Kiek noe! School met slaapzaal voor Thoolse leerlingen Valpartijen en urenlange afsluiting wegen door oliespoor in Yerseke Meeste vormen van visserij blijven mogelijk op Vlakte van de Raan DEALS SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Jeugddetentie geëist tegen 'Dauwendaelers' Schoolfoto Piet van Wouwe gezocht Klassenfoto 's van Schouwen -Duiveland www.pzc.nl/kicknoe Padmos weet een groot deel van de namen van de mensen op de foto. Op de bovenste rij v.l.n.r: Ti- na Slager, Conny Vaane, Jo Hanse en Leni de Boer. In het midden v.l.n.r.: Marie Geel hoed, Gerie van der Wekken Willie van den Hoek, lerares mevrouw Van Liere (directrice), Maatje van Noordende, Riet Han se en Jannie Flikweert. Onderste rij v.l.n.r: Lenie Akker daas, ....de Boer, Rina Heyboer, Alie Dalebout, Nellie Klink, Han- nie Hanse,....van den Anker, Lenie de Boer en Jannie de Reus. Huishoudschool Prinses Juliana werd november 1926 officieel geo pend door toenmalig burgemees ter van Zierikzee mr. A. J. F. Fok ker. De school was toen nog on dergebracht in een aantal lokalen van de openbare lagere school aan de Nieuwe Boogerdstraat. In 1934 verhuisde de school naar een Leden van die groep werden be gin vorig jaar aangehouden nadat een van hen op heterdaad betrapt was bij een poging tot inbraak. De zitting vond plaats achter ge sloten deuren omdat de twee jon ger dan achttien waren toen ze vo rig jaar werden aangehouden. Het tweetal zou volgens het Openbaar Ministerie (OM) lid zijn geweest van een criminele organisatie en zich schuldig hebben gemaakt aan het plegen van inbraken. De oudste van de twee staat boven dien terecht voor heling. Tegen de oudste verdachte eiste de officier zes maanden jeugddetentie waar van de helft voorwaardelijk, tegen de jongere man tien maanden jeugddetentie waarvan drie voor waardelijk. Uitspraak 27 januari. Maandag stonden vier volwassen leden van die groep terecht. Twee verdachten staan te recht voor inbraken, heling en lidmaatschap van een cri minele organisatie. gloednieuw onderkomen aan het Jannewekken. Omdat de school ook door meis jes uit Tholen en Sint Philipsland werd bezocht was in de bovenza len slaapgelegenheid. Tijdens de watersnoodramp kwam het ge bouw 1.60 meter onder water te staan. In september '53 werden de lessen hervat. In 1968 werd met in voering van de Mammoetwet, de Huishoudschool vervangen door de LHNO. ZIERIKZEE - Huib van Wouwe uit Heerhugowaard is op zoek naar een schoolfoto waar zijn tijdens de watersnoodramp van 1953 ver dronken broer Piet op staat. Huib heeft alleen een paar fotootjes van zijn broer Piet als klein vent je. Alle andere foto's van Piet zijn bij de ramp verloren gegaan. De familie Van Wouwe - moeder en vier kinderen - woonde in 1953 aan de Weststraat in Nieuwer- kerk. Ze probeerden aan het woes te water te ontsnappen, maar dat lukte maar ten dele. Moeder ver dronk, samen met twee van haar kinderen. Huib en zus Corrie overleefden. Corrie staat op de schoolfoto van een klas van de Christelijke Mulo die vorige week in Kieknoe werd gepubliceerd. Piet staat daar niet op. Hij was een paar jaar ouder. Hij zat op de Christelijke Mulo in de vijftiger ja ren. Wie helpt Huib van Wouwe? Reageer via Kieknoe@gmail.com Het spoor werd rond drie uur 's middags opgemerkt toen meerde re fietsers en bromfietsers ten val kwamen. Een aantal mensen raakte licht ge wond. Eén vrouw die op de Marij- kelaan onderuit ging, is met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Zodra duidelijk was dat het olie spoor over de hele route lag, sloot de brandweer alle zijwegen af en strooide de gemeente de weg met