Ruzie over de kosten van de uitvaart van pa Brandweer Bruinisse neemt medio maart nieuw blusvoertuig in gebruik 66 Meneer De Ridder, je hebt ons vertrouwen geschaad 30 SCHOUWEN-DUIVELAND 250 kamers voor studenten in Vlissingse wijk Daarover is de gemeente Vlissin- gen in gesprek met een Belgische belegger, transportbedrijf Hert- sens uit de omgeving van Antwer pen, die tevens eigenaar is van de studentenunits op het Scheldeter- rein. Het plan voor een nieuwe studen tenflat waarover huisvester APV sprak met de gemeente Vlissin- gen en Hogeschool Zeeland, is voorlopig van tafel. De gemeente Vlissingen geeft de voorkeur aan huisvesting in bestaande, leeg staande gebouwen. En het liefst in haar eigendom, zodat ze die eindelijk kan verkopen. APV heeft de optie van studenten huisvesting in de voormalige ma vo's aan de Adriaen Coortelaan onderzocht, maar kwam volgens directeur Arjan Wisse tot de con clusie dat dit niet haalbaar is. Voor Hertsens kennelijk wel. „We voeren positieve gesprekken met de gemeente", aldus directeur Ar nold Hertsens. „We zijn gevraagd door de gemeenten en het idee sprak ons aan. We willen de ge bouwen volledig strippen, zodat enkel het karkas overblijft, en gaan ook uit van 250 kamers. De gebouwen lenen zich daar uitste kend voor. De omgeving ook. Wij hebben buurtbewoners wat te bie den, want er komen een cafetaria en een sportaccommodatie waar iedereen gebruik van mag maken. Ons is door de gemeente geen weerstand uit de omgeving voor speld." Hertsens wil zo snel moge lijk aan de slag. De tijdelijke stu dentenunits met 92 kamers op het Scheldeterrein moeten in 2017 weg zijn. Hertsens is het beheer naar eigen zeggen 'goed bevallen'. De Belgische belegger nam ze over nadat de eerste eigenaar, in vesteerder NLSV uit Brabant, frau duleus was gebleken. En toch eisten de nabestaanden van Arjaan gisteravond tijdens een hoorzitting van Rijdende Rechter Frank Visser genoegdoe ning van directeur Arjaan - 'jawel, we zijn naamgenoten'- de Ridder van het gelijknamige uitvaartcen trum in Terneuzen. De emoties liepen tijdens de zitting in de ach terzaal van horeca-etablissement Dallinga in Sluiskil, waar anders biljartcoryfeeën de keu kruisen, soms hoog op. Een kennis van de familie sprak schande van de han delwijze van Arjaan de Ridder en diens dochter Alicia en noemde hem boos net geen 'geldwolf. Mr. Frank Visser snoerde hem op ge geven moment middenin de tele visieopnamen de mond met de koele mededeling dat hij deze zaak sereen wilde behandelen en dit soort boude interrupties niet wenste. „Ja, maar mr. Visser", klonk het nog benepen. Toen was het stil. Ruzie tussen de familie Van de Velde en de uitvaartverzorger, die nota bene door de overleden Ar jaan van de Velde zelf was uitver koren. Toen eenmaal duidelijk werd dat het heel snel zou gaan, maakte Arjaan van de Velde dui delijk dat de uitvaart door De Rid der moest worden verzorgd. Ja, zei De Ridder gisteravond voor de tv-camera's, 'we praatten weieens met elkaar als we elkaar bij het bil jarten in de Molenhof tegenkwa men'. De Ridder was ook betrok ken bij de begrafenis of crematie van Van de Veldes ouders. Dat schiep dus een band. Maar toen Arjaan gestorven was, in septem- ber vorig jaar, ontstonden de mis verstanden. Vooral tussen De Rid ders dochter Alicia, die de zaken moest regelen, en weduwe Betsie en haar twee dochters Anita en Aly. Ze werden, vinden ze achter af, onvoldoende geïnformeerd over de waarde van de Naturapo- lis van Monuta en de polis van de levensverzekering. Ze wisten van niks, terwijl ze een dag na het overlijden van pa al knopen moes ten doorhakken. Uiteindelijk moesten ze nog geld bijpassen. Anita van de Velde tegen De Rid der naast haar: „Je hebt ons ver trouwen geschaad." Moeder Betsie was milder, maar ook teleurgesteld. De Rijdende Rechter doet op 30 januari in Slot Zeist uitspraak. En daar zullen de familie en de uitvaartverzorger het mee moeten doen. De leden van de brandweerpost in Bruinisse zijn blij met de nieu we aanwinst. „Het is een robuust en praktisch voertuig dat zeer ge schikt is voor ons verzorgingsge bied." De Daf CF 65 is voorzien van de modernste snufjes. In de vijfper- soons-manschappencabine zijn onder meer een AED-koffer, een zuurstofset en een warmtebeeld- camera voorhanden. Een rookver- dringer om schadelijke dampen uit gesloten compartimenten te blazen, behoort ook tot de inven taris van de TAS 6, evenals een uitschuifbaar ladderrek en een lichtmast. Ploegleider Rien Schot conclu deert trots dat er onder auspiciën van de Veiligheidsregio Zeeland in relatief korte tijd een 'heel modern blusvoertuig' voor de post Bruinisse is aangeschaft. De uitrukken en de goede bezetting overdag geven aan dat een TAS 6 voor onze post gewenst is. We ver lenen ook steeds meer bijstand aan de omliggende posten. In ons eigen verzorgingsgebied krijgen we door de jaren heen steeds va ker te maken met hulpverlenin gen waarbij het niet om brand gaat. Met zware hulpverleningen op de weg hebben we veel erva ring opgebouwd." Rijdende rechter Frank Visser schudt de papieren voor aanvang van de hoorzitting. Vooraan in het midden uitvaartverzorger De Ridder (met stropdas) daarnaast v.l.n.r Anita, Betsie en Aly van de Velde, foto Camile Schelstraete door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De voormalige mavo's aan de Adriaen Coortelaan in Vlis- singen worden wellicht verbouwd tot studentenhuisvesting met 250 kamers, een cafetaria en een spor taccommodatie. 250 studentenkamers, een cafetaria en een sportaccom modatie moeten er komen in de oude mavo's door Wout Bareman SLUISKIL - Beide partijen waren het er helemaal over eens. Het af scheid van de overleden Arjaan van de Velde, die in zorgcentrum Mo lenhof in Zaamslag graag een bil jartje speelde, was goed geregeld. Alles erop en eraan, helemaal niets op aan te merken. Anita van de Velde door Jacob de Ronde BRUINISSE - De brandweerpost Brui nisse krijgt de beschikking over een nieuw blusvoertuig: een tank autospuit, een zogeheten TAS 6 van het type Daf CF 65 automatic. De auto wordt in maart officieel in gebruik genomen. In de loop der jaren is de brandweer van Bruinisse steeds meer ingezet voor hulpverleningen De Bruse korpsleden tonen een deel van het hulpverleningspakket. foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52