'We krijgen vaak complimentjes van bewoners1 O Veilinghuis Korendijk BOKS DEAL: WALCHEREN 29 Grote collectie Zeeuwse sieraden cco/ 'S-HEER ABTSKERKE - Peter van Slooten en zijn ploeg medewer kers van het groenbedrijf van de Betho stappen uit de bedrijfswa gen in de Disselweg in 's-Heer Abtskerke. Materiaal wordt uitge laden en de mannen beginnen di rect te schoffelen in het stukje groen voor de bejaardenwonin gen van R&B Wonen. Even later wordt de bladblazer er bij gehaald. „We zorgen er altijd voor dat het groen dat wij in on derhoud hebben er piekfijn bij ligt. We krijgen ook vaak compli mentjes van de bewoners. Dat doet ons natuurlijk goed", zegt Van Slooten. De ploeg van Peter was dinsdag morgen aan de slag bij de school in Ovezande. „Wij werken im mers ook voor scholen." In de middaguren stond de Disselweg op het programma. „Wij werken nu al tien jaar voor R&B Wonen. Alle partijen zijn daar blij mee." Als de medewerkers van het groenbedrijf aan de slag zijn wor den ook de bewoners geholpen. „Als iemand bijvoorbeeld een vol le groene bak heeft en het duurt nog even voordat de vuilniswa gen langs komt, mag hij of zij de container best in onze wagen kie peren. Daar doen wij niet zo moei lijk over. Wij helpen de mensen. Ook als bijvoorbeeld iemand wat puin heeft liggen. Dat nemen we desgevraagd ook mee. Dat doen we natuurlijk niet altijd. Alleen als het niet anders kan." Verwaarloosde tuintjes aanpak ken doet de ploeg van Peter van Slooten niet. „Dat doet een ande re ploeg." Deze mannen blijven door het afgesloten 'groencon- tract' de komende jaren verzekerd van werk. Het is echter wel moge lijk dat hun werk anders wordt in gericht. Corporaties kunnen kie zen uit drie kwaliteitsniveau's met uiteraard verschillende prijs kaartjes. Tevens wordt gestreefd naar een hogere kwaliteit tegen la gere kosten. Dat kan vervanging van bijvoorbeeld struiken beteke nen door exemplaren die minder arbeidsintensief zijn. Korendijk 28 4331 HP Middelburg Tel. 0118-750429 Catalogus: www.veilinghuiskorendijk.nl Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Zaterdag 17 januari vanaf 10.00 uur Kijkdagen" Donderdag 15 januari 10.00 - 21.00 uur Vrijdag 16 januari 10.00 - 18.00 uur JJ O Colbert normaal ffflr nu voor €79,90 bosmenshop.nl E/bosmenshop /bosmenshop De Stroming nieuwe naam school Obs De Beverburch en cbs De Cederhof in Middelburg gaan vanaf nu samen verder onder de naam 'Samenwer kingsschool Middelburgse stijl De Stroming'. De samenwerking tussen beide scholen is dit school jaar van start gegaan. Voor alsnog verandert voor de kinderen niet heel veel. Ach ter de schermen wordt ech ter hard gewerkt aan een nauwere samenwerking mét behoud van eigen iden titeit. Dat gebeurt via werk groepen waar onder andere ouders deel van uitmaken. Thema-avond over restant-reflexen Bij basisschool Tweemaster- Kameleon in Oost-Souburg wordt vanavond een the ma-avond over restant-re flexen gehouden. Sabine Flipse, eigenaar van Uniqta- lent, houdt een presentatie over de rol van restant-re flexen in de ontwikkeling van kinderen. Die begint om 20.00 uur. Nomineren voor Lange Jan Awards Tot februari kunnen men sen genomineerd worden voor de Lange Jan Awards. Deze prijzen van Middel burg worden uitgereikt in vier categorieën: hét vrijwil- ligersinitiatief, dé jonge vrij williger, dé vrijwilligersorga nisatie en dé individuele vrijwilliger. De winnaars worden 14 april bekend. Reimerswaal bij Zeeuws museum In het Zeeuws Museum in Middelburg geeft Peter Hen- derikx zaterdag om 14.00 uur de lezing 'Reimerswaal, een vergeten stad in het mid deleeuwse stedenlandschap van de Scheldedelta'. Hende- rikx gaat in op de manier waarop diverse steden in die tijd ontstonden en zich verder ontwikkelden. Aan sluitend wordt een bezoek gebracht aan de tentoonstel ling Tasten in het duister. Reserveren is verplicht en kan via: rondleidingen*® zeeuwsmuseum.nl. 17 januari 2015: STELIJKE HEROPENING WOENSDAG 14 JANUARI 2015 Peter van Slooten (tweede van rechts) en zijn ploeg medewerkers van het groenbedrijf van de Betho aan de slag in 's-Heer Abtskerke. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank van Cooten MIDDELBURG OOST-SOUBURG MIDDELBURG Zie: www.langejanawards.wel- zijnmiddelburg.nl. MIDDELBURG MARKT Aardappelen droog uit de schuur 40 mm opw.) Frites geschikt: 2,50 - 5,00; Export: 4,00 - 4,75. Uien (droog uit schuurZaaiuien: 7,00 - 8,50. Granen Maaltarwe: 170,00; Voertar- we: 165,00; Prijzen per 1000 kg uit collecterende op slag. Hooi, stro (per ton) Weidehooi: 80,00 - 100,00; Veldbeemdhooi: 85,00 - 110,00; Engels raaigras: 90,00 - 115,00; Rietzwenkhooi: 90,00 - 110,00; Tarwestro, grote pak ken uit schuur: 75,00 - 95,00. Op deze dag hebben wij een feestelijke actie! |J~ Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118 -441 944 IJ"* info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30