92 m -4 f. vJfHR r i Moeder, Ik Wil Bij De Revue conne» i< Pieter en Emma populaire namen 'Angst groter voor aanslag' Kerk en de hippe gelovigen 6 T-Mobile maakt bellen in Europa overal even duui 4 i Politiek en politie eisen daadkracht van kabinet om een terreuraanslag te kunnen voorkomen. .,^pF pagina 26 en 27 DEN HAAG - Coalitiepartij VVD wil dat agenten betere wapens krijgen bij de bewaking van over heidsgebouwen en andere poten tiële doelwitten. Dit om terroris tische aanslagen, zoals die van vo rige week in Parijs, te kunnen voorkomen. Want, redeneert VVD-fractieleider Halbe Zijlstra, 'met een pistool begin je weinig tegen een machinegeweer'. Ook politievakbond ACP dringt hier op aan. De bond wil daarnaast tweeduizend extra agenten op straat en een verruiming van de geweldsinstructie. Het kabinet stelt dat er nooit een agent de straat op wordt gestuurd als dat niet verantwoord is. Er is bovendien altijd de mogelijkheid om 'op te schalen' met speciale eenheden, zei justitieminister Ivo Opstelten (VVD) gisteren in de Tweede Kamer. Nu de dreiging van moslimterrorisme zo dicht bij huis is gekomen, verwachten ook partijen in de Tweede Kamer vandaag in het debat meer van het kabinet dan geruststellende woorden of vage voornemens. Dat bijvoorbeeld de inlichtingen diensten volgens minister Ronald Plasterk (Binnenlandse Zaken, PvdA) over voldoende budget be schikken, gaat er bij veel opposi tiefracties niet in. Zo betwijfelt het gedoogtrio D66, Christen- Unie en SGP dat er voldoende ca paciteit is om alle teruggekeerde jihadisten in Nederland te volgen. En Opstelten mag dan eerder al lerlei maatregelen hebben aange kondigd, wetgeving blijft voorals nog uit. Zo wacht de Kamer nog op een voorstel dat het mogelijk maakt jihadgangers hun Neder landse identiteit te ontnemen. CDA-leider Sybrand Buma ver wijt Opstelten 'traagheid'. Vol gens hem hadden de plannen al lang in de Kamer moeten liggen. Voor PW-leider Geert Wilders is het nu al zonneklaar: als een Syriëganger dadelijk dood en ver derf zaait, heeft ook premier Mark Rutte 'bloed aan zijn han den'. Wilders riep eerder al op mi litairen in te zetten om stations te bewaken. Het kabinet stelde daar op subtiel dat met de inzet van marechaussees nu feitelijk al het leger wordt ingezet. De PW-lei- der wil echter geen marechaus see-blauw in het straatbeeld, maar commandogroen. VLISSINGEN - Pieter was vorig jaar de populairste jongensnaam in Zeeland, gevolgd door Jan, Corne- lis, Finn en Jacob. Bij kersverse ouders van een meisje was Emma als naam het meest in trek, ge volgd door Lotte, Johanna, Sophie en Fleur. Dat blijkt uit gegevens die de Sociale Verzekeringsbank gisteren bekend heeft gemaakt. HILVERSUM - Meer mensen in Ne derland verwachten een aanslag na de gebeurtenissen in Frankrijk, desondanks is het veiligheidsge voel van de Nederlander amper ge daald. Onderzoek onder de 16.000 leden van het opiniepanel van Een- Vandaag leert dat 87% zich veilig voelt in het land. In oktober, na de Nederlandse bombardementen op IS in Irak, verwachtte 43% van de ondervraagden een aanslag in Nederland. Nu is dat 54%. Kras.nl/revue of bel 0900-9697iscPm 19% De nieuwe dienstregeling voor bussen in Zeeland stuit op steeds meer kritiek. Scalda-student Stijn zette een actie op touw. Editie: Walcheren Kerken hebben steeds minder geld. Vooral jongere gelovigen geven niet zomaar meer thuis. Tijd voor een nieuw verdienmodel? WOENSDAG 14 januari 2015 257e jaargang nr. 11 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Balen van de bus Roep om zwaardere wapens pagina 8 t/m 13 Meer over terreurdaden Parijs O pagina 3 Marga en Patty zijn uit de gratie WEG-Z 3.3.1 Musical arrangement nel. hotelovernachting 2-3 dagen al v.a. Een oer-Hollandse musical met de liedjes van toen (Wim Sonneveld, Gerard Cox, Frans Halsema), gezongen door de sterren van nu Simone Kleinsma en Jon van Eerd. 3- of 4-sterren hotel in Utrecht, incl. ontbijt en entreekaart Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten DESTELLING Reageer op pzc.nl Pieter en Emma zijn mooie namen UW MENING 473 reacties Huurstijging is buitensporig EENS ONEENS foto: Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1