10 Anouk grote publiekstrekker op Vestrock Eén jaar en twee hekken verder is Noord-Beveland houdt veiligheid op dijk Yerseke in orde eigen declaratiefonds 26 BEVELANDEN en THOLEN Verhaal over krijtmarkering is 'broodje-aap' De 1,3 miljoen die Tholen stak in betere dienstverlening moet in de toekomst ruimschoots worden terugverdiend. De gemeenteraad trok twee jaar geleden ruim 1,3 miljoen euro uit om de dienstverlening in de volle breedte te verbeteren. Dat ging niet zonder slag of stoot. „In die tijd hadden we het al zwaar op fi nancieel gebied", zegt gemeente secretaris Simon Nieuwkoop. „Ik vind het moedig dat de raad het geld voor dit project toen toch heeft uitgetrokken." De investe ring zal op termijn overigens een besparing worden, want door het verbeteren van de dienstverle ning wordt in de toekomst veel ef ficiënter gewerkt. Dat levert een besparing van tien voltijdbanen op. „Het moment waarop we deze investering gaan terugverdienen komt over vijfjaar", aldus Nieuw koop. Mensen die naar de gemeente bel len, krijgen vanaf nu iemand van het zogeheten Klant Contact Cen trum (KCC) aan de lijn. Dat is een zogeheten front-office waar medewerkers zitten die bijna alle vragen van burgers en bedrijven kunnen beantwoorden. Nu worden mensen vaak nog een aantal keer doorverbonden voor ze de juiste ambtenaar aan de lijn hebben. Die praktijk moet straks nagenoeg tot het verleden beho ren. Het is de bedoeling dat tach tig procent van de vragen in de toekomst door het KCC kan wor den afgehandeld. De medewer kers kunnen ook helpen bij het aanvragen van producten en het doorgeven van meldingen. De gemeente heeft sinds enkele weken ook een nieuwe website met een digitaal loket en een pro ductencatalogus, waarin ruim 450 diensten die de gemeente aan biedt staan beschreven. De ko mende jaren zullen inwoners steeds meer dingen, waarvoor ze in het verleden nog naar het ge- meentehuis moesten komen, 24 uur per dag kunnen regelen via in ternet. „Uiteraard kunnen men sen die liever naar het gemeente huis komen dat gewoon blijven doen", benadrukt Nieuwkoop. „We sluiten niets af." Inwoners die dat willen, kunnen ook gebruikmaken van een Per soonlijke Informatie Pagina (PIP) van de gemeente. Ze loggen daar op in met DigiD. Op hun PIP kun nen mensen bijvoorbeeld zien hoe het met hun aanvraag staat. Onderdeel van de verbeterde dienstverlening is overigens ook dat veel aanvragen sneller worden afgehandeld. Een aanvraag in het kader van een de WMO moet niet meer binnen 21, maar 9 we ken worden afgehandeld. Een bouwvergunning wordt straks binnen vier weken verstrekt. Afgelopen weekend ontstond op Facebook ophef over krijtmarke ringen op gevels van woningen in de Hulster Dullaertwijk. Al snel ging het verhaal dat de tekens dienden als waarschuwing voor inbrekers. Een bewoner verklaarde zelfs dat de politie dit vermoedde. „Een agent heeft die bewoner verteld dat het nooit kwaad kan extra alert te zijn. Dit soort verhalen komt regelmatig voor, in heel Ne derland", weet Snepvangers. „Een bepaalde markering zou beteke nen dat iemand wel of niet thuis is. Het zijn echter vaak tekens van kabel- of nutsbedrijven." In de Dullaertwijk is afgelopen weekend wel ingebroken. Snep vangers: „Het is puur toeval dat dit samenvalt." De in Nederland en België razend populaire Anouk speelt dit jaar op zes festivals, waar Vestrock er dus een van is. Mede-organisator Marcel Verhaar: „Hier zijn we natuurlijk hartstik ke trots op. Groter dan Anouk kan niet. Er ging een heel traject aan vooraf, maar Anouk wilde graag komen. Ze liet weten Vestrock een sympathiek festival te vin den." In totaal zullen er zo'n zestig a ze ventig acts in het weekend van 5, 6 en 7 juni op het podium staan. Showtek - dat al op Tomorrow- land stond - sluit de vrijdag af. Verder legde de organisatie het Belgische Willow en Tout va Bien en Fatherson (Schotland) vast. De indeling van het festival is an ders dan die van de vorige vijf edi ties. Verhaar: „Vestrock Junior was normaliter op vrijdag. Dat hebben we verplaatst naar zon dag. Veel kinderen konden op vrij dag niet komen, omdat ze nog op school