€100 Ziekenhuis overspoeld door griepepidemie Kras Kortingsdagen Nationale politie 12 en 13 De ene na de andere thuiszorg organisatie valt om. „Meer faillisse menten zijn zeker niet uitgesloten." Vakantiebeurs zorgt voor keuzestress mmm Ik hou nu geld over voor een extraatje. 77 Ik tank niet zo veel hoor; ongeveer voor zo'n 50 euro per maand. Maar het scheelt me toch al snel een tientje. Dus pak ik soms vaker de auto. Een liter kost hier 1,43 euro. Van dit soort prijzen word je vrolijk. ff Korting op alle reizen! UTRECHT - De kaalslag in de thuis zorg is begonnen, zeggen branche-organisatie ActiZ en vak bond FNV. Gisteren werd zorgor ganisatie Pantein-Vivent failliet verklaard. Twee weken terug was het een andere organisatie, Thebe uit Tilburg. „Het is een trieste dag voor de thuiszorg, maar vooral voor de 1.800 hulpen en de 6.100 cliënten van Pantein-Vivent", zegt Monica Brouwer van brancheorganisatie ActiZ. Verrast is ze niet. „Er wordt 40 procent bezuinigd op het budget voor huishoudelijke hulp. Het was dus bekend dat het heel moeilijk zou worden in de sector", aldus de woordvoerster. Niet iedere zorgorganisatie laat het op een bankroet aankomen. Veel organisaties moeten inkrim pen omdat gemeenten in het ver zorgingsgebied gestopt zijn met het inkopen van huishoudelijke hulp. Medewerkers bij Vérian in Apeldoorn krijgen de komende dagen de keuze: salaris inleveren of in de WW. Volgens Lilian Marijnissen van vakbond FNV zitten er nog veel meer faillissementen aan te ko men. „Het is eerder de vraag voor ons waar het ophoudt", zegt ze. De FNV wil dat staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezond heid, PvdA) ingrijpt. „Dit is zijn beleid. Hij heeft het budget met 40 procent gekort", zegt Marijnis- sen. Volgens Brouwer van ActiZ schrij ven sommige organisaties niet lan ger in op de huishoudelijke hulp. „Ze stoten het af. Het kost alleen maar geld." Maar de behoefte aan huishoude lijke hulp verdwijnt niet, zegt Ma- rijnissen. „Als Halfords bankroet gaat, sluiten de winkels. Hier gaat het om mensen die de huishoude lijke hulp nodig hebben. Die zit ten nu in onzekerheid, net als de hulpen." Voor de meeste medewerkers van Pantein-Vivent lijkt een oplos sing in zicht. Collega-organisatie ZuidZorg wil 80 procent van het personeel overnemen. Maar het is nog onduidelijk onder welke voor waarden. Lilian Marij nissen: „Tot nu toe leverde het personeel altijd in." DONDERDAG 1 5 januari 2015 Euro loodvrij 1,40 -1,57 euro Arnold Siben uit Schoondijke pagina 22 en 23: Duizenden euro's voordeel Commentaar Tot korting p.p. GOES - De griepepidemie trekt een zware wissel op de ziekenhui zen. Het ADRZ in Goes zag zich gisteren door het vollopen van de verpleegafdeling genoodzaakt alle geplande operaties te schrappen, om zo ruimte te houden voor acu te gevallen. Door een ongebruike lijk grote toestroom van grieppa- tiënten waren er geen bedden meer beschikbaar op de verpleeg afdeling. Elf patiënten die zouden worden geopereerd, kregen op het laatste moment te horen dat hun ingreep niet doorging. Van daag worden de niet-acute opera ties hervat, zegt ADRZ-woord- voerder Dick Bosscher. Volgens Bosscher is het rond deze tijd van het jaar altijd drukker met griep- patiënten, vooral mensen met een longaandoening. 60% 40% Korpschef Bouman zegt zich hard te maken voor een cultuuromslag bij de politie. Klap na klap in de thuiszorg door Wilko Voordouw Editie: Walcheren Wind en regen 257e jaargang nr. 12 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 De wereld is Kras 13 </m 19 januari Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^™ door Marcel Modde DESTELLING Reageer op pzc.nl Benzineprijs beïnvloedt mijn rijgedrag niet UW MENING 306 reacties Pieteren Emma zijn mooie namen ma - vr ro EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1