TO0S PZC Vleeshandelaar Willy Selten ruim twee jaar na inval voor de rechter FZC 2 IN HET NIEUWS BOKO HARAM COLOFON Het geweld is vreselijk, maar de regering van Nigeria doet alsof Boko Haram niets voorstelt. Maak iemand abonnee! paul kusters toosenhenk.nl O T: 0118-43 4050 T: 0113- 31 5670 T: 0115- 64 5740 T: 0111- 45 4650 NAIROBI - De Nigeriaanse presi dent Goodluck Jonathan was er vorige week als de kippen bij om de aanslagen in Frankrijk te ver oordelen, maar over het door Bo ko Haram aangerichte bloedbad in eigen land - het grootste in vijf jaar - sprak hij geen woord. Boko Haram vecht met barbaarse moordpartijen voor een islamiti sche staat. De islamitische terreur beweging is vooral actief in Nige ria, maar ook in Kameroen. Het Kameroense leger doodde maan dag 143 militanten van Boko Ha ram toen die de stad Kolofata aan vielen. De Nigeriaanse minister van Fi nanciën Ngozi Okonjo-Iweala, stuurde na de aanslag op de redac tie van Charlie Hebdo onmiddel lijk een tweet de wereld in met Je suis Charlie, waarin hij zijn medele ven met de Fransen betuigde. De zelfde Okonjo-Iweala zwijgt ech ter nog in alle talen over de slacht partij vorige week in de noordoos telijke Nigeriaanse stad Baga, waarbij mogelijk meer dan twee duizend doden te betreuren zijn. Terwijl ooggetuigen melden dat de straten van Baga vol liggen met lijken, beweert het Nigeriaan se ministerie van Defensie dat het aantal doden schromelijk wordt overdreven en 'niet hoger is dan 150'. Door slachtofferaantallen doelbewust te minimaliseren, pro beert de Nigeriaanse regering over Boko Haram de schijn op te houden dat het allemaal wel mee valt en dat ze de terreurorganisa- tie succesvol bestrijdt. „De realiteit is dat de regering er na jaren van bloedige aanslagen niet in slaagt een eind te maken aan de slachtpartijen", stelt men senrechtenactivist Femi Falana. Jo nathan wil volgende maand her kozen worden als president en wil daarom liever niet gezien wor den als een machteloze, hulpeloze leider. Falana: „Hij denkt dat het probleem wel weggaat als hij het doodzwijgt. Dat zal niet gebeu ren. Het leger is volkomen mach teloos." De Nigeriaanse media negeren het bloedbad in Baga veelal. Er is melding van gemaakt, maar wie dagen later nog naar achtergron den en analyses zoekt in kranten en op internetsites, vindt bijna niets. Journalisten hebben nauwe lijks toegang tot het gebied waar Boko Haram toeslaat en zijn bang voor repercussies als ze te veel over de organisatie berichten. Aartsbisschop Ignatius Ayau Kai- gama van de stad Jos, in Cen- traal-Nigeria, noemt het een 'mo numentale tragedie' dat Boko Ha ram nog altijd straffeloos kan moorden en delen van het land kan bezetten. Tegelijkertijd ver wijt hij het Westen weinig of geen aandacht te hebben voor 'het islamitische gevaar' dat in Ni geria veel meer doden tot gevolg heeft dan recente aanslagen el ders in de wereld. „Het is de hoog ste tijd dat de wereld wakker wordt en het Nigeriaanse leger te hulp schiet", aldus Kaigama. Het OM heeft de zittingsdatum gisteren bekendgemaakt. Een ver koopdirecteur en een administra tief medewerkster, die ook als ver dachten aangemerkt waren, wor den niet vervolgd. De Nederland se Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) viel op 15 februari 2013 de vleesgroothandel in Oss bin nen, nadat in Engeland en Ierland een schandaal aan het licht was gekomen. In rundvleesproducten was DNA van het relatief goedko pe paardenvlees aangetroffen. Het spoor leidde naar vleeshandel Willy Selten. Die moest zijn boe ken inleveren en werd in mei 2023 aangehouden. Uit voorzorg werd 50 miljoen kilo vlees teruggeroe pen. Het gros daarvan bleek op dat moment al geconsumeerd. De Osse vleeshandel heeft vanaf 2011 circa 300.000 kilo paarden vlees uit Nederland, Engeland en Ierland ontvangen. Het paarden vlees werd als rundvlees ver kocht, zonder dat dit op het etiket vermeld stond. Het heeft zijn weg gevonden naar honderden bedrij ven in binnen- en buitenland en is verwerkt in kroketten, hambur gers, salami en bouillon. Zo'n 2 miljoen kilo vlees van het inmiddels failliete bedrijf ligt nog opgeslagen. Volgens de rechter mag dit niet voor menselijke con sumptie worden verkocht omdat de herkomst niet duidelijk is. Cu rator Jaap van der Meer wil de 2 miljoen kilo vriesvlees verkopen als voer voor pelsdieren. NE&ERLAN& KRIJST 500 EXEMPLAREN CHARLIE HEBbO Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl Terreur wordt door onze correspondent Frans van den Houdt In de stad Kano kwamen op 28 november 2014 meer dan honderd mensen om bij een bomaanslag van Boko Haram. foto Xinhua/HH www.pzc.nl/abonneewerftabonnee En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee *Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. door Kirsten Rietbergen OSS - Na bijna twee jaar heeft het Openbaar Ministerie (OM) een aan klacht geformuleerd tegen vlees handelaar Willy Selten. De direc teur van het gelijknamige vleesbe drijf uit Oss moet 24 maart voorko men voor de rechtbank in Den Bosch. Hij wordt verdacht van frau de met vlees en valsheid in ge schrifte. t>US JE HEBT HEM OP MUM BUREAU SELEOO D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2