 JANUARI 2015 Scène uit 'Birdman', grote favoriet bij de komende Oscaruitreiking. Eddie Redmayne als een jonge, nog niet zieke en vooral straalverliefde Stephen Hawking, met Felicity Jones als zijn geliefde Jane Wilde, foto DPD niet uit The theory of everything'; regie: Ja mes Marsh; met o.a.Eddie Red mayne en Felicity Jones; te zien in: Vlissingen. door Leo Bankersen 'Onder het hart'; regie: Nicole van Kils donk; met: Kim van Kooten, Koen de Graeve, Lies Visschedijk; te zien in: Vlissingen. Masha (Kim van Kooten) en Luuk (Koen de Graeve) hartstochtelij verliefd in Onder het hart. foto NyklyN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40