Hoondert en zijn 'truckje' zijn nog behoorlijk fris SPORT 31 Gisteren hadden Hoondert, zijn DAF-truck, zijn twee beman ningsleden en de mannen van de servicewagen een dagje rust. Dat was even broodnodig. Als het niet voor Hoondert zelf was, dan toch zeker voor de leden van de servi cewagen. Daarin zitten vier Zeeuwen: Peter van Stee, Guido Buize, Erwin de Vos en Walter Bek. „Die mannen moeten nog veel verder rijden dan wij en als wij 's avonds aankomen, moeten zij aan het werk. Ze zijn dan vaak tot 's morgens vijf uur bezig. Veel slaap hebben ze nog niet gehad." Hoondert zit nadat tweederde van Dakar Rally erop zit vol met spannende verhalen. Over een buiklanding van zijn truck in de duinen waarbij nagenoeg alles wat in zijn cabine vastzat los kwam, over een enorme put in de weg waaruit de DAF gelanceerd werd en tot ieders opluchting weer op vier wielen landde, over een slippartij waarbij een flinke hoeveelheid struiken ontworteld werd, de truck beschadigd raakte maar wel verder kon en over min stens tien trucks van collega's die omgeslagen waren en door Hoon dert weer op vier wielen werden gezet. En over nog veel meer. „Ik moet het afkloppen, maar wij zijn nog steeds overeind geble ven", meldt Adwin Hoondert op gewekt. „Al moet ik wel zeggen dat het een keer weinig gescheeld heeft. In de duinen was het een keer kantje boord. Gelukkig bleef ik gas geven, anders was het ver keerd afgelopen. Soms moet je een groot hart hebben als je in de duinen rijdt, maar dat hebben mijn bemanningsleden gelukkig. „'Je kunt een partijtje lekker stu ren', zei de navigator tegen mij en ik voel inderdaad dat het goed gaat. Ik heb nog geen steen ge raakt en toen we met 140 kilome ter per uur over de gravelpaden re den, ging het ook heel lekker. We zijn elke dag redelijk op tijd bin nen en hebben genoeg tijd voor een gezonde nachtrust." Met nog vijf dagen te gaan staat Adwin Hoondert op de 28e plaats Adwin Hoondert denkt dat een plaats in de top 25 van het truck-klassement nog haalbaar is in de Dakar Rally. in het truck-klassement. Zijn doel, een plaats bij de beste 25, is nog steeds haalbaar. „Er staan hier nogal wat trucks waarvan de situatie kritiek is. Er gaan er vol gens mij nog heel wat uitvallen. Zeven dagen racen door zo'n on herbergzaam gebied, daar slijt het materiaal van. Maar mijn truckje is nog helemaal fris hoor. Ik zie nog wel kansen." De laatste vijf dagen van de Dakar Rally zijn niet voor de poes, ver wacht Hoondert. Vandaag gaat de etappe voor een groot deel door de duinen, met aan het slot een lang stuk over een keienpad, waar op volgens Hoondert heel veel ge stuiterd zal worden. Morgen loopt de route over de Andes te rug naar Argentinië en de laatste drie dagen wachten veel droge ri vierbeddingen met keien, heel veel grote, gemene keien. De voor laatste etappe is de langste van al lemaal. Meer dan duizend kilome ter. Van der Poel rijdt WK bij de profs Mathieu van de Poel komt op het WK veldrijden in het Tsjechische Tabor zondag 1 februari uit bij de profs in plaats van de beloften. Dat heeft zijn ploeg BKCP-Po- werplus gisteren besloten na overleg met de negentien jarige renner, zijn vader Adrie en bondscoach Johan Lammerts. Daardoor kan hij nooit meer in actie komen bij de beloften en treedt hij ook in de wereldbekerrit in Hoogerheide als prof aan. Atleet Koppelaar twee jaar geschorst Atleet Rutger Koppelaar is voor twee jaar geschorst we gens dopinggebruik. De tuchtcommissie van het In stituut Sportrechtspraak leg de de straf gisteren op aan de polsstokhoogspringer. De 21-jarige Koppelaar werd op 31 mei vorig jaar betrapt op het gebruik van een ver boden middel bij een wed strijd in Duitsland. Om welk verboden middel het gaat, is niet bekendgemaakt. Veltman weken uitgeschakeld De hamstringblessure van Ajax-verdediger Joël Velt man is ernstiger dan ver wacht. Een MRI-scan heeft dat gisteren uitgewezen. Hij is de komende weken uitge schakeld, meldde de Amster damse club op de website. De international haakte za terdag na een kwartier ge blesseerd afin de gewonnen oefenwedstrijd in Doha te gen Schalke 04 (2-0). De eer ste diagnose luidde een lich te verrekking. Fernandez is op weg naar NAC NAC Breda hoopt zich op korte termijn te versterken met Guyon Fernandez. De clubloze spits traint de ko mende dagen mee met de se lectie van trainer Robert Maaskant. Fernandez (28) is al zo goed als rond met de clubleiding van NAC over een contract, zo meldde de eredivisieclub gisteren. De aanvaller uit Den Haag staat hoog op het verlanglijstje van Maaskant. Eerste nederlaag voor Carlsen Magnus Carlsen heeft in de derde ronde van het interna tionale schaaktoernooi van Wijk aan Zee zijn eerste ne derlaag moeten incasseren. De wereldkampioen uit Noorwegen verslikte zich in Radoslaw Wojtaszek. De Pool, die met de witte stuk ken speelde, mocht zich na 52 zetten de winnaar noe men. Loek van Wely verloor ook in de derde speelronde, nu van Vasil Ivantsjoek. DINSDAG 13 JANUARI 2015 Cristiano Ronaldo is blij met zijn uitverkiezing tot wereldvoetballer van het jaar. Hij werd verkozen boven Lionel Messi, viervoudig winnaar van de Gouden Bal, en doelman Manuel Neuer. foto VI Images door Koen de Vries IQUIQUE - Zeven dagen urenlang af zien in een snikhete cabine waarin je van links naar rechts en van bo ven naar onder wordt gelanceerd. Adwin Hoondert heeft het zwaar in zijn derde Dakar Rally. En toch gaat het goed met hem. „We heb ben wat serieuze momentjes ge had, soms was het behoorlijk hef tig, maar eigenlijk gaat het super", laat de inwoner van Hoedekensker- ke vanuit Iquique in Chili weten. TABOR PAPENDAL AMSTERDAM BREDA WIJK AAN ZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67