Rusland kan profiteren van aanslagen in Parijs Voordeliger kan nietl 649 stjpjstipreizen.nl BUITENLAND 9 Obama gepest met cyberaanval op websites van Pentagon 8-daagse Rondreis Rome, Sorrento Napels Livingstone Jan Thiel Resort**** NIEUW: StipvandeDqq.nl ken in 2012 zelfmoord, een stij ging van 36 procent ten opzichte van het jaar voor de crisis begon. Georgia volgt de cursus om haar cliënten praktische tips te kun nen geven. Trainer Koubounis leert de cursis ten te lachen om alledaagse ge beurtenissen. Hij laat hen applau disseren. Daarbij moeten ze hun handen vlak houden. Dat brengt onbevangen blijdschap naar bo ven, is de gedachte. „Perfect, per fect, ja", scanderen de deelnemers tussen de oefeningen door, ter- NEW YORK - Op de dag dat het Witte Huis bekend maakte dat een groot deel van de State of the Union van president Obama vol gende week gaat over cyberveilig heid, werden webpagina's van het Amerikaanse ministerie van De fensie gehackt. Iemand die zei na mens Islamitische Staat te wer ken, hackte gisteren het twitterac- count - met 110.000 volgers - van US Central Command, de afdeling van het Pentagon die gaat over operaties in Irak en Afghanistan. Op de feed van US Central Com mand werden telefoonnummers van hoge militairen geplaatst en documenten die volgens de hacker 'geheim' waren. Al gauw meldde nieuwswebsite Vox.com dat de documenten gewoon op te vragen zijn. Op de gehackte feed stonden ook teksten als: 'Ameri kaanse soldaten, we komen er aan', en 'het cyberkalifaat gaat door met haar cyberjihad'. Het Pentagon bevroor het ac count direct. Ook het Youtubeka- naal van Central Command werd bevroren, nadat daarop filmpjes van bomexplosies waren ge plaatst. Gisteravond was niet dui delijk of de hackers ook toegang hadden gekregen tot de compu ters van het Pentagon. Het Penta gon liet zelf weten dat de hack niet 'problematisch' was. President Vladimir Poetin bood zijn condoleances aan en de Russi sche minister Sergej Lavrov van Buitenlandse Zaken liep zondag middag mee in de protestmars in Parijs. Maar dat was het dan ook wel. De Russische media en andere or ganisaties toonden opvallend wei nig compassie met de Fransen. De commerciële, zeer Kremlingezin- de zender LifeNews sloeg als ge woonlijk door in samenzwerings theorieën. De obscure 'politicoloog' Aleksej Martynov beweerde in een niet te volgen betoog dat de Verenigde Staten de strijd tegen de radicale islam - die volgens hem wordt ge leid door Rusland - proberen te saboteren. En daarom hadden de VS de terreurdaden in Frankrijk zelf georganiseerd. De nog enigszins kritische om roep Echo van Moskou kreeg het direct aan de stok met president Ramzan Kadyrov van de (islamiti sche) deelrepubliek Tsjetsjenië. Al leen al het stellen van de vraag door het radiostation of het herpu- bliceren van de cartoons van Char lie Hebdo geoorloofd was, vond Kadyrov 'provocerend'. Hij eiste verantwoording van de hoofdre dacteur en als die er niet zou ko men, zou hij hem wel weten te vinden, zo dreigde de Tsjetsjeen se leider. Dat ook de Russisch orthodoxe kerk vooral het beledigende karak ter van de cartoons benadrukte, past bij het diep conservatieve ka rakter van de kerk en de gemiddel de Rus. Zo hoefden de dames van punkband Pussy Riot, in 2012 we reldwijd omarmd vanwege hun anti-Poetinactie in een Russisch orthodoxe kerk, in eigen land niet te rekenen op enige bijval voor hun godslastering. Toch lijkt Moskou het bloedvergie ten in Frankrijk aan te grijpen om weer in het gevlij van het Westen Russische media en andere organisaties tonen opvallend weinig compassie met de Fransen te komen. Aleksej Poesjkov, voorzitter van het Russische par- lementscomité voor buitenlandse zaken, maar ook andere politici, uitten direct na de aanslag hun hartenkreten. „De tragedie in Parijs toont aan dat niet Rusland Europa en zijn veiligheid be dreigt. De ware dreiging komt van terreuradepten", schreef Poesjkov op Twitter. De terreur in Frankrijk komt mo gelijk als geroepen voor Moskou. De sancties doen zich onder de Russen inmiddels voelen en uitge rekend Frankrijk heeft zich de af gelopen weken hard gemaakt voor opheffing van de strafmaatre gelen tegen Moskou. Pikant in dit verband is ook dat de Franse anti-islampartij Front National (FN) zijn bewondering voor Poetin nooit heeft ver borgen. Niet alleen het FN zal garen spinnen bij de aanslagen; hetzelfde geldt wellicht voor Rusland. De groei van het FN, ook al geen voorstander van de sancties, kan de Russische president helpen van de Westerse straffen af te komen. Rusland is immers hard nodig in de strijd tegen de terreur. Al was het maar om de oorlog in Syrië te stoppen. Want de 'terugkeerders' uit dat land kunnen thuis voor veel pro blemen zorgen. In zowel Europa als in Rusland. wijl ze elkaar aankijken. Het komt gekunsteld over, maar werkt aan stekelijk. Dit alles combineert Koubounis met ademhalingsoefe ningen om te ontspannen. Lachyoga komt oorspronkelijk uit India, aldus Koubounis. De eerste cursus in Athene was in 2010. Nu worden die op zeker vijf plekken in de stad gegeven, en nog eens in drie andere Griekse steden. Koubounis ziet erin dat de econo mische crisis in Griekenland nog lang niet achter de rug is. De eco nomie groeide in 2014 voor het eerst in zes jaar, maar zelfs in de meest optimistische scenario's zal het tientallen jaren duren voor Griekenland weer hetzelfde wel vaartsniveau heeft als voor de cri sis. „We zullen het optimisme bij onszelf moeten vinden", zegt cur siste Angela. Normaal v.a. "nn 1 nu v.a. DINSDAG 13 JANUARI 2015 crisis te lijf 508 Grieken pleegden in 2012 zelfmoord, 36 procent meer dan in het jaar voor de crisis begon door onze correspondent Maartje van Hoek foto's Thijs Kettenis BESCHOUWING RUSLAND EN HET WESTEN door onze correspondent Joost Bosman MOSKOU - Russen hebben weinig medelijden met Frankrijk, dat de afgelopen week werd getroffen door terreuraanslagen op het week blad Charlie Hebdo en een Joodse supermarkt. Mogelijk komt de Pa- rijse tragedie Moskou wel goed uit. in prijs verlaagd! februari en maart incL vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis en Nederlandsspr. reisleiding o.a. Rome, Napels en Pompeï 6 x diner voor slechts 75 p.p. (ter plaatse ca. 135) zie stipreizen.nl/itrsn CURAQAiQr jan. t/m nov. 7 t/m 23 dagen 4-sterren resort bij de Jan Thiel Baai verblijf in een ruime bungalow, appartement of villa incL vliegreis per KLM en transfers zie stipreizen.nl/cwlis m boek online of bel met 088 - 70 70 600 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. *56* sof» V*^' De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. I1it if ttt korting Kijk dus snel op stipvandedagmT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9