<6 Met Capri Sonne hoef ik voor niemand bang te zijn, die laat me niet in de steek 36 SPORT MASTERS OF DRESSAGE Masters of Dressage met basis- en wereldniveau Morgen begint Masters of Dressage. Amazone Dinja van Liere treedt zaterdag aan met Denzei en Capri Sonne. SCHORE - Dinja van Liere wil zich zaterdag met twee paarden plaat sen voor het NK. Eerst start de Goese dressuuramazone bij de Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse ZZ Zwaar met Hexagons Denzel. Twee uur later mag zij met Du- vals Capri Sonne Jr. de bak in voor de Prix St. George. „Als ik mijn punten zaterdag niet haal, dan is het mijn eigen schuld en ligt dat zeker niet aan de paar den", zegt Van Liere. Uit haar woorden klinkt een grenzenloos vertrouwen in 'Capri' en Denzel. „Het zijn ook superpaarden. Alle bei hebben ze een meewerkend karakter. Ze willen graag voor je werken. Of ze het nou eng, moei lijk of spannend vinden, ze doen hun best voor je. Daarnaast zijn ze ook nog erg gevoelig voor belo ning. Dat alles bij elkaar maakt het echt heel leuk om met ze te werken." De 24-jarige Van Liere begon zo'n drieënhalf jaar geleden met de twee paarden. Vooral met Capri Sonne heeft ze al veel successen behaald. „Maar eigenlijk ben ik met Denzel al verder, omdat die een jaar jonger is. Met hem rij ik nu al ZZ Zwaar. Zover was ik niet met Capri op die leeftijd." Er zijn wel meer verschillen tus sen de twee, vertelt de amazone. „Capri heeft gewoon bijzondere kwaliteiten. Daarnaast is hij heel cool en relaxed. Maar ook heel scherp als je erop zit. Toch blijft ie op kleine hulpen goed reage ren. Zijn gedrag is een beetje macho. Denzel is fanatiek. Die wil heel hard werken en ontwik kelt zich bijzonder goed. Hij is heel slim en blijft iedere keer ver bazen. Hij vindt ook alles en ieder een leuk en doet graag kunstjes. Denzel is een beetje de clown van stal." De ruin Denzel staat 'gewoon' in Schore bij stal Hexagon. Voor Cap ri Sonne moet Van Liere echter tij delijk wat meer kilometers ma ken. „Hij staat in Brabant in een dekstation. Dat is eigenlijk best een bijzonder verhaal, want toen hij drie was is ie al eens een keer afgewezen. Vanwege goede presta ties daarna is hij opnieuw aange meld en alsnog goedgekeurd. Dat gebeurt niet vaak." Capri Sonne staat bij een bedrijf dat het sperma van de hengst ook invriest. Het voldoet aan de strengste eisen en heeft lijntjes in het buitenland. „Zo worden de na komelingen van Capri misschien internationaal." Dreigt, nu Capri Sonne zulke goede resultaten haalt en ook nog eens zijn KWPN-dekkingspapieren heeft, niet het gevaar dat er iemand veel geld voor de hengst gaat bieden en hij uit Zeeland verdwijnt? „Dat risico loop je altijd in deze sport. Tot nu toe zijn er ook al aar dige aanbiedingen geweest, maar de eigenaar (Jan-Cees van der Endt) heeft ze nog steeds afgewe zen. Ik zou wel heel erg verdrietig zijn als Capri zou vertrekken, we zijn samen enorm gegroeid. Daar om geniet ik van elke dag dat ik met hem kan werken. En dat geldt ook voor Denzel. Ik ben Leu- nus van Lieren dankbaar dat ik die kansen hier krijg." Zoals gezegd wil Van Liere zich zaterdag kwalificeren voor het NK. „Want ik zie voor beide paar den medaillekansen op dat toer nooi." Maar voor het zo ver is zal ze in Nieuwland punten moeten halen, al maakt ze zich daar zelf geen zorgen over. „Met Capri hoef ik voor niemand bang te zijn, die laat me niet in de steek. En Denzel is in vorm. Die is heel stabiel in de proeven, dus daar zal het ook niet aan liggen." Als ze het NK haalt en met beide paarden medailles haalt, is Van Lieres eerste doelstelling gehaald. De tweede? „Met Capri dit jaar nog U25 doen en daarna verder gaan in de Grand Prix." VLISSINGEN - Van donderdag 15 tot en met zondag 18 ja nuari wordt bij manege De Kroo in Nieuw- en Sint Joos land de zesde editie van Masters of Dressage