250 studentenkamers in Vlissingse woonwijk Meeste vormen van visserij blijven mogelijk op Vlakte van de Raan Dagbladbezorger 30 WALCHEREN VRIjBURGBAD Het Vrijburgbad heeft het aantal uren voor banenzwemmen beperkt. Tot ongenoegen van veel zwemmers. Middelburg en Arnemuiden Daarover is de gemeente Vlissin- gen in gesprek met een Belgische belegger, transportbedrijf Hert- sens uit de omgeving van Antwer pen, die tevens eigenaar is van de studentenunits op het Scheldeter- rein. Het plan voor een nieuwe studen tenflat waarover huisvester APV sprak met de gemeente Vlissin- gen en Hogeschool Zeeland, is voorlopig van tafel. De gemeente Vlissingen geeft de voorkeur aan huisvesting in bestaande, leeg staande gebouwen. En het liefst in haar eigendom, zodat ze die eindelijk kan verkopen. APV heeft de optie van studenten huisvesting in de voormalige ma vo's aan de Adriaen Coortelaan onderzocht, maar kwam volgens directeur Arjan Wisse tot de con clusie dat dit niet haalbaar is. „De gemeente vraagt een hoge prijs en dan kost de verbouwing ook Een Belgische belegger wil de voormalige mavo's in Vlissingen verbouwen tot 250 studentenkamers. nog eens miljoenen. Het gaat om ruim anderhalve hectare, 3500 vierkante meter vloeroppervlak. De gebouwen dateren uit de jaren vijftig en zestig, alles is enkel glas, er zitten olietanks in de grond. Wil het een beetje rendabel zijn, dan heb je 250 studentenkamers nodig. En dus ook 24 uurs begelei ding. Dat is niet te betalen. Al thans, voor ons niet." Voor Hertsens kennelijk wel. „We voeren positieve gesprekken met de gemeente", aldus directeur Ar nold Hertsens. „We zijn gevraagd door de gemeenten en het idee sprak ons aan. We willen de ge bouwen volledig strippen, zodat enkel het karkas overblijft, en gaan ook uit van 250 kamers. De gebouwen lenen zich daar uitste kend voor. De omgeving ook. Wij hebben buurtbewoners wat te bie den, want er komen een cafetaria en een sportaccommodatie waar iedereen gebruik van mag maken. Ons is door de gemeente geen weerstand uit de omgeving voor speld." Hertsens wil zo snel mogelijk aan de slag. „Zogauw de vergunnin gen rond zijn. De procedure daar toe is in gang gezet." De tijdelijke studentenunits met 92 kamers op het Scheldeterrein moeten in 2017 weg zijn. Hert sens is het beheer naar eigen zeg gen 'goed bevallen'. De Belgische belegger nam ze over nadat de eer ste eigenaar, investeerder NLSV uit Brabant, frauduleus was geble ken. VLISSINGEN - Vanaf de achterste rij van het parkeerterrein is het nog een aardig eindje lopen naar de in gang van het Vrijburgbad. Carla van Hulle is al nat nog voor ze het zwembad in gaat. „Dat komt er dus ook nog bij. Doordat meer mensen op dezelfde tijd baantjes gaan zwemmen, is het op het par keerterrein een stuk drukker." De Vlissingse gaat dagelijks naar het zwembad om een uurtje te zwemmen. Ze heeft er veel baat bij. Van Hulle: „Door ziekte zitten mijn ruggenwervels op elkaar en heb ik daar pijnmedicatie voor, want een operatie is niet meer mogelijk. Daardoor kan ik maar kleine stukjes lopen, maar zwem men gaat nog goed. Door het zwemmen heb ik wat minder pijn en in plaats van gelijk 's mor gens de pijnmedicatie in te ne men kan ik dat vaak uitstellen tot laat in de middag." Sinds 1 januari zijn de openingstij den voor het baantjeszwemmen beperkt. Voorheen was het bad doorlopend van 7.00 tot 18.00 uur open. Nu zijn er bloktijden inge voerd voor de banenzwemmers (zie kader hieronder). Tijdens die bloktijden is het druk ker in het bad dan Van Hulle ge wend was. Zwom ze eerst met ge middeld 20,25 mensen in het bad, nu is dat het dubbele aantal. „Door met zo veel mensen te zwemmen gaat het water natuur lijk golven en bewegen. Dan kost het veel