Terroristen in de hemel: 'Waar 'Nummer 1178 wordt zijn nou die zeventig maagden?' geen collector's item' I Cruises vanuit Amsterdam m IN HET NIEUWS 3 mmjm Mohammed, met betraande wang, heeft de voorpagina ge haald met een bordje 'Je Suis Charlie'. De commentator van het satiri sche blad legt die metamorfose uit: „De afgelopen week heeft Charlie Hebdo, een atheïstisch weekblad, meer wonderen vol bracht dan alle heiligen en profe ten tezamen." Die wonderen waren het gevolg van de moord op acht redactiele den, bron van inspiratie voor tal van prenten. Op de laatste pagina staan de twee terroristen die de aanslag pleegden in de hemel. „Waar zijn nou die zeventig maag den?", vragen ze beteuterd. Het antwoord komt van de dode jour nalisten, die eerder boven waren. Vanonder de dekens: „De maag den zijn bezig met de redactie ploeg van Charlie, stelletje lo sers." In een andere prent baart de be schikbaarheid van maagden enke le imams zorgen. „Je moet Char lie Hebdo ongemoeid laten", zegt er een. „Anders worden ze alle maal martelaren, en eenmaal in de hemel zijn er voor ons geen maagden over." Maar in nummer 1178 van het 'journal irresponsable', zoals de on derkop luidt, zit ook interreligieu ze samenwerking. Een prent toont een bisschop die met een imam en rabbijn over een wereld bol gebogen staat, allen in maffia- jasjes. De bisschop leidt de sessie, 'Jalta in het Vaticaan', en zegt te gen de imam: „Jij houdt de sector oost, ik de sector west." AMSTERDAM - Vandaag verwach ten de Nederlandse boekhandels en kiosken het nu al legendari sche nummer 1178 van Charlie Hebdo te kunnen verkopen. Hoeveel exemplaren naar Neder land komen, is nog niet helemaal duidelijk. Distributeur Betapress verwacht 500 exemplaren voor heel Nederland te ontvangen. Die zouden vooral in de Randstad worden verspreid, maar het be drijf wilde dat gisteren niet beves tigen. De onafhankelijk opereren de boekhandel Atheneum in Am sterdam, dat al honderden men sen op de wachtlijst heeft, denkt dat het niet bij een eerste levering blijft. „Wij verwachten er uitein delijk enkele honderden te krij gen", zegt directeur Maarten As- scher. „Ik kan niet garanderen dat we iedereen kunnen helpen maar wel een groot deel. Het wordt geen collector's item, dat geldt al leen voor het vorige nummer." Op Marktplaats is het tijdschrift gisteren al aangeboden voor prij zen van 1 tot 120 euro. Sommigen boden tot ruim boven de 1.000 eu ro. „Voor dat geld kun je zelf naar Parijs reizen", zegt Manda Hedde- ma van boekhandel De Koperen Tuin in Goes. 1350 De wereld is Kras Cruises Noord-Europa Nérgens voordeliger! DONDERDAG 15 JANUARI 2015 Niet alleen voor deze Parijse winkel, maar in heel Frankrijk stonden lange rijen geïnteresseerden die het blad Charlie Hebdo wilden hebben, foto John van Hasselt/HH 4 door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - De run op het blad over schaduwde bijna de inhoud ervan. Maar Charlie Hebdo is hetzelfde blad als voorheen. Alleen de betaal de oplage is ietsje gestegen, van dertigduizend naar vijf miljoen. door Lilian Dominicus Fors in prijs verlaagd! Deze 4-sterren cruises per Costa Fortuna naar het hoge Noorden. Onze aanbiedingen zijn inclusief havengelden en alle maaltijden aan boord. Deze prijzen gelden slechts voor een beperkt aantal hutten. Alleen de snelste beslissers profiteren mee! Noorse Fjorden Naar o.a. Bergen, Hellesylt, Geiranger, Andalsnes, Olden, Flam en Stavanger. Bezoek optioneel o.a. het Hardangerfjord Normaal tot wel 2159! Nu... Vertrek: juni t/m aug Zie: Kras.nl/37285 Schotland IJsland Naar o.a. Invergordon, de Faereer eilanden, I Reykjavik, Isafjördur en Lerwick Unieke flora en fauna rond IJsland Normaal tot wel 4779! Nu... Vertrek: 20 juni 22 juli Zie:Kras.nl/37286 10 dagen 15 dagen 10 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3