gehou den. Donderdag staan de paarden B t/m L2 en M2 op het programma. Vrijdag de paarden Mi t/m ZZ-licht. Zaterdag is het tijd voor de pony's B t/m M2, de ZZ-zwaar, Prix St. George, Intermediair I, U25 en de Grand Prix. De rubrieken ZZ-zwaar en Prix st. Ge orges zijn selectiewedstrij den voor het Nederlands kampioenschap, en U25 en de Grand Prix tellen voor kadervorming voor de Ne derlandse teams. Daarna is er de Kür op Muziek. Zondag staan o.a. Hans Peter Minderhoud en Mar lies van Baaien op de start- lijst voor de Grand Prix en Laurens van Lieren geeft een dressuurclinic aan de winnaars van de finales. Stoutjesdijk blijft toch trainer van Vosmeer Begin december kondigde Cees Stoutjesdijk aan voetbal club Vosmeer aan het einde van dit seizoen te verlaten om dat hij terug wilde naar het za terdagvoetbal. Na enkele ge sprekken met het bestuur komt Stoutjesdijk terug op zijn besluit en verlengt hij zijn con tract met een jaar. Vosmeer komt uit in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. 't Begin Domburg kart naar de zege De zesde race in de ereklasse van de Zeeuwse indoor kartcompeti- tie is gewonnen door 't Begin Domburg. Het team, dat vanwege de tweede plaats in het algemeen klassement vooraf een 'erestraf van tien seconden kreeg, reed van start tot finish aan kop. Klasse mentsleider Veersedam Auto-ju nior werd tweede, voor DKC, De Baar en Leendertse en TST Ra cing. Veersedam blijft koploper. Spiegels loopt iets verder uit In de Zierikzeese schaakcompe titie liep koploper Sjaak Spie gels nog iets verder uit. Van zijn naaste achtervolgers won alleen Kees Bimmel. De met wit speelde Sjaak Spiegels ver raste Piet de Vreede al vroeg in de partij en incasseerde het vol le pond. Eerste achtervolger Martin Krijger kon het Adrie de Jonge niet moeilijk maken. Het leverde een half punt op. Met clown en macho naar NK door Willem Adriaansens Dinja van Liere Dinja van Liere met Hexagons Denzel, één van de paarden waar zij zaterdag mee aantreedt tijdens Masters of Dressage in Nieuwland. foto Marcelle Davidse Hans-Peter Minderhoud UITSLAGEN BILJARTEN Libre Grote Prijs Schadeherstel Roland Pop- pe. Groep B. Poule 3: Elly Blaas 3-5, 1.389; 2. Daniel Mulder 3-3, 0.931; 3. Jo Kleinepier 3-3, 0.901; 4. Piet Cevaal 3-1, 0.788; Poule 4: John ny de Smit 3-6, 1.164; 2. Leo Willeboordse 3-4, 0.800; 3. Addy Eckel 3-2, 0.662; 4. Marja Boonen 3-0, 0.632. SCHAKEN Wijk aan Zee. Tata Steel Chess, vierde ron de. Grootmeestergroep: Van Wely (Ned) - Carlsen (Noo) 0-1, Aronian (Arm) - Wojtaszek (Pol) 0,5-0,5, Caruana (Ita) - So (VSt) 0,5-0,5, Yifan Hou (Chn) - Giri (Ned) 0,5-0,5, Jobava (Geo) - Saric (Kro) 0-1, Radjabov (Aze) - Liren Ding (Chn) 0-1, ivantsjoek (Oek) - Vachier-Lag- rave (Fra) 1-0. Stand: 1. Ivantsjoek 3,5, 2. Caru ana, Liren Ding 3, 4. So, Wojtaszek 2,5, 6. Giri, Carlsen, Vachier-Lagrave, Saric 2, 10. Aronian, Radjabov 1,5, 12. Van Wely, Yifan Hou 1, 14. Jobava 0,5. Zierikzee. Interne competitie: Ben Snethorst- Kees Bimmel 0-1, Martin Krij- ger-Adrie de Jonge rem., Hans Aangeen- brug-Hans Baris 1-0, Fokko Baakman-John van Dalsen 0-1, Sjaak Spiegels-Piet de Vreede 1-0, Jac Weeland-Pang Yuen rem., Paul Greef- horst-Henny de Jonge rem., Dick Does- wijk-Marco Vieveen 0-1, Frans Nijman-Frans Jansen rem., Teun Brouwer-Jan Heiligers 1-0, Chris van Eldik-René van Rikxoort 0-1. Stand aan kop: 1. Sjaak Spiegels 428, 2. Martin Krij ger 361, 3. Ben Snethorst 336, 4. Kees Bim mel 331, 5. Kees van den Nieuwendijk 331, 6. Peter de Vrieze 291, 7. Marnix den Boer 281, 8. Paul Greefhorst 265, 9. Adrie de Jonge 253, 10. Hans Aangeenbrug 221 TENNIS Sydney. Mannen. Eerste ronde: Janowicz (Pol) - Kyrgios (Aus) 6-1 6-7 (6) 7-6 (5). Vrouwen. Tweede ronde: Kerber (Dui/5) - Ga- vrilova (Rus) 6-7 (6) 7-6 (2) 6-3. OUD-VOSSEMEER MIDDELBURG ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56