zand. Onduidelijk is waar de olie van daan kwam. Mogelijk komt het uit een hydraulisch systeem van een vrachtwagen of ander voer tuig. Door de regen is de olie ver volgens over het hele wegdek ver spreid en glibberig geworden. De gemeente Reimerswaal heeft in overleg met de provincie Zee land (wegbeheerder van de Mo lendijk) Stukton ingeschakeld. Dit bedrijf heeft een speciale vrachtwagen laten komen die het wegdek twee keer heeft ingezeept en met heet water schoonge maakt. Omdat deze wagen in Werken dam stond gestationeerd en het reinigen een tijdrovende klus is, duurde het tot in de avonduren voordat de olie was verwijderd en het verkeer weer kon doorrijden. Rijkswaterstaat publiceerde giste ren het ontwerp-beheerplan voor het 175 vierkante kilometer grote, vrij ondiepe zeegebied. Het plan is erop gericht een bete re bescherming te bieden aan bruinvissen, grijze zeehonden, ge wone zeehonden en drie vissoor ten (zeeprik, rivierprik en fint). Vrijwel alle activiteiten die sinds jaar en dag op de Vlakte van de Raan plaatsvinden, mogen ge woon doorgaan, zonder dat daar voor een (extra) vergunning no dig is. Dit geldt onder meer voor water sport, sportvisserij, oefeningen door reddingsdiensten en beroeps scheepvaart. Ook de visserij met staande net ten wordt onder voorwaarden vrij gesteld van vergunningplicht. Al le andere vormen van visserij, schelpenwinning en evenemen ten met power- en speedboats zijn wel vergunningplichtig. Vis serij met wekkerkettingen wordt per 1 januari 2016 verboden, als er tenminste alternatieven zijn. Puls- korvisserij, visserij met elektrisch vistuig wordt in dit verband ge noemd. Vier stukjes van de Vlakte van Raan (in totaal ruim 21 hectare) worden overigens al een tijdje niet bevist om te zien welke effec ten dit heeft. Shirts Pullovers McGregor £>£4/. normaal 99,90 nu vanaf 49,90 bosmenshop.nl f j/bosmenshop /bosmenshop Bergen op Zoom Goes Middelburg Stationsstraat 8 Langevorststraat 56 Lange Delft 1 Lange Delft 37 t 0164 796000 t 0113 214530 t 0118 613047 t 0118 650666 WOENSDAG 14 JANUARI 2015 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De naaimachines verra den het al een beetje. Hier wordt geposeerd door leerlingen van de Prinses Juliana Huishoudschool in Zierikzee. Een school met slaap zaal. De foto komt uit de collectie van Kieknoe-lezer Marco Padmos en hij vermoedt dat de foto rond 1950 moet zijn gemaakt. MIDDELBURG - Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk eiste dinsdag jeugddetentie tegen twee inwo ners van Middelburg. Ze zouden behoren tot de Dauwendaele- groep, een groep jongeren die ver dacht wordt van een serie misdrij ven, waaronder meerdere inbraken in hun eigen wijk Dauwendaele. Leerlingen van de Prinses Juliana huishoudschool in Zierikzee poseren voor de fotograaf. foto Collectie Marco Padmos Meer schoolfoto's www.pzc.nl/kieknoe door Joeri Wisse YERSEKE - De doorgaande route door Yerseke (Langeville-Marijke- laan-Molenweg-Damstraat) is giste ren uren afgesloten geweest van wege een oliespoor dat de wegen spekglad had gemaakt. door Harmen van der Werf BRESKENS - De Vlakte van de Raan in de monding van de Westerschel- de mag als beschermd natuurge bied aangewezen zijn, toch mogen de meeste activiteiten er blijven plaatsvinden. Het ontwerpbeheerplan ligt tot en met 23 februari ter inzage, dan kan er ook op worden gereageerd. Woensdag 21 januari is in het Arse naaltheater in Vlissingen een inloopbij eenkomst, van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. BOKS BOS MEN SHOP twee stuks 49,- ThillnvRr OQ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 53