Meevallertje Tussen goedkoopst en duurst zit 0,17 cent Regisseur Roel Reine speciale gast bij Cavak Robesin wil geld krimp voor buslijnen commentaar ZEELAND 23 Middelburger op de vuist met buschauffeur Het zijn ongekende tijden aan de pomp. Met de lage brand stofprijzen is tan ken bijna een feestje. Dit mee vallertje komt goed uit. Voor Zeeland is de goedkope benzi ne en diesel extra prettig, om dat de afstanden hier wat gro ter zijn en omdat het openbaar vervoer veelal geen optie is. Zeeland is dus behoorlijk afhan kelijk van de auto. Veel Zeeuw en letten goed op de prijzen. Als het even kan, tanken zij goedkoop in België. Nederland heeft recent de ac cijns verhoogd. Met verkiezin gen in aantocht zal Den Haag weinig voelen voor een verde re lastenverzwaring. Dit bete kent niet dat we nu maar losjes met ons brandstofgebruik kun nen omgaan. Want we weten niet hoe lang deze luxe duurt. De gewoonte om spaarzaam te rijden, en niet meer kilometers te maken dan echt nodig is, komt later ongetwijfeld weer goed van pas. En de belangrijk ste reden om het kalm aan te doen is en blijft het milieu. Automobilisten staan sinds juni met een steeds grotere grijns aan de pomp. Door overproductie daalt de olieprijs en de benzine prijs hobbelt er achteraan. Pomphouders merken dat men sen weer vaker de auto pakken. Veel mensen tankten volgens hen voor een bepaald bedrag en moes ten het daarmee doen. Maar door de lage prijzen komen mensen va ker en gooien ze de tank weer vol. Prijzen vergelijken is zoiets als het maken van een momentopna me. Want de benzineprijzen zijn dagkoersen. Maar als je een verge lijking maakt, dan worden behoor lijke verschillen zichtbaar. De hoogste prijs voor euro95 is momenteel 1,57 euro. Dat tik je bij voorbeeld af bij Total 's-Heer Arendskerke aan de A58 en bij Bern Zierikzee. De laagste prijs die je nu in Zeeland voor dezelfde liter betaalt is 1,40 euro. Dat be taal je onder andere bij TinQ, Heinkenszand of bij Berkman in Vlissingen. Voor wie diesel tankt, wijkt het algemene beeld niet af. De goedkoopste literprijs is nu 1,13 euro. Dat betaal je bijvoor beeld bij Argos Tholen, Sakko Ka- pelle of bij Dirk Goes. De hoogste literprijs is 1,28 euro. Dat betaal je onder andere bij Total 's-Heer Arendskerke, Bern Zierikzee of Texaco Augustijn in Kortgene. Opmerkelijk is dat er regionaal aanzienlijke verschillen zijn. In midden-Zeeland zijn de prijzen grosso modo het laagst van Zee land. Daar moet je bij wijze van spreken moeite doen om meer te betalen dan 1,44 euro (euro95) of 1,16 euro (diesel). Op Schou- wen-Duiveland en in Zeeuws- „Het is echt spectaculair dat Reiné aan onze uitnodiging ge hoor geeft", vindt voorzitter Jeroen van Oyen van Cavak, de or ganisatie voor amateurfilmma kers in Zeeland. „Roel Reiné geeft namelijk ner gens in Nederland dit soort 'Question Answers' aan het pu bliek. Op speciaal verzoek van Ca vak coach Raimond van Soest doet hij dat enkel en alleen deze keer in Zeeland." Volgens Van Oyen heeft dat alles te maken met het feit dat Van Soest de sto- ryboards voor 'Michiel de Ruyter' tekende en nauw samenwerkte met Reiné. Verder zette Cavak zich ook in voor het verwerven van figuranten bij de filmopna men. Van Soest zal de vermaarde Nederlandse filmregisseur, die al 10 jaar in Hollywood woont, zon dag tussen 10.00 en 13.00 uur in een soort 'Zomergasten-setting' interviewen. Tijdens het gesprek zullen ook diverse filmfragmen ten op groot scherm te zien zijn. Vlaanderen liggen de prijzen ge middeld genomen iets hoger. Daar betaal je snel 1,46 euro voor een liter benzine en 1,19 euro voor een liter diesel. Het loont dus de moeite om regelmatig rond te kij ken en prijzen te vergelijken. Ook al dalen de benzineprijzen aan de Zeeuwse pomp, wie over de grens kijkt, lacht zich pas echt rot. Bij de Q8 aan de Kanaalstraat in Zelzate bijvoorbeeld kost een li ter benzine 1,20 euro. De diesel doet 1,05 euro per liter. Bij Gulf in Kemzeke betaal je nog een euro cent minder. De protesten van Ne derlandse pomphouders aan de grens tegen accijnsverhogingen hebben geen succes gehad. MIDDELBURG - De politie heeft een 36-jarige Middelburger gearres teerd nadat die in Middelburg een buschauffeur zou hebben gesla gen. De man werd dinsdagmiddag op de Spinhuisweg in Middelburg uit de bus geplukt. Volgens de chauffeur sloeg de man hem na een woordenwisse ling. Daarop zette de chauffeur de bus aan de kant en waarschuwde hij de politie. De chauffeur hield aan het inci dent een snee in zijn gezicht over, een blauw oog en een gezwollen neus. Per 1 maart gaat de nieuwe ver gunning van Connexxion in. Het vervoersbedrijf heeft onrendabele lijnen uit de dienstregeling ge schrapt. Daardoor is een aantal dorpen straks deels aangewezen op alternatieven zoals de halte taxi. Veel scholieren en studenten raken zo in de problemen, blijkt uit een actie van Scalda-student Stijn van Kervick. Robesin vindt dat de provincie een beroep moet doen op de 'krimpgelden' die Zee land krijgt om de terugloop van de bevolking op te vangen. Hij spoort Gedeputeerde Staten aan binnen dat kader bij het Rijk aan te kloppen voor extra geld voor openbaar vervoer. De SP-Statenfractie is het met PBZ eens dat de leefbaarheid in de dorpen zo verder onder druk komt te staan. De fractie verwijt Connexxion dat niet in het be lang van de reizigers wordt gehan deld, maar alleen naar het geld wordt gekeken. DONDERDAG 15 JANUARI 2015 TCR-directeur Cees Hage: „De besparing is lastig in te schatten, maar we hebben vrijwel zeker voordeel van de lage brandstofprijzen."foto Lex de Meester VLISSINGEN - Wie langs de grote doorgaande wegen tankt, is een dief van zijn eigen portemonnee. Want de hoofdprijs betaal je langs de snelweg. Maar ook aan de pro vinciale wegen kan de literprijs flink hoog zijn. Het loont dus al snel de moeite om een blokje om te rijden of om de grens over te steken. Regisseur van de film Michiel de Ruyter, Roel Reine. VLISSINGEN - Filmregisseur Roel Reiné van onder meer de veelbelo vende film Michiel de Ruyter, die binnenkort in première gaat, geeft zondag 18 januari in Cinecity in Vlissingen de aftrap voor het nieu we seizoen van Cavak. door Marcel Modde MIDDELBURG - Goed openbaar ver voer is een eerste vereiste om jon ge mensen binnen Zeeland te hou den danwel aan te trekken om hier een opleiding te volgen. Nu binnen de nieuwe concessie van Con- nexxion lijnen moeten vervallen, moet er overheidsgeld bij om dat gat te dichten, vindt Johan Robesin van de Statenfractie Provinciaal Be lang Zeeland (PBZ).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 23