i m II 3 'Kleine stap' in ontrafelen van mysterieuze dood 66 Het is van belang dat de bloedsporen onderzocht worden BINNENLAND 7 1^ 399,- 499,- in Was het zelfmoord? Dan willen we daar bewijs voor zien Pleegde Eline Melters (23) in 2009 zelfmoord, of was het toch moord? Het antwoord op die vraag komt mogelijk een stapje dichterbij nu het OM de zaak op nieuw onder de loep neemt. Bloedsporen die nooit zijn onder zocht, worden alsnog door het NFI geanalyseerd. „Eindelijk heeft het OM toegegeven dat de conclu sie zelfmoord veel te vroeg getrok ken werd", vertelt Rudy. „Een fat soenlijk politieonderzoek is er nooit geweest." Op 8 december 2009 werd Elines naakte en met bloed besmeurde lichaam gevonden op een gras veld voor de kerk in het Limburg se plaatsje Urmond. Daar woonde ze sinds kort samen met haar vriend. Hij verklaarde dat Eline zichzelf die ochtend meerdere ke ren in de borst zou hebben gesto ken. Daarna zou ze gillend naar buiten zijn gerend. „We vinden het heel moeilijk om dat verhaal te geloven", zegt Ru dy. „Ze was een levenslustig meis je. Ook lag er bebloede kleding van Eline in de woning, terwijl ze naakt is gevonden. De vraag hoe dat bloed op haar kleding kwam, is nooit beantwoord." Rudy wil de vriend van Eline niet afschilderen als moordenaar. „Maar het is een mogelijkheid die niet goed is onderzocht. We wil len dat na al die jaren de waar heid boven tafel komt. Was het zelfmoord? Dan willen we daar bewijs voor zien. Is dat er niet? Dan moet er alsnog een moord- onderzoek komen." Afgelopen maandag informeerde het OM de familie van Eline over het nieuwe onderzoek naar de bloedsporen. „Het is een begin", zegt Rudy. „Ik kan niet blij zijn, want we weten nog niets. Dit is nog maar een kleine stap." Het OM blijft voorlopig uitgaan van zelfmoord. „Na bestudering van het dossier en met de wijs heid van nu is het van belang dat de bloedsporen in het huis onder zocht worden door het NFI", ver klaarde George Rasker, plaatsver vangend hoofdofficier van justitie in Limburg. Het bloedonderzoek kan nog zo'n zes weken duren. Rudy: „We vechten al vijfjaar voor de waarheid, een paar weken meer of minder maakt dan ook niet uit." De ouders van Eline hebben al langere tijd contact met de nabe staanden van de 25-jarige Talitha uit Amsterdam. Zij werd in 2013 overreden door een trein in Heer- hugowaard. Volgens de politie zelfmoord, maar de treinmachi nist verklaarde dat haar lichaam al roerloos op het spoor lag. Vori ge week bood het OM de familie van Talitha excuses aan: er was te weinig bewijs voor zelfmoord. „Maar wat er nu wel met Talitha is gebeurd, is nog steeds totaal on duidelijk", zegt Rudy. „Dat mag bij Eline niet gebeuren. Ik móét weten wat haar is overkomen." 10 dagen Gardameer - Verona Venetië 10 dagen Nauders in Tirol/ Vierlandenreis 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Barcelona en Andorra 10/12 dagen Levico Terme Dolomieten/ Lutago, Zuid-Tirol WOENSDAG 14 JANUARI 2015 1 Rudy Melters, vader Eline George Rasker, OM door Peter Winterman Rudy en Jet Melters houden een foto vast van hun overleden dochter. Eline (23) zou in 2009 zelfmoord hebben gepleegd, maar haar ouders twijfelen daaraan. Deze week kondigde het OM nieuw onderzoek aan. foto HH MAASTRICHT - „Het is nog maar een kleine stap." Dat zegt Rudy Melters over nieuw onderzoek dat het Openbaar Ministerie (OM) doet naar de raadselachtige dood van zijn dochter Eline. ürahi Cainiurlckizz v.a. slechts vertrekdata 20 april/4,18 mei1,15,29 juni/etc Vertrekdata: 11,18,25 mei 1, 8,15,22,29juni etc Vertrekdata 20 april/4,18 mei/1,15 juni/etc Vertrekdata: 20 april 4,18 mei 1,15, 29 juni etc. Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. v.a. slechts Vertrekdata: 11,18 mei/1,8,15,29 juni/etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! iili I if Brochure en (0318) 58 09 58 1 boek'"gen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7