Diederik Hiensch vindt nieuwe uitdaging bij Temeuzense Boys Grote verbazing bij ADO over 'omkoping* 30 SPORT GOUDEN BAL Portugees voor de derde keer uitgeroepen tot wereldvoetballer van het jaar. Hij nadert Messi. Hiensch sprak vorige week met het bestuur van Temeuzense Boys en bereikte gistermiddag een definitief akkoord over een eenjarige verbintenis. „De club lijkt wel een beetje op Kloetinge", vindt Hiensch. „Veel jeugd en ook een club in het zaterdagvoetbal." Bij Kloetinge werd zijn verbinte nis niet verlengd. Hiensch kreeg dat vlak voor de kerstdagen te ho ren en dat besluit viel hem rauw op het dak, vooral omdat de uit leg ontbrak. Een korte vakantie deed echter wonderen. Er was tijd om over zijn toekomst na te denken. Hiensch wilde zijn loop baan graag voortzetten en het liefst in Zeeland. „Ik heb een Zeeuws hart. Daarnaast heb ik een volledige baan bij het cios in Goes en dan kun je wel naar een club in Zuid-Holland gaan, maar dan moet je veel gaan reizen. Dat is lastig te combineren met een drukke baan." Ook op sportief gebied had Hiensch wel enkele voorwaarden. Zijn nieuwe club moest op een respectabel niveau actief zijn en er moesten binnen de vereniging ook wel ambities zijn. Hij trof ze uiteindelijk aan bij zaterdag-twee deklasser Temeuzense Boys. „De club heeft al eens in de eerste klas se gespeeld en dat is het niveau waar men toch weer naar terug wil. Dat sprak me aan. Bovendien staat er een groep met veel moge lijkheden. In het verleden (2009-2011) heb ik ook al eens de stap naar Terneuzen gemaakt en daar heb ik nooit spijt van gehad. Ik wilde wel graag een zaterdag- club, zodat ik op zondag tijd heb om met mijn gezin door te breng en." Vorige week werd hij benaderd door Temeuzense Boys en gister middag ging de kogel door de kerk. „Het gevoel is goed", stelt Hiensch. „Ik houd er ook niet van om een club aan het lijntje te hou den. Dit past bij mij. Nee, het is zeker niet onder mijn niveau. Het is top tweede klasse en wie weet wat er na de winterstop nog gaat gebeuren. En als ik met een spe lersgroep kan werken waar poten tie in zit en spelers beter kan ma ken, dan ben ik gelukkig." De komende maanden staat hij nog aan het roer bij Kloetinge. Hiensch wil bij de hoofdklasser met opgeheven hoofd vertrekken. De Bevelandse formatie staat mo menteel op de veilige negende plaats, maar het verschil met de onderste plaatsen is klein. „Ik zeg altijd tegen mijn spelers dat je je gelijk op het veld moet halen. Zo zie ik dat als trainer nu ook wel een beetje", zegt Hiensch. „We hebben met de groep net een fan tastisch trainingsweekend achter de rug. We willen per se in die hoofdklasse blijven en daar gaan we alles aan doen. Het gevoel bin nen de selectie is heel goed." ZÜRICH - Met gebalde vuisten en een oerkreet vierde Cristiano Ro naldo gisteren dat hij voor de der de keer is uitgeroepen tot wereld voetballer van het jaar. De Portu gees ontving na 2008 en 2013 op nieuw de Gouden Bal. „Misschien ga ik Lionel Messi wel inhalen", zei Ronaldo, terwijl hij zijn Argen tijnse concurrent in het Kongresshaus van Zürich even aankeek. Messi heeft vier Gouden Ballen in zijn prijzenkast staan, Ronaldo nu net als Johan Cruijff, Marco van Basten en Michel Platini drie. „Ik wil iedere dag beter worden en als beste voetballer ooit de ge schiedenisboeken ingaan." Ronal do won de Gouden Bal met 37,66 procent van de stemmen, gevolgd door Messi (15,76) en Neuer (15,72) De eerzuchtige Portugees schitter de afgelopen jaar in het witte shirt van Real Madrid. Ronaldo leidde de 'Koninklijke' in de Champions League met een re cordaantal van zeventien doelpun ten naar 'La Décima', de zo lang gekoesterde tiende eindzege van het belangrijkste Europese beker toernooi. In de Spaanse competi tie staat ook geen maat op de nummer 7 van Real Madrid. Vorig seizoen maakte hij