Blik op Ferré in kerk waar hij stond maaskant SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Maakt er meer vakantie van. reizen Joep Peeters in Rode Kerstbomen alsnog Kamer met Gabbers in de brand HART VAN POORTAMBACHT Met die opzet slaat de organise rende Werkgroep Kerkhistorie Schouwen-Duiveland een aardig bruggetje naar het verleden. Want de catechismuspreken van dit - bij het grote publiek niet zo bekende - schrijversduo zagen daar in Dreischor het licht en ze werden ook in dat dorp, na Fer- ré's overlijden in 1775, door zijn weduwe bewaard. Ferré zelf was Groninger van geboorte. Hij ging op 9 mei 1756 als predikant in Dreischor aan de slag. De catechis muspreken werden na zijn dood door zijn vriend Cornelis Brink man, destijds dominee in Dirks- land, bewerkt en hier en daar voorzien van commentaar en toe lichting. Het boek 'de Heidelberg- se Catechismus in 54 predikaties' kwam in 1787 uit en werd nadien verschillende malen herdrukt. Emeritus-predikant Westerink uit Urk, die in de jaren zestig van De Werkgroep Kerkhistorie blaast het stof van kerkge schiedenis met lezingen op locatie en herdrukken de vorige eeuw predikant was van de Christelijk Gereformeerde kerk in Kerkwerve, verzorgt de le zing in Dreischor. Voorafgaand daaraan houdt gemeentelijk archi varis Huib Uil een korte rondlei ding door de kerk waarbij onder meer een kopie van het notulen boek van de kerkenraadsvergade ringen in het handschrift van do minee Ferré te zien zijn. De Werk groep Kerkhistorie Schou wen-Duiveland brengt een her druk van drie preken van de cate chismusverklaring uit, die die avond te koop is. Ook is er een boekentafel met bijpassend werk. De deuren van de Adriaanskerk gaan om 19.00 uur open. De le zing begint om 19.30 uur. Toe gang kost vijf euro. Gumbo heet de muziek die Joep Peeters met zijn Gumbo Gabbers zaterdag in De Rode Kamer in Zierikzee speelt. Gumbo is het het visgerecht waarmee de mensen in New Orleans een swingende avond voorbereiden. De band begint om 20 uur te spelen een kaart je kost 16 euro maar dat is inclu sief hapje en drankje. Meer schakers in nieuwe zaal De Veste Schaakclub De Veste ziet de in gebruikname van een vers gere noveerde zaal als een aanlei ding om nieuwe leden te wer ven. Dat gebeurt maandag 19 ja nuari met een schaakclinic voor alle belangstellenden, ge volgd door een paar korte par tijtjes. Aanvang 20 uur, toegang gratis. Bachmotetdienst in Bethlehemkerk In de serie Bach cantateprojec ten speelt het ensemble Lusci- nia zondag 25 januari in de Bethlehemkerk in Scharendij- ke. Cantate nummer 72, Alles nur nach Gottes Willen wordt uitgevoerd met medewerking van organist Sander van den Houten. Voorganger is Bertie Boersma, aanvang 16.30 uur. Onder begeleiding van de Reis- terse brandweer doet Dreischor donderdag 15 januari opnieuw een poging om de kerstbomen van afgelopen jaar in de brand te steken. Vorige week gooide de storm roet in het eten. De bomen liggen bij Wijnhoeve De Kleine Schorre. Tussen 18.45 en 19 uur gaan ze in de brand. Dansen in dorpshuis bij Four Seasons Dansclub The Four Seasons houdt zaterdag 17 januari een dansavond in het dorpshuis in Serooskerke. Een dj zal muziek voor alle stijldansen draaien, van foxtrot tot cha-cha-cha. De zaal is open vanaf 19.30 uur maar de dansmuziek begint pas om 20.00 uur. De toegang is gratis. Schutse biedt lezing afschaffing slavernij Op uitnodiging van de Vrou wen van Schouwen houdt J. Kool-Blokland van het Zeeuws Archief dinsdag 20 januari een lezing over de slavernij. Vorig jaar was het 150 jaar geleden dat die werd afgeschaft. Zeeuw en speelden er geen fraaie rol in. De lezing begint om 20 uur in De Schutse in Haamstede. m f »»»»»*■■»»- se ^tr.< Leipzig, Dresden Weimar Rondreis Polen op z'n mooist! Flirsch am Arlberg Gezellig Beieren maaskantreizen.nl info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 DINSDAG 13 JANUARI 2015 ZIERIKZEE DREISCHOR zelf komen Idee hoe 'Glazen Huis' bij Pontes Pieter Zeeman eruit zou kunnen zien. Hart van Poortambacht is een 'open netwerkorganisatie' voor ac tiviteiten door en voor de bewo ners van deze stadswijk in Zierik- zee. Het bestuur wordt gevormd door Adrie Tange (voorz.), Geertjan de Bruijne (seer.), Anita Flikweert, De borah Lich en Cora Jonker. Voor elke activiteit moet er een werkgroep met vrijwilligers vanuit de wijk worden gevormd. Belangstellenden kunnen zich aan melden via: hartvanpoortambacht@hotmail.com Basisschoolleerlingen actief tijdens de schoonmaakactie in de wijk vorig jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema DREISCHOR - In de tweede helft van de achttiende eeuw stond Herman- nus Ferré op de kansel in de kerk van Dreischor. Daar wordt op vrij dag 23 januari, zo'n 240 jaar na zijn dood, een lezing gehouden over de catechismusverklaring van Ferré en Brinkman. ZIERIKZEE SCHARENDIJKE SEROOSKERKE HAAMSTEDE m m V 'V ANVR (jS) 5 dagen vanaf 259 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 25 jan., 14 feb., 8,29 maart, 3,19,26 april e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw, Krakau, Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 18 mei, 15,29 juni, 27 juli, 17,31aug.e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Silvretta, Lech, Gross Walsertal, Zwitserland en Liechtenstein. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 10,24 mei, 7,21 juni, 12,26 juli, 2,9,23 aug., 6,20 sept. 6 dagen vanaf 399 6-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Regensburg, Passau, Zuid-Bohemen Cesky Krumlovl Verblijf in Rimbach op basis van half-pension. Vertrek: 4 mei, 12 juni, 16 juli, 1 aug., 15 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa, Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46