kracht om nog te zwem men. Ook krijg je regelmatig een schop als mensen voorbij zwem men." Als dit zo blijft zal ze haar abonnement niet meer verlengen. „Volkomen getikt", oordeelt Jarl de Hartog uit Veere, de oud-bad meester van de Goudvijver in Serooskerke, over het beperken van de zwemtijden. De Hartog is van plan de gemeente hier op aan te spreken. Piet Peene uit Koudekerke, ook vaste klant van het Vrijburgbad, heeft bijna iedereen horen kla gen. „Maar ik bekijk het positief. Als we door deze maatregel het zwembad open kunnen houden moet het maar zo. Overleven is aanpassen. We zijn te veel ver wend." Het Vrijburgbad was met zijn rui me openingstijden een uitzonde ring in Nederland. Op de website legt de bedrijfsleiding van het bad uit waarom de tijden nu zijn beperkt: „Deze ruime openstel ling konden we aanbieden vanwe ge de subsidie die het Vrijburg bad ontving. Daarnaast konden wij tijdens het schoolzwemmen banen openstellen zonder daar voor extra personeel in te zetten. Sinds het schoolzwemmen voor de meeste scholen is afgelast, is gebleken dat het binnen onze be drijfsvoering niet meer mogelijk is de openstelling op de oude wij ze voort te zetten." Het water gaat golven en bewegen en dan kost het veel kracht om nog te zwemmen GEWIJZIGDE TIJDEN BANENZWEMMEN VRIJBURGBAD 16.00-18.00,19.30- 22.00 Rijkswaterstaat publiceerde giste ren het ontwerp-beheerplan voor het 175 vierkante kilometer grote, vrij ondiepe zeegebied. Het plan is erop gericht een bete re bescherming te bieden aan bruinvissen, grijze zeehonden, ge wone zeehonden en drie vissoor ten (zeeprik, rivierprik en fint). Vrijwel alle activiteiten die sinds jaar en dag op de Vlakte van de Raan plaatsvinden, mogen ge woon doorgaan zonder dat daar voor een (extra) vergunning no dig is. Dit geldt onder meer voor water sport, sportvisserij, oefeningen door reddingsdiensten en beroeps scheepvaart. Ook de visserij met staande netten wordt onder voor waarden vrijgesteld van vergun ningplicht. Alle andere vormen van visserij, schelpenwinning en evenemen ten met power- en speedboats zijn wel vergunningplichtig. Vis serij met wekkerkettingen wordt per 1 januari 2016 verboden, als er tenminste alternatieven zijn. Puls- korvisserij, visserij met elektrisch vistuig, wordt in dit verband ge noemd. Vier stukjes van de Vlakte van de Raan (in totaal ruim 21 hectare) worden overigens al een tijdje niet bevist om te zien welke effec ten dit heeft. OPZOEK door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De voormalige mavo's aan de Adriaen Coortelaan in Vlis- singen worden wellicht verbouwd tot studentenhuisvesting met 250 kamers, een cafetaria en een spor taccommodatie. Zwemmen in door Theo Giele Carla van Hulle Het rooster is voor het banenzwem men in het Vrijburgbad is: Maandag: 7.00-8.00,9.00-11.00, 12.15-14.30,16.00-18.00, 21.00- 22.00 Dinsdag: 7.00-8.00,9.00-11.00, 16.00-18.00,19.30-22.00 Woensdag: 7.00-8.00, 9.00-11.00, 13.15-16.15,19.30- 22.00 Donderdag: 7.00-8.00,9.00-11.00, Vrijdag: 7.00-8.00,9.00-11.00, 12.15-14.30,16.00-17.30 Zaterdag: 11.30-13.00 Zondag: 09.00-12.00 door Harmen van der Werf BRESKENS - De Vlakte van de Raan in de monding van de Westerschel- de mag als beschermd natuurge bied aangewezen zijn, toch mogen de meeste activiteiten er blijven plaatsvinden. Het ontwerpbeheerplan ligt tot en met 23 februari ter inzage, dan kan er ook op worden gereageerd. Woensdag 21 januari is in het Arse naaltheater in Vlissingen een inloopbij eenkomst, van 16.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. WGGGNGR Media De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen Wat staat ertegenover? Een prima 4-wekelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31