'Explosie bij toestel van AirAsia voor crash' Britten maken lol om Birmingham als moslimstad Dode huurder in tuin 8 BUITENLAND Janoekovitsj op opsporingslijst Prins trotseert storm, Denen zijn boos Miljoenen voor onterechte straf Veel Grieken zitten door de crisis in psychische nood. Lachyoga helpt sommigen op de been te blijven. De Britse koningin Elizabeth draagt tegenwoordig een hijab, een strengislamitisch kleding stuk. En de stad Birmingham heet tegenwoordig Birming, omdat ham niet halal is. De op merking van de Amerikaanse terrorisme-expert Steve Emer son dat Birmingham tegen woordig volledig islamitisch is, heeft in Groot-Brittannië tot hi larische reacties geleid op socia le media. „In Groot-Brittannië zijn er gebieden zoals Birming ham waar je als niet-moslim niet durft te komen, omdat ze volledig islamitisch zijn", zei Emerson tegen de Amerikaan se zender Fox News. Birming ham is de tweede stad van het land en staat juist bekend om zijn diversiteit. Van de 1 mil joen inwoners is 46 procent christelijk, 22 procent moslim en 19 procent ongelovig. Emer son heeft excuses aangeboden. De Duitse politie heeft achter een eengezinswoning in Kalkar, circa 20 kilometer van de Nederlandse grens, het stof felijk overschot van een man gevonden. Het gaat om een 31-jarige Duitser die vermoede lijk al maanden geleden is ver moord. Hij huurde een onder komen van de 36-jarige eigena resse van het pand. Zij is sa men met drie anderen aan- De Oekraïense oud-president Viktor Janoekovitsj is op de in ternationale opsporingslijst van Interpol geplaatst. Hij wordt door Oekraïne gezocht voor onder meer verduistering, staat op de website van de in ternationale politieorganisatie. Janoekovitsj (64) heeft zichzelf als president verrijkt en ont vluchtte Oekraïne vorig jaar. Hij dook daarna op in Rusland. gehouden wegens betrokken heid bij de moord. De politie kwam de zaak toevallig op het spoor. Begin januari hoorde een getuige de vrouw met een andere 36-jarige verdachte pra ten. De getuige begreep uit wat hij had gehoord, dat de huur der niet was verhuisd, maar werd vermoord. De woning staat niet ver van het pretpark Wunderland Kalkar. De Denen zijn woedend op kroonprins Frederik omdat hij tijdens een storm over de Gro te Beltbrug, die de twee groot ste eilanden met elkaar ver bindt, was gereden. Terwijl tientallen anderen zaterdag avond moesten wachten, stak de 46-jarige prins de hangbrug gewoon over. De uitbater van de staatsbruggen noemt dit 'volstrekt onverantwoord'. Twee broers die in de Verenig de Staten onterecht tientallen jaren hebben vastgezeten, en hun moeder, krijgen een totale schadeloosstelling van 17 mil joen dollar. Het tweetal en een derde broer, die in de gevange nis stierf, werden vorig jaar vrijgesproken van betrokken heid bij meerdere moorden in de jaren tachtig. Ze zaten geza menlijk zestig jaar vast. ATHENE - Ilias Koubounis (38) fronst zijn wenkbrauwen. Hij kijkt bezorgd naar een denkbeeldi ge rekening, die hij net zoge naamd uit een envelop heeft ge haald. Dan tovert de yoga-instruc- teur een glimlach op zijn gezicht. Vervolgens begint hij onbedaar lijk te schaterlachen. Binnen enke le seconden gieren zijn tien cursis ten het ook uit, wijzend naar een imaginaire nota in hun hand palm. „Wat doen we met rekenin gen die we niet kunnen betalen?" roept Koubounis. „We lachen er om!" Bulderend de economische crisis door: het mag lachwekkend klin ken, maar het is precies wat de cursisten - negen vrouwen en een man - deze middag in een zaaltje in Athene van lachyoga- coach Koubounis willen leren. Veel Grieken hebben door de eco nomische malaise niet alleen een financiële, maar ook een mentale dreun opgelopen. „Ik kan al een tijd geen werk vinden en was erg pessimistisch", vertelt deelneem ster Angela (30), afgestudeerd in marketing. „Mijn vrienden zitten in dezelfde situatie, dus daar vind ik weinig steun. In het begin was ik sceptisch over verplicht lachen, maar het zorgt echt voor verlich ting. Ik gebruik de technieken ook in het dagelijks leven om me opgewekter te voelen." Cursiste Georgia (53) is psycholo ge en ziet de problemen dagelijks in haar praktijk: „Mensen zijn hun baan kwijt, hun geld, en we ten niet hoe hun kinderen een toekomst te bieden? Sommigen hebben alle hoop verloren." Harde gegevens over het aantal Grieken dat psychologische hulp zoekt, zijn er niet, maar volgens cijfers van het Grieks bureau voor de statistiek pleegden 508 Grie- Dat zei Suryadi Bambang Supri- yadi, een hoge functionaris van het nationale Indonesische agent schap voor reddings- en bergings werkzaamheden gisteren. De ont ploffing zou het gevolg zijn ge weest van een plotselinge grote verandering van de druk op het toestel. „Mijn analyse, gebaseerd op de ge vonden wrakstukken en andere vondsten, is dat er een explosie was voordat het toestel het water raakte", aldus Supriyadi. Volgens hem lijkt het erop dat de linkerzij de van het vliegtuig is gedesinte greerd, hetgeen wijst op een plot selinge drukverandering die een explosie zou kunnen veroorza ken. De Indonesische raad voor de transportveiligheid weer spreekt de bevindingen. „Er zijn geen data die een dergelijke theo rie ondersteunen", aldus de raad. Indonesische duikers hebben gis teren ook de tweede zwarte doos van het verongelukte vliegtuig van AirAsia op de bodem van de Javazee gevonden. Duikers van de marine haalden gistermiddag al de datarecorder met vluchtgege- vens van de zeebodem. Niet veel later werd ook de zogeheten cock pit voice recorder (de tweede zwar te doos) gevonden. Op de voice recorder zijn de ge sprekken opgenomen die de pilo ten met elkaar, de verkeerstoren en de luchtverkeersleiding voe ren. De zwarte dozen moeten aan wijzingen geven over de oorzaak van de crash, die alle 162 inzitten den het leven kostte. Zondag werd bekend dat zoek teams vermoeden dat ze de romp van het gecrashte toestel hebben gevonden. Het wrakstuk zou te zien zijn geweest op een scan die is gemaakt met sonarapparatuur. LONDEN KALKAR Viktor Janoekovitsj foto HH LYON KOPENHAGEN NEW YORK Cursisten van Ilias Koubounis (de man zonder baard) bezig met de oefening 'lachen om een onbetaalde rekening'. Lachend Griekse door onze correspondent Thijs Kettenis De eerste zwarte doos werd gisteren boven water gehaald, foto HH door onze redactie buitenland PANGKALAN BUN - Bij of in het vlieg tuig van AirAsia heeft zich vermoe delijk een explosie voorgedaan voordat het op 28 december in de Javazee stortte. rvjYTT^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8