Knopjes leren bedienen op knoppenspreekuur Tweede concert Grote zorgen bij rechtbank over lid van De vriendschap Middelburgse Dauwendaelegroep ZEEUWS-VLAANDEREN 27 jazzvriendenin JIJT' Huis in Sportlaan is niet verpauperd In de foto-onderschriften bij het artikel over verpauperde panden in de gemeente Terneu- zen, dat zaterdag in deze krant stond, zijn twee fouten geslo pen. Bij het getoonde pand in De Knol hoort niet het adres De Knol 3, maar De Knol 30. En de foto van het huis bij Axel is niet gemaakt bij de Sportlaan 3, waar de bezoekerstuin van Sari na Meijer de Feijter is geves tigd, maar bij de Boslaan 3. Winterwandeltocht met drie afstanden Wandelsportvereniging Zelden Rust uit Axel houdt zaterdag een Wintertocht. Deelnemers kunnen kiezen uit 7,14 en 21 ki lometer. De route gaat onder meer langs de molen, watertoren, het streekmuseum en door de Zeeuws-Vlaamse polders. Vertrekken kan tussen 8.30 uur en 15.00 uur vanaf centrum De Halle. Meelopen kost 1,50 euro. SAS VAN GENT Big Swing Band begint uur eerder Het nieuwjaarsconcert van de Big Swing Band in De Statie in Sas van Gent, komende zon dag, begint om 15.00 uur en niet, zoals eerder doorgegeven, om 16.00 uur. Verschillende leden van de band komen ook solo in actie. Toegang is gratis. Griekse danser geeft les bij Anita Bekers De Griekse danser en choreo graaf Michalis Porgiazis geeft op vrijdag 23 januari work shops bij balletschool Anita Be kers in Oostburg. Dat doet hij tijdens een tour door Europa. Van 17.00 tot 18.00 uur onder wijst hij 9- tot 14-jarigen, en tussen 18.30 uur en 20.30 uur leerlingen van 15 tot en met 25 jaar. Inschrijven kan via www. balletschool-anitabekers.nl. Meedoen kost 10 euro. Verenigingen geven samen een concert De muziekverenigingen Bres- kens-Groede en OBK Hoofd plaat geven zaterdag samen een nieuwjaarsconcert in het Ledeltheater in Oostburg. Op het programma staat film en popmuziek, en licht klassie ke werken als de Radetzky- mars en The Second Wals. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang kost 10 euro, inclusief koffie of thee. Verza meidag met veiling van catalogi De Kieldrechtse Verzamelaars vrienden houden zondag hun jaarlijkse nieuwjaarsverzamel- dag. Er worden ook catologi over postzegel- en muntenver zamelingen geveild. De verza- meldag in zaal Sint Michiel aan de Beukenlaan in Kieldrecht duurt van 8.30 tot 12.00 uur. AXEL - In activiteitencentrum De Halle in Axel vindt morgen het eerste knoppenspreekuur plaats. Dit spreekuur is in het leven ge roepen omdat veel mensen vra gen hebben over hun telefoon, computer, gps of wekker. Het knoppenspreekuur is er kort om voor bezitters van elk appa raat waar knopjes op zitten. Be langstellenden kunnen er voor uit eenlopende vragen terecht. Bij voorbeeld hoe je een sms'je leest, hoe je een gemiste oproep terug belt of hoe je de kosten van data verkeer beperkt aan de Belgische grens. Het spreekuur is van 9.00 tot 11.00 uur. Deelnemen is gratis en aanmelden van tevoren is niet nodig. Het knoppenspreekuur komt elke tweede woensdag van de maand terug in De Halle. TERNEUZEN - Terneuzenaar Aad Versteeg nodigt zondag weer een aantal bevriende jazzmuzikanten uit voor een concert in de reeks Jazz behind the dikes. Versteeg blies vorige maand het stof van dit evenement, dat hij ja renlang in Hoek en Terneuzen hield. Het eerste concert zorgde voor een afgeladen café De Vriendschap. Versteeg hoopt dat een tributeconcert voor accordeo nist Johny Meyer zondag weer zo veel mensen trekt. Vanaf 15.00 uur speelt drummer Versteeg met Rony Verbiest (accordeon), Hans van Oost (gitaar) en Mario Ver- mandel (bas). Deze Marijn de J. is de afgelopen anderhalfjaar al twee keer veroor deeld. Onder andere voor het be roven van een tankstation. Recht bankvoorzitter Gerard Nomes sprak de vrees uit dat de jonge man volgend jaar weer voor staat omdat hij volgens de Reclassering kiest voor de harde aanpak. Hij wil geen therapieën of cursussen volgen maar kiest voor het 'kaal' uitzitten van zijn straf. Nomes noemde de jongeman 'ver hard en berekenend'. „Het lijkt of het u helemaal geen zak interes seert", zei hij tijdens het proces te gen de jeugdige Middelburger. Volgens officier van justitie Wilf red Suijkerbuijk wordt de Middel burger verdacht van de betrokken heid bij een aantal inbraken op Walcheren, heling, openlijk ge weld en het lidmaatschap van een criminele organisatie. Raadsman Eduard Smit nam het voor De J. op. Hij stelde dat de jon geman nu wel inziet dat hij via therapieën en cursussen een nieu we weg kan inslaan. Een mede werker van de Reclassering gaf, op een vraag van de advocaat, ook aan dat De J. zich nog gedraagt 'als een vijftien- of zestienjarige'. De raadsman zette ook vraagte kens bij de serie misdrijven waar van de jongeman verdacht wordt. Zo is er volgens hem nauwelijks afdoend bewijs dat hij al die za ken daadwerkelijk heeft gepleegd. Suijkerbuijk eiste desondanks een cel tegen De J. Daarnaast moet hij het voorwaardelijk deel van de straf die hij kreeg voor de overval, 144 dagen, ook uitzitten, aldus de officier. De hoofdverdachte (21) van de Dauwendaelegroep verscheen gis teren niet voor de rechtbank. In zijn zaak moeten er nog getuigen worden gehoord. Tegen drie ande ren, Frits de K. (Middelburg, 25), Ruben V. (Middelburg, 30) en Nassin D. (Oudelande, 26) eiste de officier cel- en werkstraffen. Hun raadsmannen vonden de ei sen, gezien wat er bewezen kan worden, veel te zwaar. Uitspraak 26 januari. Vandaag staan twee minderjari gen 'Dauwendaelers' terecht. DINSDAG 13 JANUARI 2015 AXEL AXEL OOSTBURG OOSTBURG KIELDRECHT Antwerpen stelt paal en perk aan de vele nachtwinkels en seksboetieken in de stad. foto's Camile Schelstraete door Emile Calon MIDDELBURG De rechtbank maakt zich grote zorgen over een Middel burger (19), zo bleek gisteren tij dens de rechtszaak tegen hem. Hij is een van de verdachten in het pro ces tegen de Dauwendaelegroep, die verdacht wordt van vooral in braken in hun eigen wijk, heling en andere misdrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65