Hogere contributie vangt verlies aan sponsorgeld op Rommedahl vertrekt mm Keuken 66 De financiële positie van clubs is gelijk gebleven. Ik hoop dat die lijn wordt vastgehouden MAK-RS 34 SPORT VOETBAL De verbouw van het stadion houdt de gemoederen bezig tijdens de nieuwjaarsreceptie van Feyenoord. In de cijfers die de SWS bekend maakte zitten nauwelijks regiona le verschillen. De economische crisis is bij de sportclubs nog steeds goed voelbaar, ook in Zee land. Bij verschillende Zeeuwse sportverenigingen werden de afge lopen jaren al contributieverho gingen doorgevoerd om extra geld in de clubkas te krijgen. Een tekort dreigt omdat de sponsorin komsten teruglopen, in 2014 was dat met vier procent. Dit gebeurt al een aantal jaren op rij. Vorig jaar liet directeur Zee gers van SWS aan de PZC al we ten het idee te hebben dat door de teruglopende inkomsten uit sponsoring en minder subsidie van gemeenten de contributie wordt verhoogd. Dat wordt nu door de cijfers bevestigd. De reke ning komt dus bij de sporter te lig gen. „De verenigingen weten de lagere sponsoropbrengst te com penseren door hogere inkomsten uit contributies en bar", aldus Zeegers. Contributies in het voet bal gaan ook omhoog, omdat clubs meer geld moeten afdragen aan de KNVB. Net als in de rest van Nederland teren de Zeeuwse sportclubs flink in op hun reserves, zo bleek vorig jaar uit onderzoek van de PZC. Toch is er een kleine kentering waarneembaar. De financiële posi tie van de verenigingen is in alge mene zin in 2014 niet verslech terd. In voorgaande jaren was dat wel het geval. „Het percentage ver enigingen waarvan de financiële situatie als problematisch of ma tig wordt gewaardeerd, is het afge lopen jaar nagenoeg gelijk geble ven", meldt Zeegers. „Clubs lij ken in te zien dat ze het een stuk zuiniger aan moeten doen." Dat blijkt onder meer uit het feit dat minder geld wordt uitgegeven aan trainers en dat vergoedingen voor spelers teruglopen. Vooral op hoger niveau in het amateur voetbal is dat zichtbaar. Zeegers: „Verenigingen zijn bewuster be zig met bezuinigingen. Ik hoop dat de financiën van de clubs op orde blijven. Dat het in 2014 sta biel was, is positief." In de inkomsten van de bar ziet SWS eveneens een kentering. De opbrengsten zijn hoger. Maar dat komt mede doordat de prijzen in de kantine substantieel zijn ver hoogd. Sportclubs die moeite heb ben het hoofd boven water te hou den, worden opgeheven of kiezen voor een fusie. In Zeeland zijn daar de afgelopen jaren diverse voorbeelden van en de Zeeuwse sportkoepel SportZeeland ver wacht dat dat aantal gaat toene men. Sportverenigingen zullen ze ker in kleine kernen vaker moe ten gaan samenwerken. Uit onderzoek van het Muiier In stituut blijkt dat liefst 93 procent van de gemeenten al heeft bezui nigd op sport of dat in de in de pe riode tot 2018 van plan is om te doen. De handen ineen slaan is daardoor noodzakelijk. ROTTERDAM - De kans is bijzonder groot dat Fred Rutten zijn con tract bij Feyenoord op korte ter mijn zal verlengen. De nieuw jaarsreceptie leek een prima gele genheid om bekend te maken dat beide partijen eruit zijn, maar zo ver is het nog steeds niet. In het Maasgebouw ging het gisteren daarom meer over de verbouw plannen voor de Kuip dan over de hoofdtrainer. De stadionplannen blijven de ge moederen bezig houden. Project directeur Hans Vervat vertelde on langs dat Feyenoord in zijn ogen voor een stadion van liefst 76.000 plaatsen zou moeten gaan. De uit spraken die Vervat tegenover RTV Rijnmond deed, zijn ver keerd gevallen bij de directie, Raad van Commissarissen en ook de gefortuneerde Vrienden van Feyenoord. Wat als je zo'n flink uitgebreid sta dion niet vol krijgt, vroeg alge meen directeur Eric Gudde zich af. „En waarom zouden wij een groter stadion dan Bayern Mün- chen moeten hebben?" De Alli- anz Arena van de Duitse topclub biedt plaats aan 71.000 toeschou wers. De beleidsbepalers van Feye noord, waar Hans Vervat niet toe behoort, willen voor een ver nieuwd onderkomen met 63.000 plaatsen gaan. Dat verbouwde en uitgebreide sta dion moet in 2019 helemaal klaar zijn en de nummer één van Ne derland worden. Eind deze maand wordt een definitief be sluit genomen over de verbou wing van de Kuip. Gudde had het liever allemaal veel sneller gezien. „Liever was ik nu niet verstaanbaar geweest door de herrie van de vaklui en timmerlieden die aan de eerste verbouwfase waren begonnen. Helaas is het nog niet zover. Dat is een teleurstellende gedachte na een verder uitstekend jaar. Het is een slepende en uitputtende kwestie. Er wordt nog steeds ge broed op