Tientallen hangen aan de lijn bij Connexxion 65% Echtpaar uit Yerseke slachtoffer van gewelddadige woningoverval Busalarm Provincie grijpt terug naar wapen commentaar ZEELAND 27 BOKS iDEAL: Op 1 maart gaat de nieuwe dienst regeling van Connexxion in. Om dat de provincie op het openbaar vervoer bezuinigt, moet de ver voerder het busvervoer 20 pro cent goedkoper uitvoeren. Vol gens Connexxion is het gelukt om voor de 150 miljoen euro die beschikbaar is 95 procent van het Zeeuwse openbaar vervoer te be houden. Dat neemt niet weg dat er keuzes zijn gemaakt. Allereerst heeft de provincie geëist dat een aantal cruciale buslijnen moet blij ven. Connexxion heeft vervolgens stapsgewijs gekeken welke buslij nen het meest worden gebruikt, aldus Wilma Koevermans. „Die lijst met buslijnen zijn we van bo ven naar beneden langs gegaan totdat het geld op was. Onder de streep hou je dan lijnen over." Zo ook de niet-rendabele bus naar Gent. „We luisteren naar de reacties en kijken of we de dienst regeling moeten wijzigen. Maar op korte termijn zal dat niet snel gebeuren. Want als we ergens weer een bus laten rijden, zullen we elders moeten schrappen." Rijdt er geen bus meer dan ne men buurtbus en halte-taxi het over. De halte-taxi rijdt van een halte naar een plek waar een bus rijdt. Binnen een paar weken maakt gedeputeerde George van Heukelom bekend waar de halte taxi gaat rijden. Wie meerijdt met de halte-taxi zal contant of op rekening kunnen betalen. Het is te duur om de taxi's uit te rus ten met apparatuur om de OV-kaart te lezen. Als er klachten over de dienstregeling zijn, gaat de provincie praten met Con nexxion. Van Heukelom: „Als ie dereen met de bus zou gaan, zou er geen probleem zijn. Veel men sen die strijden voor behoud van de bus, reizen er zelf niet mee." Een aantal protesten op een rijtje: Dreischor: de bus verdwijnt. De dorpsraad is verbolgen. Ellemeet: de bus verdwijnt. Goes: vanaf het NS-station naar het Admiraal De Ruyter Zieken huis rijdt alleen een bus tijdens de spitsuren. De Partij voor Goes heeft opheldering gevraagd. Hansweert: door het schrappen van lijn 28 tussen Hansweert en Goes komen scholieren uit Hans weert niet meer voor het eerste schooluur in Goes. Middelburg: de gemeente is niet blij met het stoppen van lijn 69 tussen het station en Middel burg-Noord. Sluis: in veel kernen komt nog maar sporadisch een bus. Gaastra jack rood, kobalt, of navy normaal €199, bosmenshop.nl f§/bosmenshop /bosmenshop De overval vond even na half acht plaats in de Steeweg. Omwonen den vertellen dat de daders waar schijnlijk hebben gewacht tot de vrouw naar buiten kwam om de krant uit de brievenbus te halen. Op dat moment zou de vrouw door twee mannen met bivakmut sen naar binnen zijn geduwd. In het huis werden beide slachtof fers met een vuurwapen bedreigd en is de man mishandeld. „Hij is flink in elkaar geslagen en daarbij onder meer aan zijn gezicht ge wond geraakt", zegt een politie woordvoerder. Volgens buren zou den de overvallers hebben ge dreigd ook de vrouw te mishande len als het echtpaar niet met geld over de brug zou komen. Rond acht uur sloegen de slachtof fers alarm. Meerdere politieagen ten hebben tevergeefs in de omge ving naar de daders gezocht. Daar bij zijn enige tijd de toegangswe gen naar Yerseke afgesloten ge weest. De overvallers hebben het huis aan de Steeweg te voet verla ten, mogelijk stond even verderop een vluchtauto klaar. Verschillen de direct omwonenden zeggen dat ze tot het moment dat de hulpdiensten arriveerden, niets van de overval hebben meegekre gen. De politie heeft een summier sig nalement verspreid: het gaat om twee lichtgetinte mannen, één van hen droeg een rugzak. Getui gen of mensen die iets verdachts hebben gezien kunnen zich mel den via 0800-0011. Zeeland is bezorgd over het busvervoer. In kringen van scho lieren en studenten, bij dorpsraden en bij gemeen ten klinken waarschuwingen dat het vanaf 1 maart fout dreigt te gaan. Dan begint de nieuwe, schrale dienstregeling. De opsomming van bezwaren is indrukwekkend. Het lijkt on waarschijnlijk dat het nieuwe, meer vraagafhankelijke aanbod met WMO-vervoer en hal te-taxi's alle gaten in de bus diensten zal dichten. De betrok kenen slaan terecht alarm. Dit probleem is niet gemakke lijk op te lossen. Van de ver voerder mag niet worden ver wacht dat hij alle onrendabele lijnen handhaaft. En de provin cie kan niet eindeloos meer geld geven. De beste weg is om vanaf 1 maart eerst even de vin ger aan de pols te houden. Dan zal snel blijken waar de meeste pijn zit. Om die te verzachten en om zo de leefbaarheid van het platteland nog enigszins te beschermen, is misschien toch wat extra geld te vinden. Voor de auto's, bedrijfskleding, koffiekopjes en vergelijkbare 'over- heidsobjecten' wordt bekeken of het oude logo met de gestyleerde leeuw waar mogelijk stapsgewijs kan worden vervangen door het wapenschild van de provincie. „Dat logo staat nu overal op. Daar in zijn we in het verleden wel licht iets te ver doorgeschoten", al dus gedeputeerde Ben de Reu. Door vaker terug te grijpen naar het wapen, voorkomt de provin cie dat steeds alles moet worden aangepast zodra er een nieuw be drijfslogo wordt geïntroduceerd, zegt De Reu. Gedeputeerde Sta ten denken zo een galante mid denweg te hebben gevonden in de discussie over het nieuwe pro vincielogo. De leeuw blijft daar uit, als het aan het college ligt. Over het huidige ontwerp is goed nagedacht, benadrukt De Reu nog maar eens. Het sluit naar over tuiging van GS beter aan op het land-in-zee-concept, dat de pro vincie buiten haar grenzen zo breed mogelijk wil uitstralen. SGP, CDA en PvZ hebben laten weten de leeuw terug te willen in het logo. Mocht een motie die de PvZ heeft aangekondigd op een grote meerderheid rekenen in de Staten, dan is het college bereid 'nog eens goed naar de mogelijk heden te kijken', aldus De Reu. WOENSDAG 14 JANUARI 2015 VLISSINGEN - Dertig Zeeuwen heb ben tot nu toe bij Connexxion aan de bel getrokken over de nieuwe dienstregeling. Maar tot aanpas sing zal het niet snel leiden. Stijn van Kervinck (19) uit Domburg heeft een handtekeningenactie en een facebookpagina opgezet vanwege de nieuwe dienstregeling van Connexxion, die op 1 maart ingaat. „De klachten komen uit heel Zeeland." foto Ruben Oreel door Joeri Wisse YERSEKE - Een ouder echtpaar in Yerseke is gisterochtend het slacht offer geworden van een geweldda dige woningoverval. De man is daarbij volgens de politie door zijn belagers 'behoorlijk toegetakeld' Onduidelijk is wat de overvallers, van wie nog elk spoor ontbreekt, buit hebben gemaakt. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het leeuwloze logo van de provincie Zeeland komt vooral op briefpapier en de eigen website te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28