Overleg sociaal plan Zorgstroom mislukt Drie maanden proef met bloktijden Hof ziet lagere straf drugsdealer niet zitten DEALS Sljp WALCHEREN 31 Directeur Léon Phernambucq treedt nu met de Ondernemings raad in overleg om te komen tot een sociaal statuut. Hilde ter Doest van Abvakabo FNV legt de schuld van het mis lukken van het overleg bij Zorg stroom. „Directeur Léon Phernam bucq heeft in december beloofd dat hij zou proberen zo veel moge lijk mensen binnen te houden en een zo goed mogelijk sociaal plan af te sluiten. Zorgstroom heeft daarvoor ook voldoende geld. Hoe wel wij bereid zijn Zorgstroom te gemoet te komen, is van die kant geen bereidheid om goede afspra ken te maken." De vakbonden wilden dat mede werkers die gedwongen ontslagen worden, een jaar de tijd krijgen om naar nieuw werk te worden begeleid. „Uiteindelijk hebben wij dat zelfs bekort tot negen maanden, als er dan geïnvesteerd zou worden in opleiding van die mensen, en als er dan goede rege lingen zouden komen voor oude ren, vrijwillig vertrek en voor mensen die plaats willen maken zodat anderen hun baan kunnen houden. Alles om zoveel mogelijk mensen binnen te houden. Maar Zorgstroom wilde zelfs dit niet, omdat daarvoor financieel geen ruimte zou zijn. Wij vinden van wel." Volgens Phernambucq is het on mogelijk te wachten met het uit stel van de ontslagaanvragen. „We kunnen geen mensen in dienst houden voor wie geen werk is. Bovendien willen de mensen ook duidelijkheid." Ter Doest noemt de ontslagaanvraag 'voorbarig'. „De Walcherse ge meenten krijgen meer geld van het Rijk om extra mensen in dienst te houden voor huishoude lijke hulp en thuiszorg. Boven dien is zorgverzekeraar CZ bereid meer geld te geven als de behoef te aan zorg groter blijkt te zijn. De keukentafelgesprekken waarin wordt bepaald hoeveel zorg men sen nodig hebben, zijn ook nog niet gevoerd." Phernambucq zegt dat het aantal ontslagen de komende maanden nog kan meevallen. Dat is onder meer afhankelijk van hoeveel uren cliënten inkopen. „We heb ben tegen onze mensen verteld dat de kans bestaat dat we na de ontslagaanvraag hen vragen als nog te blijven. Het is een heel ver- vervelende situatie." Pas in maart of april zal Zorgstroom min of meer definitief in beeld hebben hoeveel personeel er nodig is. VLISSINGEN - Natuurlijk, hij be grijpt dat het heerlijk is om het hele zwembad, bij wijze van spre ken, voor je alleen te hebben. Maar het is voor het Vrijburgbad financieel niet meer haalbaar om dagelijks van zeven uur 's och tends tot zes uur 's avond open te zijn voor mensen die banen wil len zwemmen. „Hoe graag we dat ook zouden willen. Maar er moest echt heel veel geld bij", zegt loca- De man werd in 2012 gearresteerd omdat hij drugs aan het dealen was. Hij had coke en xtc op zak en bij hem thuis vonden de dienders ook nog een pistool met twee ko gels en een zakje wiet. Het ging al lemaal niet om grote hoeveelhe- tiemanager Steven van Vliet. Het afgelopen jaar hebben de mede werkers nauwkeurig bijgehouden hoeveel mensen op welke uren ba- nenzwemmen. Daarop zijn de nieuwe bloktijden afgestemd. Van Vliet spreekt van een pilot. Tijdens deze proefperiode van drie maanden wordt bekeken of de bloktijden voldoen. Zo twijfelt Van Vliet erover om tussen acht en negen uur het bad alsnog open den, maar de rechtbank in Middel burg legde wel zes maanden cel op, waarvan de helft voorwaarde lijk. Advocaat Mark Dunsbergen had om een lagere straf gevraagd, omdat het weer beter met M. zou gaan. Mede omdat de man niet voor het eerst werd veroordeeld, laat het hof de straf van de recht bank echter gewoon staan. Pleidooi advocaat verdachte voor milde straf voor zijn cliënt, vindt geen gehoor bij het gerechtshof te stellen voor de baanzwemmers. Van Vliet denkt dat het ook een kwestie van wennen is. „Er is bijna geen zwembad in Neder land te vinden waar je, zoals tot voor kort bij ons, een hele dag ba nen kan zwemmen." Bij Omnium in Goes is het aantal uren beperk ter dan in het Vrijburgbad. In het zwembad van de Vliegende Vaart in Terneuzen kan er meer uren in banen worden gezwommen. In het verhaal 'Bandoeng is meer dan alleen een restaurant' in de krant van dinsdag is een aantal fouten geslopen. De eigenaren van het Indonesi sche restaurant zijn Ids Leemans en zijn zoon Mark Leemans. In het onderschrift bij de foto is abu sievelijk vermeld dat de moeder van Mark Ids heet. Dat is dus zijn vader. Zijn moeder heet Jissy. Verder staat in het artikel dat de gerechten zijn gebaseerd op de re cepten van de 'Molukse' me vrouw Alexander. Dat moet zijn de Indische mevrouw Alexander. De indruk zou nu kunnen ont staan dat Bandoeng een Moluks restaurant is, maar dat is niet het geval. Door Indoweb is Bandoeng vori ge week uitgeroepen tot het bes te Indonesische restaurant van Nederland. Bergen op Zoom Goes Middelburg Stationsstraat 8 Langevorststraat 56 Lange Delft 1 Lange Delft 37 t 0164 796000 t 0113 214530 t 0118 613047 t 0118 650666 Shirts Pullovers Mc Gregor 0&4/. twee stuks 49,- Pullover öOy£ normaal -€ 99,90 nu vanaf 49,90 bosmenshop.nl ^/bosmenshop /bosmenshop WOENSDAG 14 JANUARI 2015 blokti j den door Maurits Sep en Theo Giele MIDDELBURG - Het overleg over een sociaal plan voor de 280 huis houdelijke hulpen en thuiszorgme dewerkers die bij Zorgstroom hun baan verliezen, is mislukt. De vak bonden en de directie zijn er niet in geslaagd tot afspraken te ko men. Van die 280 heeft het groot ste deel een tijdelijk contract. Carla van Hulle gaat elke ochtend naar het Vrijburgbad om baantjes te trekken, foto Ruben Oreel door Pieter van Klinken DEN BOSCH - De 24-jarige J.M. uit Vlissingen moet gewoon de gevan genis in. Het gerechtshof in Den Bosch ziet het niet zitten om al leen nog maar een voorwaardelijke straf op te leggen aan de Vlissin- ger, zoals die had gevraagd in ho ger beroep. BIJ NADER BOKS BOS MEN SHOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32