'Voor jezelf werken is niet de makkelijkste weg' Van Antwerpen Milieutechniek zet stap in zuiveren water foodbedrijven SCHOUWEN-DUIVELAND 27 ATT begint met cardiotennis Rijbewijskeuring voor senioren Inspiratieavond voor MKB Ondernemersplein zierikzee - Active Tennis Tennis- opleiding (ATT) begint donder dag 15 januari met cardiotennis, een training voor mensen die hun conditie willen opvijzelen. De serie van zes trainingen van een uur wordt begeleid door een fysiotherapeut en een tennis- coach. Meetapparatuur brengt in kaart wat de resultaten zijn. Kos ten 79 euro, opgeven via info@activetennis.nl. Onder de naam Geluk Fijnhoutbe werking betimmert hij sinds een half jaar binnenvaartschepen en plezierjachten en maakt hij hou ten meubels. „Mijn vader is ook ondernemer", vertelt Geluk. „Net als ik, heeft hij een bedrijf in de scheepsbetimme- ring. Toch heb ik er nooit serieus over nagedacht om bij mijn vader in dienst te gaan. Ik heb het waar schijnlijk van hem, die drive om voor mezelf te werken", denkt hij. „Het is niet de gemakkelijkste weg. Veel leeftijdsgenoten keken me vreemd aan, toen ik mijn vas te contract verruilde voor een ei gen bedrijf. Maar het geeft juist ontzettend veel voldoening als iets waar je zelf hard voor ge werkt hebt, uiteindelijk ook lukt. De onzekerheid die er af en toe is, zorgt bij mij voor een fijne span ning." Het grootste gedeelte van zijn in komen haalt de jonge onderne mer uit het betimmeren van sche pen voor de beroepsvaart. Daar naast betimmert hij nu ook ple zierjachten en maakt hij meubels. Onlangs nam hij een grote klus aan van een scheepswerf in Yerse- ke: het bouwen van een nieuwe stuurhut op een groot schip. Ge luk: „Het leuke aan dit werk is dat je dingen vanaf het begin op bouwt. Toen we aan deze op dracht begonnen was er alleen nog een stalen constructie. Sa men met de klant tekenden we hoe de hut eruit moest komen te zien. Toen iedereen akkoord was hebben we alles geïsoleerd, de vloer gelegd en de wanden en het plafond betimmerd." Hij praat in de wij-vorm omdat Het leuke aan dit werk is dat je dingen vanaf het begint opbouwt hij dit samen met het bedrijf van zijn vader oppakte. „We zien el kaar niet als concurrent. We heb ben allebei ons eigen specialisme. Mijn vader werkt al jaren in deze branche. Hij heeft veel kennis en ervaring. Ik ben daarentegen net klaar met mijn opleiding, ik ken dus allerlei nieuwe technieken waar hij minder van weet. We ver sterken elkaar juist en kunnen makkelijk naast elkaar werken als ondernemers." Een duidelijk beeld van zijn toe komst heeft Geluk nog niet. Hij laat het op zich afkomen. „Toen ik met mijn bedrijf startte was mijn belangrijkste doel een goed inko men bij elkaar te verdienen en ge noeg klanten en opdrachten te werven. Dat is inmiddels gelukt. Nu ga ik op zoek naar mijn vol gende uitdaging." ZIERIKZEE - Senioren die voor de verlenging van hun rijbewijs moe ten worden gekeurd kunnen op r6 januari en 13 januari terecht in het MFC in Zierikzee. Daar keurt Regelzorg voor het rijbewijs (35 euro) en de taxipas (55 euro). Een afspraak is nodig: 085-4883616. Een noodzakelijke eigen verkla ring is verkrijgbaar bij de gemeen te en op www.mijn.cbr.nl WEMELDINGE - Financieel adviesbu reau All-Insure uit Wemeldinge houdt vandaag, dinsdag, een inspi ratieavond in de Maartenskerk in Wemeldinge. Maurice van den He mel, Stefan Duchateau en Remco Klaassen spreken over vermogens beheer, leiderschap en keuzes ma ken. De inspiratieavond begint om 19.00 uur met een ontvangst. Na de sprekers wordt het glas ge heven op het nieuwe jaar. Gisteren opende gedeputeerde Ben de Reu (economie) het labo ratorium, waarin een recent aan getrokken medewerker 'onder zoek en ontwikkeling' waterzuive ringstechnieken kan verbeteren. De watertechnologie van het be drijf zorgt ervoor dat foodbedrij ven 95 procent afvalwater bespa ren. Ook worden agrofoodproduc- ten volledig gezuiverd van pestici den, ziektekiemen en bacteriën. Dat leidt enerzijds tot kostenbe sparingen (een veel lager water verbruik) en anderszijds tot een hogere voedselveiligheid en een langere houdbaarheid van aardap pel-, groente- en fruitproducten. Het Borssele bedrijf gaat vanaf 1 februari verder onder de naam VAM Watertech en introduceert dan een nieuw logo. De focus op waterzuivering voor de foodindus- trie heeft geleid tot een toename van de export. Inmiddels verlaat 85 procent van zuiveringsmodu les het land. „Nederland heeft een goede naam op het gebied van wa ter en landbouw. Bedrijven weten ons te vinden. We verkopen steeds meer in Duitsland en Enge land, maar de vraag uit de Vere nigde Staten en Canada neemt ook toe", zegt algemeen manager Hans Blaak van Van Antwerpen Milieutechniek. Het drie jaar jonge bedrijf wil nu de groeispurt echt inzetten. Dit jaar zal het aantal medewerkers groeien van 25 naar 17 of 18. Ook zullen vaker krachten worden in geleend. Algemeen manager Hans Blaak voorspelt ook een omzet groei. Momenteel is het Borsselse bedrijf goed voor 2,7 miljoen euro omzet per jaar. DINSDAG 13 JANUARI 2015 Timmerman Marijn Geluk: „Het leuke aan dit werk is dat je dingen vanaf het begin opbouwt." foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost BRUINISSE - Nadat Marijn Geluk uit Bruinisse zijn diploma haalde op het Hout- en Meubileringscollege in Rotterdam, werkte hij twee jaar voor een bedrijf in de scheepsbe- timmering. Dat deed hij om prak tijkervaring op te doen in zijn vak gebied. Maar, hoewel hij dat werk graag deed, miste hij de uitdaging. Daarom besloot de 22-jarige vak man uit Bruinisse zijn eigen bedrijf te beginnen. Marijn Geluk door Frank Balkenende BORSSELE - Met een nieuw labora torium wil Van Antwerpen Milieu techniek in Borssele zijn waterzui veringstechniek voor agrofoodbe- drijven verder verfijnen. Directeur Eduard van Antwerpen geeft gedeputeerde Ben de Reu, die giste ren het nieuwe laboratorium opende, tekst en uitleg, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48