Alvast 120 miljoen euro voor zeesluis Terneuzen Rootstrio Rootbag op de planken in Porgy Provincie: Sluis heeft veel te veel lege grond op bedrijventerreinen maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 25 reizen Maakt er meer vakantie van. PI nuD9 m CLOUD Het Havenbedrijf Gent reageert opgetogen op de beslissing. De Vlaamse regering met minister Ben Weyts van Mobiliteit en Openbare Werken laat hiermee zien vaart te willen zetten achter de bouw van de nieuwe sluis. Die wordt 427 meter lang, 55 meter breed en 16 meter diep; dat is 137 meter langer, 15 meter breder en 2,5 meter dieper dan de bestaande grootste sluis bij Terneuzen, die bij het busstation. Met het hele project is, aldus het Havenbedrijf, 1,1 miljard euro ge moeid. Nederland legt ruim 140 miljoen euro bij, waarvan 10 mil joen euro door de regio (provincie 2,5; Terneuzen 1,5 en Zeeland Sea ports 6 miljoen). Weyts en zijn Nederlandse college Schultz zul len later dit jaar nog officieel een verdrag voor het project tekenen. De aanbesteding is voorzien in 2016. De nieuwe sluis, gepland in het midden van het huidige slui- zencomplex, moet in 2021 hele maal af zijn. TERNEUZEN - Het Nederlandse rootstrio Rootbag komt zaterdag naar Porgy Bess in Terneuzen. De band van zanger-gitarist Ri chard van Bergen (ook The Shiner Twins), bassist Roelof Klijn en drummer Jody van Ooijen kende in 2010 een vliegende start, maar kukelde bijna net zo hard weer naar beneden. In december 2010 brandde de opnamestudio van Erik Spanjes tot de grond toe af en een paar maanden later over leed Rootbag-bassist Dick Wa- gensveld tijdens een optreden met The Shiner Twins. Vorig jaar besloot Van Bergen dat het materi aal van Rootbag te goed was om ongebruikt te laten. In oktober kwam de debuut-cd uit. Die wordt in Porgy gepromoot. Aan vang 21.30 uur. Entree: 10 euro. maaskantreizen.nl De gemeente Sluis heeft momen teel 23 hectare niet-uitgegeven grond op de twaalf bedrijventer reinen beschikbaar. Veel te veel, vindt de provincie: die vindt ze ven hectare genoeg. Te veel grond werkt concurrentie tussen ge meenten alleen maar in de hand, terwijl die juist moeten samen werken, vindt de provicie. De gemeente Sluis werkt aan een nieuw bestemmingsplan voor de bedrijventerreinen, en de provin cie wil dat Sluis daarbij een flink deel van de grond een andere be stemming geeft. Het gemeentebe stuur wil daar geen gehoor aan ge ven, vertelt wethouder Peter Ploe- gaert. „Het lijkt ons erg onverstan dig dat nu, zonder verdere onder bouwde plannen, zomaar te doen. We willen eerst goed kijken wat we met de verschillende bedrij venterreinen willen, en pas daar na een samenhangend plan ma ken. Neem nou het terrein in Ee- de: daar moet juist grond bij. We moeten goed weten wat we doen. Die tijd moet de provincie ons ge ven." Een gesprek dat Ploegaert af gelopen week had met gedepu teerde Carla Schönknecht gaf wat dat betreft hoop. „De provincie is nog steeds niet heel blij met onze afwegingen, maar de gedeputeer de gaf wel aan mee te willen den ken", vertelt Ploegaert. De Sluise raadscommissie Ruimte praat morgen over het bestem mingsplan. Leipzig, Dresden Weimar Rondreis Polen op z'n mooist! Flirsch am Arlberg Gezellig Beieren DINSDAG 13 JANUARI 2015 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De Vlaamse regering heeft alvast 120 miljoen euro vrij gemaakt voor aanleg van de nieu we zeesluis bij Terneuzen. Het geld is bestemd voor voorbereidende ac tiviteiten, zoals de aankoop van gronden. De teams zagen onderweg elanden en rendieren. Een sprookjesachtig winterlandschap in Scandinavië. info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 door Martijn de Koning OOSTBURC - Voor alle bedrijventer reinen in de gemeente Sluis wordt een aparte toekomstvisie opge steld. Tot die tijd handhaaft het ge meentebestuur de bestemming op alle niet-uitgegeven bedrijfsgron- den, ook al vindt de provincie het areaal met braakliggende 'bedrij- vengrond' in Sluis veel te groot. Dat zegt wethouder Peter Ploeg- aert. 5 dagen vanaf 259 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 25 jan., 14 feb., 8,29 maart, 3,19,26 april e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw, Krakau, Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 18 mei, 15,29 juni, 27 juli, 17,31 aug. e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Silvretta, Lech, Gross Walsertal. Zwitserland en Liechtenstein. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 10,24 mei, 7,21 juni, 12,26 juli, 2,9,23 aug., 6,20 sept. 6 dagen vanaf 399 6-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Regensburg. Passau, Zuid-Bohemen Cesky Krumlov! Verblijf in Rimbach op basis van half-pension. Vertrek: 4 mei, 12 juni, 16 juli, 1 aug., 15 sept. rfÊiSï. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn scr rtfflffl excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. Leendert Muller moest regelmatig de auto vol tanken, want er werden per dag heel wat kilometers afgelegd. De eilandengroep Spitsbergen werd ook bezocht. De wegen lagen vol verraderlijke sneeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63