of - en zo ja hoe - we tot een solide vernieuwbouwplan kunnen komen." Met een winst van 8,4 miljoen eu ro over het vorige seizoen beschik te Feyenoord voor de eerste keer sinds 2004 weer over een positief eigen vermogen. „Mede daarom was 2014 een goed en bijzonder jaar", betoogde Gudde. „Hoe dan ook, onze nieuwe huisvesting zal een flinke plus op de begroting moeten opleveren." De inkomsten van Feyenoord moeten de komende jaren mede uit het online gokken komen, ver telde Gudde. „Voor de nabije toe komst verwachten we voor Feye noord nieuwe mogelijkheden op het moment dat die markt ook in Nederland open gaat. We denken dat we nog minimaal tot 1 januari 2016 moeten wachten, maar we treffen nu al onze voorbereidin gen. We brengen de potentiële markt in kaart en laten ons advise ren op juridisch gebied. Om er straks zeker van te zijn dat we op het juiste moment de juiste keuze maken." Tijdens de nieuwjaarsreceptie kreeg Henk van der Stoep de Wil lem van Hanegem Award overhan digd. De prijs werd vorig jaar ter ere van de zeventigste verjaardag van Van Hanegem in het leven ge roepen en gaat naar een persoon die zich een echte Feyenoorder heeft getoond. Van der Stoep is al 22 jaar als archivaris actief voor de club en sinds 1944 lid van Feye noord. PSV OP ZOEK NAAR MEER GELD Kritiek zou de Deense voetballer (36) in de veertien maanden die volgden in overvloed krijgen. Gis teren werd bekend dat er per 1 fe bruari een einde komt aan zijn on gelukkige huwelijk met RKC Waal wijk. Het contract van Rommeda hl, dat liep tot 1 juli, waarna hij een andere functie bij RKC zou kunnen gaan vervullen, is verbro ken. De vleugelspeler kwam nooit een minuut in actie voor de Waal- wijkers, nadat hij in de zomer van 2013 bij het Deense nationale elftal geblesseerd raakte aan zijn achil lespees. Rommedahl was een van de groot verdieners bij RKC. Dat opgeteld bij het feit dat hij in zijn carrière die hem langs clubs als PSV, Ajax en Olympiakos Piraeus voerde al een aardig bedragje bij elkaar had gevoetbald, kwam hem op veel kri tiek van supporters te staan. RKC kwam mede door de degrada tie naar de eerste divisie deze zo mer in grote financiële proble men. Rommedahl, die steeds vol hield een rentree te willen maken, werd neergezet als geldwolf 'DEN NIS, BETAL DIN L0N TILBAGE', was dit seizoen op een spandoek in het Mandemakers Stadion te le zen. Deens voor: Dennis, betaal je salaris terug. Nu zijn de partijen het eens geworden over ontbin ding van het contract. Volgens di recteur Oversier heeft Rommedahl zijn bijdrage willen leveren aan het gezondmaken van de club. Rommedahl meed afgelopen tijd de media. Het is niet bekend of hij stopt met voetballen. Discussie blijft over uiterlijk de Kuip door Maurice Steketee VLissiNGEN - Om het verlies aan sponsorinkomsten te compense ren, hebben veel sportclubs het af gelopen jaar de contributie ver hoogd. Ook zijn de prijzen in de kantine bij veel verenigingen geste gen. Dat blijkt uit onderzoek van de Stichting Waarborgfonds Sport (SWS), dat de jaarstukken van veer tienhonderd sportverenigingen heeft gecontroleerd. Toch ziet di recteur Dick Zeegers een lichtpunt je. „De financiële positie van de clubs is in 2014 gelijk gebleven. Ho pelijk kan die lijn dit jaar worden vastgehouden." Dick Zeegers door Barry van der Hooft PSV kijkt naar mogelijkheden om de begroting via externe finan ciers op te krikken. Dat bleek gis teren tijdens de nieuwjaarsrecep tie in Eindhoven. De club hoopt daarmee op lange termijn talentvolle spelers langer vast te kunnen houden. De leiding van PSV oriënteert zich momenteel op opties. Komen de ze ooit tot uitvoering, dan moet de huidige organisatiestructuur ge deeltelijk op de schop. De begroting van PSV is nu 62 mil- joen euro groot, externen zouden via het aankopen van aandelen dat bedrag kunnen verhogen. PSV probeert clubicoon Luc Nilis langer te contracteren in de huidi ge rol van spitsentrainer. De club zoekt een derde keeper en wil zich op korte termijn ver der versterken. Ibrahim Afellay is altijd welkom, al blijft het de vraag of zijn komst fi nancieel haalbaar is. De 28-jarige ex-aanvoerder is op een zijspoor beland bij Olympiakos. Dennis Rommedahl speelde in officiële wedstrijden geen minuut voor RKC Waalwijk, maar drukte met zijn salaris wel zwaar op de begroting, foto VI Images door Chris van Mersbergen DEN BOSCH - Kritiek is het beste dat je kunt krijgen, zei Dennis Rom medahl in november 2013 in een interview. „Ik vind het interessant wat mensen om je heen vinden, wat de krant schrijft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54