'Zelfmoord' weer bekeken Goed slapen en weer fit opstaan IN HET NIEUWS 7 molenaar^ De inzet van ruim 10.000 extra soldaten en politieagenten moet Frankrijk behoeden voor nieuwe aanslagen. PARIJS - President Hollande van Frankrijk mobiliseert 10.000 mili tairen om, na de terreur van vori ge week, nieuwe aanslagen te voorkomen. Uit veiligheidsover wegingen is niet bekendgemaakt waar die soldaten worden ingezet. Ook worden joodse scholen in heel Frankrijk extra bewaakt door 4700 agenten. Frankrijk is im mers nog steeds op zoek naar mo gelijke mededaders, 'ten minste één', aldus de Franse premier Ma nuel Valls. Het is onduidelijk of hij daarmee doelde op Hayat Bou- meddiene. Zij was de vriendin van Amedy Coulibaly, die in een joodse supermarkt in Parijs tien tallen mensen gijzelde en er vier doodschoot. Boumeddienne wordt sindsdien gezocht, omdat ze bij haar vriend zou zijn ge- Turkije bevestigde gisteren dat Hayat Boumeddiene, die door Frankrijk wordt ge zocht, nu in Syrië is weest toen die donderdag een Franse agente doodschoot en vrij dag urenlang de supermarkt in zijn greep hield. Tlirkije bevestigde gisteren echter dat Boumeddienne in Syrië is. Ze arriveerde 2 januari in Turkije en stak 8 januari, een dag na de aan slag op Charlie Hebdo, de grens over naar Syrië. Volgens SITE, een organisatie die 'de jihadistische dreiging volgt', is Boumeddiene nu in gebied dat in handen is van terreurgroep Islamitische Staat. De weduwe van Chérif Kouachi veroordeelt de terreurdaad van haar man tegen Charlie Hebdo juist. „Ze heeft haar verontwaardi ging en veroordeling van het ge weld geuit", aldus haar advocaat Christian Saint-Palais. „Haar ge dachten zijn bij de slachtoffers." Ze liep zondag mee in de grote herdenkingsmars in Parijs. Joodse scholen worden be waakt door 4700 agenten, 10.000 militairen moeten aanslagen voorkomen De Franse moslimraad CFCM ziet een toename van anti- moslimacties in Frankijk. In vijf dagen zouden er 33 dreigingen zo als brieven en beledigingen zijn geweest en 21 acties zoals beschie tingen. In de eerste negen maan den van vorig jaar waren er 110 ge registreerde incidenten. In Nederland valt het volgens de Raad van Marokkaanse Moskeeën Nederland mee met anti-islam- acties. Wel zijn vrouwen met een hoofddoek beledigd en bedreigd. Eén van hen kreeg bier over zich heen en een ander werd geslagen. Er is drie keer aangifte gedaan. Donderdag werd de Vlaardingse Al-Hijra-moskee bekogeld met een brandende verfbus. De Tweede Kamer houdt waar schijnlijk vanavond een debat over de aanslagen en de gevolgen voor Nederland. Justitie gaat enkele sporen in de zaak van het Limburgse meisje Eline Melters opnieuw bekijken. De 23-jarige Eline werd op 8 december 2009 dood en naakt gevonden op een veldje bij de kerk in haar woonplaats Urmond. Volgens haar ouders zou haar vriend met haar dood te maken heb- 'Prairielandschap' door muizenplaag Hele regio's in Zuid-Friesland zien eruit als 'prairielandschap' als gevolg van een muizen plaag die de provincie teistert. Uit satellietbeelden blijkt dat meer dan 12.000 hectare gras land door muizen is aangetast, meldt Wageningen University. Door de zachte winter en dro ge zomer van 2014 is de mui zenpopulatie 'geëxplodeerd'. Masmeijer wacht nog week op zitting Belgische rechters besluiten over een week of de voormali ge tv-showmaster Frank Masmeijer al dan niet vrij komt. Een rechtbank in Ant werpen wilde gisteren al de knoop doorhakken over even tuele verlenging van het voor arrest vanwege smokkel van 400 kilo cocaïne. Masmeijer vroeg zelf om uitstel. ben, maar justitie houdt het op zelfmoord. Het OM gaat de fo rensische bloedsporen onder zoeken. „Het enige wat ik wil, is de waarheid, hoe hard die ook kan zijn. Als Eline zelf moord heeft gepleegd, willen we daar bewijs voor zien", zei haar moeder Jet in een eerder interview met deze krant. Hersenonderzoek Jansen Steur nodig Er moet onderzocht worden of ex-neuroloog Ernst Jansen Steur verminderd toerekenings vatbaar is voor zijn misdaden door een hersenbeschadiging na een ernstig auto-ongeluk in 1990. Daarmee was geen reke ning gehouden toen hij in 2014 drie jaar celstraf kreeg, zegt zijn advocaat. Het OM vindt de straf juist te laag. Maatregelen voor kortere tbs Verschillende maatregelen moeten leiden tot een kortere duur van tbs-behandelingen in Nederland. Daardoor moet het vertrouwen in het tbs-stelsel weer toenemen, wat zal leiden tot het vaker opleggen van tbs aan mensen die een intensieve behandeling nodig hebben. Dat schrijft staatssecretaris Fred Teeven aan de Tweede Kamer. Bel 0800 - 27 40 400 voor de brochure of kijk op www.molenaar.nl Jd, stuur mij de brochure over gezond slapen Vrijblijvend advies bij u thuis? Bel direct 0800 - 27 40 400 <4~ [ejleJ/J. Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 voor DINSDAG 13 JANUARI 2015 Extra beveiliging in Frankrijk door Freke Remmers Overal in Parijs zijn extra militai ren ingezet, zoals hier in de joodse wijk Le Marais, ter voorkoming van een nieuwe aanslag. foto Pierre Crom HH URMOND WAGENINGEN ANTWERPEN ARNHEM DEN HAAG Goedemorgen! Lekker geslapen? De dag uitgerust beginnen is voor veel mensen een droom. Wie wil er nou niet elke dag fit wakker worden zonder klachten? Een goed bed, fijne lattenbodem en passend matras zijn heel belangrijk en mogen eigenlijk in geen enkele slaapkamer ontbreken. Onze comfortbedden bieden Voordelen comfortbed: v Ideaal voor senioren Makkelijk in en uit bed stappen (hoge instap) Uitrijdbare ledikanten mogelijk; makkelijk op te maken optimale ondersteuning en zijn gemakkelijk in gebruik. Met elektrische lattenbodem(s) mogelijk ere acties Geldig bij aanschafvan een slaapsysteem op maat. Niet geldig i.c.m. andere acties Mevr. Dhr. Plaats Naam Adres Postcode Telefoon E-mail wk03_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7