Drie verschillende vossen in hetzelfde vel 55% Veilinghuis Korendijk ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Concert van de Marinierskapel snel uitverkocht BOKS DEAL: Grote collectie Zeeuwse sieraden Dus moet Reynaert een heel jaar opdraven bij uiteenlopende activi teiten. Een voordrachtswedstrijd, een tentoonstelling, een quiz, de marathon Zeeuws-Vlaanderen en fiets- en wandeltochten: Rey naert luistert de festiviteit op, be dachten ambtenaren en bestuur ders op het stadhuis. Om voor vol te worden aangezien door inwo ners, toeristen en de overige le den van Het Land van Reynaert moet de vos zich wel op eigentijd se wijze laten zien. Dus niet met een Swiebertje-knapzak, maar met een iPad, iPhone, iPod en/of laptop om direct via sociale me dia verslag te kunnen doen van zijn aanwezigheid. En niet in een oud, rafelig vossenpak, maar in een moderne outfit. Waaraan de drie 'vossen', die Reynaert spelen wel de nodige eisen stelden. Zo hadden ze geen zin in een log pak met een zware kop, waarin de Reynaert van dienst al is bezwe ken voor hij kan denken aan vos- senstreken. Dus maakte een dame, die de to neelspelers van De Transfiguratie vaker bijstond, een kraag van 'vos senbont' op een makkelijk aan te trekken jas. En fabriceerde ze een stevige cap met een vossensnuit er aan. Wilfried Vlassenrood, Frank Ivens en Henk Janssen zijn binnen Reynaert de Vos. De drie heren hebben ongeveer hetzelfde postuur; noodzakelijk, want ze de len één pak. „Daarom wilden we ook een handzame kop en jas. Makkelijk aan te doen én makke lijk aan elkaar over te dragen", stelt het drietal, dat hoopt in de warmere maanden een zomervel aan te kunnen trekken. Henk, Frank en Wilfried zijn er klaar voor. Moeders houdt uw dochters binnen want deze vossen lusten wel een 'kippetje', laten ze weten. Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Zaterdag 17 januari vanaf 10.00 uur Kijkdagen" Donderdag 15 januari 10.00 - 21.00 uur Vrijdag 16 januari 10.00 - 18.00 uur Korendijk 28 4331 HP Middelburg Tel. 0118-750429 Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.nl KLOOSTERZANDE - Het concert van de Marinierskapel op zaterdag 24 januari in de Hontenissehal in Kloosterzande is in korte tijd uit verkocht. De 54 professionele musici verzor gen de aftrap van de viering van het t50-jarig bestaan van de ko ninklijke Harmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande. In de tot con certzaal omgetoverde sporthal brengt de Marinierskapel meer dan alleen marsmuziek ten geho re: het veelzijdige harmonieorkest speelt ook muzikale stijlen als klassiek en populair, en van dixieland en bigband tot kamer muziek. Brand vrachtschip snel onder controle In de Buitenhaven in Ter- neuzen woedde maandag avond brand in de machine kamer van een vrachtschip. De brandweer constateerde bij aankomst al snel dat het om een kleine brand in een elektromotor ging. De brand was snel geblust. Daarna was er nog wel flink wat ventilatiewerk nodig. Ginobees vroeg met carnavalskrakers De Ginobees, met onder an deren zanger-gitarist Gino Buysrogge, hebben hun car navalskrakers voor 2015 al klaar. Ze zouden sinds dins dag op de Facebook-pagina van Gino Buysrogge staan. De presentatie is vrijdag avond 6 februari in café De Klaroen in Kloosterzande. Eén van de hits luidt 'Ik blijf op Klooster vannacht'. Bieden en jokeren in buurthuis De Hoeve In buurthuis De Hoeve aan het Edvard Grieghof 113 in Terneuzen is zaterdagmid dag weer een kaarting bie den en jokeren. De deelne mers kunnen vleesprijzen winnen en ook meedoen aan een loterij. De kaartwed- strijd begint zaterdag om 14.00 uur. AARDENBURG Nieuwjaarsconcert Bach in Sint-Baafs In de Sint-Baafskerk in Aar denburg vindt zaterdag het Hohe Messe Nieuwjaarscon cert plaats, met de titel Proos ten met Bach Plus. Stichting Bach Comité Aardenburg te kent voor de organisatie. Het concert begint om 20.00 uur. Tickets kosten 35 euro (via www.bachcomite.nl), inclusief receptie na afloop. Reimerswaal bij Zeeuws museum In het Zeeuws Museum in Middelburg geeft Peter Hen- derikx zaterdag om 14 uur de lezing 'Reimerswaal, een vergeten stad in het middel eeuwse stedenlandschap van de Scheldedelta'. Aan sluitend bezoek expositie Tasten in het duister. Reser veren: rondleidingen!® zeeuwsmuseum.nl. Colbert normaal -€179,' nu voor €79,90 bosmenshop.nl E/bosmenshop Jf:/bosmenshop WOENSDAG 14 JANUARI 2015 Wilfried Vlassenrood mocht zich het eerst in het nieuwe vossenpak hijsen. Henk Janssen (links) en Frank Ivens flankeren hem. foto's Camile Schelstraete HULST - De gemeente Hulst is een heel jaar voorzitter van het grens overschrijdende samenwerkingsver band Het Land van Reynaert. En hoewel Hulst, naast meest 'Vlaam se stad van Nederland', graag pronkt met het etiket Reynaert- stad wil ze dat in 2015 ook echt la ten zien. TERNEUZEN KLOOSTERZANDE TERNEUZEN MIDDELBURG MARKT Aardappelen droog uit de schuur 40 mm opw.) Frites geschikt: 2,50 - 5,00; Export: 4,00 - 4,75. Uien droog uit schuurZaaiuien: 7,00 - 8,50. Granen Maaltarwe: 170,00; Voertar- we: 165,00; Prijzen per 1000 kg uit col lecterende opslag. Hooi, stro per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; Engels raaigras: 90,00 - 115,00; Rietzwenkhooi: 90,00 110,00; Tarwestro, grote pakken uit schuur: 75,00 - 95,00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67