er 31, dit jaar staat de teller na slechts zestien wedstrijden al op 26. Afgelopen maand won Ronaldo met zijn ploeg ook nog even het WK voor clubs. Smetje op het topjaar van Ronaldo was het WK in Brazilië. Vanwege fysieke klachten kon de aanvoerder van Portugal daar niet schitteren. Al na de groepsfase moest hij naar huis. Messi en Neuer stonden in de WK-finale tegenover elkaar, met de Duitse doelman als winnaar. Het was voor Neuer niet genoeg om als eerste doelman sinds Lev Yashin in 1963 de Gouden Bal te krijgen. De sluitpost van Bayern Mün- chen eindigde in de verkiezing net achter Messi als derde. Arjen Robben, uitblinker van Oranje op het WK, moest na zijn topjaar genoegen nemen met de vierde plaats in de Fifa-verkie- zing. De Nederlandse Sportman van het Jaar werd wel voor het eerst gekozen in het wereldelftal, waarin hij samen met Messi en Ronaldo de voorhoede vormt. Robin van Persie greep naast de prijzen. De magistrale kopbal van de spits in de wedstrijd tegen Spanje moest het in de strijd om de Puskas Award, voor de mooiste treffer van het jaar, afleggen tegen de volley op het WK van de Co lombiaan James Rodriguez. Duitsland ging er met de meeste prijzen vandoor. Bondscoach Joachim Löw (mannen) en Wolfs burg-trainer Ralf Kellermann (vrouwen) werden gekozen tot beste trainers, Nadine Kessler mag zich de beste voetbalster van het jaar noemen. WERELDELFTAL 2014 „We hebben geen vreemde din gen gezien en er zijn geen gekke doelpunten gevallen. Het is echt heel raar dat er nu wordt gespro ken van een verdacht duel." Het International Centre for Sport Security (ICSS), een organi satie die de integriteit van de sport bewaakt, maakte gisteren in de Volkskrant melding van moge lijke omkoping bij de wedstrijd te gen de Albanese kampioen Sken- derbeu Korce. De Hagenaars wonnen tijdens het trainingskamp in Spanje met 2-0 dankzij twee goals in het laatste kwartier. Vorige week werden ook al vraag tekens gezet bij de uitslag van het duel tussen SC Heerenveen en Standard Luik, dat eveneens in Spanje werd afgewerkt. Bij die wedstrijd gaf de scheidsrechter vier strafschoppen. De KNVB heeft Heerenveen om een verkla ring gevraagd en gaat dit ook bij ADO Den Haag doen. „Het is weliswaar geen wedstrijd in de Nederlandse competitie. Maar we gaan ADO Den Haag ook om een verklaring vragen en waar nodig zullen we de club ook steunen. Aan de hand van de be vindingen gaan we bekijken of er verder actie ondernomen zal wor den", aldus een woordvoerder van de voetbalbond. door Jan Dagevos TERNEUZEN - De trainerscarrière van Diederik Hiensch krijgt een ver volg in Zeeuws-Vlaanderen. De 54-jarige oefenmeester uit Hoede- kenskerke gaat volgend voetbalsei zoen aan de slag bij zaterdag-twee deklasser Temeuzense Boys. „Er staat een spelersgroep waar poten tie in zit en de vereniging wil graag een stap maken. Dat past bij mij", zegt Hiensch. Ronaldo wil beste speler ooit worden door Jaco Kaijen Diederik Hiensch. Het wereldelftal van 2014 bestaat uit: doel: Manuel Neuer (Dui, Bayern München); verdediging: Philipp Lahm (Dui, Bayern München), David Luiz (Bra, Paris Saint-Germain), Sergio Ra mos (Spa, Real Madrid) en Thiago Silva (Bra, Paris Saint-Germain)' middenveld: Andrés Iniesta (Spa, FC Barcelona), Toni Kroos (Dui, Real Madrid) en Angel Di Maria (Arg, Manchester United); aanval: Arjen Robben (Bayern Mü nchen), Lionel Messi (Arg, FC Bar celona) en Cristiano Ronaldo (Por, Real Madrid). door Cilya van der Kooy DEN HAAG - ADO Den Haag heeft met grote verbazing kennis geno men van de berichtgeving dat er mogelijk sprake is geweest van om koping bij een oefenduel vorig week in Spanje. „We zijn echt vol verbazing", aldus de zegsvrouw van de club. Adwin Hoondert raast met zijn DAF-truck over onverhard terrein in de Dakar Rally, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59