humor incasseren' Hollande was precies het tegendeel van zijn imago Meest verkochte Samsung, nu voor de beste prijs! IN HET NIEUWS 9 'Frankrijk zou Frankrijk niet meer zijn bij massa-emigratie joden' hollands nieuwe. De toekomst van Franse joden, met 500.000 mensen de grootste joodse ge meenschap in West-Europa, is on derwerp van hevig debat in Frankrijk én in Jeruzalem. Vorige week - nog voor de aanslag op de super markt in Parijs - maakte het Israëli sche ministerie van Immigratie bekend dat in 2014 ruim 7.000 Franse joden naar Israël emigreer den. Dat was een re cord en een verdubbe ling ten opzichte van 2013. Voor 2015 ver- lachen, dus ik hoop dat hij ook ie dereen die ons nummer koopt aan het lachen zal brengen." In plaats van boosheid weerklonk vergiffenis. Zineb El Rhazoui, co lumniste van Charlie Hebdo, zei geen haat te voelen tegenover de mannen die haar collega's execu teerden. „We hebben geen proble men met hen als mensen, maar met de ideologie die ze voorstaan. De reactie van de Franse bevol- Politieke analisten gaven een week geleden nog geen oude franc voor Francois Hollande. Hij was een weifelaar die blunderend door het leven ging, het ambt be schimpte door op een scooter naar een maïtresse te tuffen. En hij werd mikpunt van zotternij toen daarop zijn ex-geliefde, Valérie Trierweiler, een boek over hem open deed waarvan een half miljoen exemplaren werden ver kocht. Deze week bracht zijn voorgan ger, die een dédain voor hem koes terde, een ode: „Hollande", sprak Nicolas Sarkozy, „heeft alles ge daan wat hij moest doen in deze situatie." Hollande stond in minder dan een uur voor het pand van Char lie Hebdo. Voor de camera sprak hij van een 'barbaarse' actie, ont hulde dat de veiligheidsdienst vijf andere aanslagen had voorkomen, en zei dat er meer bloed zou vloeien. Die waarschuwing bleek correct. De volgende ochtend bloedde een politieagente dood op een stoep in Parijs, geveld door een terrorist die de volgende dag een aanslag zou plegen op een joodse winkel. Hollande besefte dat er geschiede nis werd geschreven. Hij nam het initiatief tot de histo rische mars door Parijs van afgelo pen zondag. Zo veel leiders kwa men daarvoor naar Parijs, dat pre sident Barack Obama later zijn ex cuses aanbood voor zijn wegblij ven. Het was ook Hollande die erop stond dat de leiders gearmd over de Boulevard Voltaire marcheer den. Het beeld bleef achter op ve ler netvliezen: Hollande omringd door de wereld, met Frankrijk daarachter. Hij sprak niet, maar de gebaren zeiden alles. Angela Merkel, de bondskanselier, legde haar hoofd op zijn schouder. De leider van Israël greep zijn hand, die van Palestina ook. En toen alle wereldleiders in de bus zaten, bleef Hollande wach ten op de nabestaanden en achter blijvers. De omhelzing van Pa trick Pelloux, een van de redacteu ren van Charlie Hebdo, ontroerde miljoenen. Hollande ging daarna naar de sy nagoge om de vermoorde joden te eren. Gisteren sprak hij de politie toe op de binnenplaats van de pre fectuur in Parijs. „Twee politie mensen", zei hij, „zijn gevallen op dat wij in vrijheid kunnen leven." Hij was, zeggen experts, precies het tegendeel van zijn imago. Hol lande toonde besluitvaardigheid door de mars te organiseren en zelf de opdracht te geven tot de aanvallen die een einde maakten aan de terreuracties. Hij betoonde zich waardig en menselijk. Voor alles was hij 'presidentieel'. Hij nodigde Sarkozy en zelfs Mari ne Le Pen van extreemrechts uit op het Elysée Paleis, en vermeed elke stigmatisering van de Franse moslimgemeenschap. Een van zijn medewerkers zei: „Het beeld van hem is veranderd. De Fransen zijn hem gaan zien als hun president. Tegelijkertijd zal hij voor hen de sympathieke en eenvoudige Hollande blijven die ze kennen." wacht Israël een nog hoger aantal. Volgens de Franse premier Ma nuel Valls zou 'Frank rijk niet meer Frank rijk zijn' als 100.000 Franse joden zouden emigreren. „De Fran se republiek heeft dan gefaald", zei Valls in een interview. king op deze verschrikkelijke mis daad moet de deur openen naar vergiffenis. Onze vrienden stier ven omwille van kleine tekenin gen, omwille van een grap. Maar wat met ons gebeurde, is geen grap. Moslims moeten begrijpen dat we bij Charlie Hebdo de islam als een religie als alle andere zien. De islam moet accepteren dat we alle religies gelijk behandelen, en ze moeten de humor incasseren. Moslims moeten aanvaarden dat we om hen lachen." De grootmoefti, één van de be langrijkste islamitische geestelij ken in Egypte, heeft Charlie Heb do gewaarschuwd dat het num mer 'een nieuwe golf van haat zal veroorzaken'. De Samsung Galaxy S4 t.w.v. €399,- En iedere maand hollandsnieuwe.nl/pzc WOENSDAG 14 JANUARI 2015 De grootmoefti in Egypte denkt dat de nieuwe Charlie Hebdo 'een nieuwe golf van haat zal veroorzaken' door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Hij was de impopulairste president ooit. Maar zondag mar cheerden vijftig staatshoofden en twee miljoen gewone stervelingen met hem door Parijs, de grootste mars sinds de Tweede Wereldoor log. En twee dagen later hief het parlement de Marseillaise aan, voor het eerst sinds de Eerste Wereld oorlog. Hollande omhelsde tijdens de her denkingsmars in Parijs Patrick Pel- loux, een van de redacteuren van Charlie Hebdo. foto HH Uniek aanbod ie betaalt slechts per maand! 5 inch Full HD scherm Snelle processor - 13MP camera 275 MB, belminuten of sms'jes 500 MB extra Bij hollandsnieuwe krijg je de Samsung Galaxy S4 (t.w.v. €399,-) nu voor maar €23,- per maand! Dat is inclusief een maandtegoed van 275 MB, belminuten of sms'jes én 500 MB extra. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Liever nóg meer MB's erbij? Kies dan voor 1000 MB extra. Zo weet je zeker dat je altijd en overal zorgeloos online kunt gaan. Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9