Hoek krikt zelfvertrouwen op in oefenwedstrijd SPORT 35 Nederland dicht bij extra plaats in Europa League Carlsen herstelt zich via zege op Loek van Wely ZEIST - Nederland mag volgend seizoen mogelijk een extra ploeg inschrijven voor de voorrondes van de Europa League. Halverwe ge het seizoen staat Nederland tweede op de fair play-ranglijst van de Uefa, achter Ierland. De drie landen die aan het eind van het seizoen het hoogst staan, krijgen een extra ticket. Mocht Ne derland ook aan het eind van het seizoen in de top drie staan, dan gaat het ticket naar de ploeg die het hoogst staat in het nationale fair play-klassement. Voorwaarden zijn dat die equipe in de eredivisie speelt en zich niet voor Europees voetbal heeft ge plaatst. De fair play-ranglijst wordt gebaseerd op het sportieve gedrag van de teams die in de Ue- fa-competities uitkomen. Dit geldt zowel voor clubteams als voor nationale elftallen. Hoek begon met de nieuwelingen Tiago Barros Ribeira en Emre Dönmez in de basis als respectie velijk flankspeler en valse spits. De Turkse technicus was erg be drijvig en behendig in de kleine ruimte. De Portugees maakte min der indruk. Na een half uur bracht Guillaume Clinckemaillie uit een strafschop de stand op o-i. Hij was door Verhoene net als Bar ros aan de zijkant geposteerd, naast spits Kyle Doesburg. De cen trumaanvaller zette Clinckemail lie met een lepe steekbal alleen voor het doel, maar hij werd daar bij onreglementair gestuit. Daarna liet Hoek kansen op meer liggen. Na rust verdubbelde Does burg de voorsprong al snel. Daar mee haalde hij de angel uit de in tenties van de tegenstander. Het restant voetbalde Hoek met ogen schijnlijk gemak uit, al had de sco re via Mattis Persoons (lat) en Nick de Groote (paal) nog verder op kunnen lopen. Dat moet Verhoene goed hebben gedaan. Naast het feit dat de selec tie zonder kleerscheuren van het kunstgrasveld afstapte, gaf hij net als afgelopen zaterdag tegen KSK Heist opnieuw alle (fitte) veldspe- lers die zijn selectie herbergt speeltijd. WIJK AAN ZEE - Loek van Wely heeft op het internationale schaak toernooi van Wijk aan Zee zijn meerdere moeten erkennen in Magnus Carlsen. De Noorse we reldkampioen besliste de partij met de zwarte stukken in 44 zet ten. Carlsen herstelde zich daar mee van zijn onverwachte neder laag een dag eerder tegen de Pool Radoslaw Wojtaszek. Anish Giri kwam voor de vierde keer op rij tot remise in het presti gieuze toernooi, beter bekend als Tata Steel Chess. De twintigjarige Rijswijker deelde al na twintig zetten het punt met Yifan Hou uit China. Giri staat na vier par tijen op twee punten, evenveel als Carlsen. Vasil Ivantsjoek uit Oek raïne won van de Franse schaker Maxime Vachier-Lagrave en nam daarmee alleen de leiding in Wijk aan Zee, met 3,5 punt. Parkoers Omloop Borsele gewijzigd Het parkoers van de EPZ Omloop van Borsele is gewij zigd. In eerdere edities re den de wielrenners vijf ron des van 24 kilometer. Vanaf dit jaar zullen de vrouwen vier grote rondes en vier plaatselijke rondes rijden, sa men 137 kilometer. De jon gens junior rijden vier grote rondes en drie plaatselijke rondes. De wedstrijden van de Omloop van Borsele wor den op 24,25 en 26 april 2015 verreden. Zuid-Korea en Australië verder Gastland Australië en Zuid- Korea hebben zich in de Azië Cup al geplaatst voor de kwartfinales. Beide lan den wonnen ook het twee de groepsduel. Australië ver sloeg Oman met 4-0, Zuid- Korea versloeg Koeweit met 1-0. Australië en Zuid-Korea strijden zaterdag om de eindzege in de poule. NAC laat Boateng naar Italië gaan NAC Breda en Kingsley Boa teng gaan al na een halfjaar uit elkaar. De Ghanese Itali aan tekende in de zomer een contract voor drie jaar in Breda, maar keert terug naar zijn oude club AC Mi lan. De Italianen maken ge bruik van de terugkoopoptie die bij de transfer was be dongen. Mede dankzij die optie kon NAC de twintigja rige aanvaller in de zomer nog transfervrij van de Itali aanse topclub overnemen. Del Potro wint na lang blessureleed De Argentijnse tennisser Juan Martin del Potro heeft een succesvolle rentree ge maakt na elf maanden bles sureleed. De winnaar van de US Open versloeg in het toernooi in Sydney de Oek raïner Stachovski: 6-3 7-6 (4). Del Potro won het toer nooi vorig jaar, maar dat was ook meteen zijn laatste wapenfeit. Een blessure aan zijn linkerpols hinderde hem de rest van het jaar. Wielrenner Nuyens beëindigt loopbaan Nick Nuyens heeft een eind gemaakt aan zijn wielerloop- baan. De 34-jarige coureur slaagde er niet in een nieu we ploeg te vinden. In 2011 was de Belg de beste in de Ronde van Vlaanderen. Nuyens reed in 2009 en 2010 voor de Raboploeg. In die pe riode won hij onder meer de GP Wallonië en een etap pe in de Ronde van Oosten rijk. Zijn grootste succes boekte de Belg enkele maan den na zijn vertrek bij Rabo bank. Hij reed toen voor het Deense Saxo Bank. WOENSDAG 14 JANUARI 2015 door Mitchell Minnaard CENT - Hoek reist zaterdag met ver trouwen naar Maassluis, waar de topklasser het opneemt tegen hek kensluiter Excelsior Maassluis. De Zeeuws-Vlamingen wonnen gistera vond het oefenduel met de belof ten van AA Gent met 2-0. Eind juli verloor de ploeg van trainer Ver- hoene nog met 2-4 van dezelfde te genstander. 'S-HEERENHOEK SYDNEY BREDA SYDNEY BRUSSEL Hoe de Kuip er over enkele jaren uitziet, is nog steeds niet bekend, foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55