zaten. Vorig jaar was er op zondag een 'gewone' festivaldag, maar toen waren veel mensen de dag erna vrij, omdat het Tweede Pinksterdag was. Dit jaar begint het op vrijdag, vanaf 17.00 uur." De kaartverkoop is inmiddels ge start. „Die loopt prima. Bijna alle Early Bird-tickets waren uitver kocht." Die motie was nodig, omdat het college van B&W eerst niet de noodzaak zag. „Als we hier een hek zetten, kunnen we dat wel langs alle dijken in de gemeente doen", zei wethouder Dieuwke Louwrink in januari 2014. Omdat het wandelpad over de dijk langs de Burenpolderweg deels dicht langs een damwand loopt, vond Laban het wel nodig waarop ze met een motie kwam. Aanleiding was een ongeluk eind 2013. Een meisje viel toen met haar fiets van het wandelpad bo venop de dijk. Door de afwezig heid van een hek viel ze de laatste paar meters recht naar beneden. Afgelopen juli werd het hek ge plaatst, maar tot verbazing van La ban had het college gekozen voor een goedkoop houten hek. Vol gens haar werd de situatie hier door alleen maar gevaarlijker. Het hek zou uitnodigen om er over heen te lopen. Bovendien zouden mensen die struikelen op het wandelpad niet in hun val wor den gestuit. „Het hek is zo laag, dat ze er met een salto overheen duikelen", zei Laban toen. Ze kaartte de kwestie opnieuw aan en met succes: vorige week is een metalen hekwerk geplaatst. „De aanhouder wint", reageert La ban. „Uiteindelijk gaat het om de veiligheid, die nu wel goed is." Het stalen hek kostte 8000 euro. De 2300 die de gemeente uitgaf aan het houten hek, is niet hele maal over de balk gegooid; het hekwerkje staat nu om een par- keerterreintje in de Stoofstraat. Daarmee wijkt de gemeente af van de partners Borsele, Goes, Ka- pelle en Reimerswaal binnen GR De Bevelanden: het samenwer kingsverband waarmee sinds de ze maand een groot deel van het WIZ-beleid (Werk, Inkomen en Zorg) wordt uitgevoerd. De be langrijkste reden voor Noord-Be veland om het eigen declaratie fonds in stand te houden, is dat de gemeente door uitvoer in ei gen beheer zicht denkt te houden op een belangrijke groep kwetsba re burgers, die het Noord-Beve- landse sociaal loket door de laag drempeligheid ervan (want fysiek nabij en kleinschalig) goed weten te vinden. Met de nieuwe taken die er voor de gemeente bijko men is het voor de gemeente van groot belang om dichtbij die (meest) kwetsbare burgers te staan om problemen vroeg te kun nen oplossen. Ook verwacht de gemeente de kosten in de toe komst zo beter te kunnen beheer sen. De jeugdfondsen zorgen, denkt de gemeente, voor versnip perd beleid en meer bureaucratie. Dienstverlening in nieuwe jas door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen heeft haar dienstverlening in een nieuw jasje gestoken. Met onder meer een Klant Contact Centrum, een nieuwe website en een per soonlijke internetpagina moeten burgers sneller en gemakkelijker al lerlei zaken kunnen regelen. Tien voltijdbanen bespaart de gemeen te op termijn door de dienstverlening aan de inwoners efficiënter te organi seren. Dat levert een aanzienlijke fi nanciële besparing op. door Bob Maes HULST - De politie krijgt het wel va ker te horen, dat krijtmarkeringen op gevels van huizen een soort communicatiemiddelen voor inbre kers zijn. „Een broodje-aapverhaal", zegt politiewoordvoerder Henk Snepvangers. door Bob Maes HULST - Festival Vestrock is er net als vorig jaar in geslaagd een grote publiekstrekker naar Hulst te ha len. Anouk is op zaterdag 6 juni de afsluiter van de tweede festivaldag. Anouk is op zaterdag 6 juni de afsluiter van de tweede festivaldag van Vestrock in Hulst, foto HH Kaartverkoop via www.vestrock.nl. door Joeri Wisse YERSEKE - Op de damwand langs de oprit naar de haven in Yerseke is vorige week een nieuw hek ge plaatst. Het is het tweede hekwerk in een halfjaar tijd. De gemeente raad dwong begin 2014 de plaat sing af door in te stemmen met een motie van Thea Laban (WD). WISSENKERKE - Noord-Beveland houdt het eigen declaratiefonds in stand en sluit ook niet aan bij het Jeugdsportfonds en Jeugdcultuur fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57