Een bijzondere 'gewone' Charlie Hebdo komt uit effeweg.nl Paraat op elke bekende plek IN HET NIEUWS 3 30.000 exemplaren. Ondanks de hoge oplage van morgen vrezen Fransen achter het net te zullen vissen. Bijna 20.000 mensen heb ben een abonnement genomen om het historische nummer in handen te krijgen. Geld voor de drukker? „Maken jul lie je daarover geen zorgen", ver telde de advocaat van het blad aan de resterende journalisten. „Het stroomt van alle kanten binnen." De minister van Cultuur, Fleur Pellerin, beloofde een miljoen eu ro. Een steunfonds voor de pers, gefinancierd door Google, maakte een kwart miljoen euro over. Sym pathisanten stortten binnen 24 uur een ton. De redactie kwam vrijdagochtend alweer bijeen in een werkruimte die beschikbaar was gesteld door dagblad Libération. In het eigen pand was het bloed nauwelijks ge stold. De vergadering begon met een emotionele update van de de plorabele staat waarin de gewon de collega's zich bevonden, aldus een verslag in Libération. Daarna volgde een onvermijdelij ke discussie: wat nu? Sommigen wilden stoppen, de meesten wil den doorgaan. „Goed, we maken volgende week dus een krant", vatte redactiechef Gérard Biard de discussie op de redactie samen. „Maar wat zetten we erin?" „Geen idee, wat is er in het nieuws?", vroeg redacteur Pel- loux. Rond de vergadertafel scho ten de ogen opnieuw vol, dit keer van het lachen. Tijdschriftendistributeur Beta- press heeft vijfhonderd Charlie Hebdo's voor Nederland gereser veerd. De tijdschriften worden donder dag verspreid over zestig verdeel punten. Het is business as usual voor het sinds vorige week woensdag we reldberoemde satirische week blad Charlie Hebdo. En ja, dat be tekent ook, zo onthulde gisteren een redacteur, meer tekeningen van de profeet Mohammed. „We doen absoluut geen conces sies, anders is het allemaal voor niets geweest. De geest van Je suis Charlie staat ook voor het recht op godslastering", bevestigt Richard Malke, de raadsman van het blad. Er komt een heel bijzondere 'ge wone' Charlie Hebdo uit, in een oplage van drie miljoen exempla ren. Het blad verschijnt in zestien talen. Normaliter worden er 70.000 Charlie Hebdo's gedrukt, enkel in het Frans. Het internationale nummer wordt gemaakt door een uitge dunde redactie. De beste teke naars zijn er niet meer, evenals taalpurist Mustapha Ourrad, die de fouten uit de teksten haalde. „Laat die fouten er bij mij maar in zitten", zei redacteur Patrick Pel- loux gisteren op de Franse radio. Hij overleefde de aanslag omdat hij enkele minuten te laat was voor de redactievergadering. Een dag na de moordpartij ont roerde Pelloux de Franse natie met een televisie-interview waar in hij protesteerde toen de inter viewer de terroristen als 'gekken' duidde. „Dat is een belediging aan het adres van de echte gek ken", zei hij. Charlie Hebdo balanceerde op de rand van de financiële afgrond toen twee terroristen vorige week woensdag hun kalasjnikovs leeg schoten op de redactie. Het Fran se weekblad verkocht amper Qd Göteborg va.€i29 Bohemen en Praag va.€99 UNIEKE VOORJAARSVAKANTIES www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 DINSDAG 13 JANUARI 2015 PARIJS - Elke bekende toeristische attractie, elke plek waar veel mensen samenkomen en elke andere locatie waar een aanslag gepleegd zou kunnen worden. Heel Parijs is van top tot teen beveiligd met zwaarbewapende militairen. Plan Vigipirate, wordt dat in Frankrijk genoemd. Dat systeem moet terroristische daden voorkomen en, indien nodig, bestrijden. Op de foto een bewaker bij de Eiffeltoren, dé topattractie van de Franse hoofdstad, foto Gonzalo Fuentes/Reuters door onze correspondent Cees van Zweeden O pagina 6 Extra beveiliging in Frankrijk pagina 10 en 11 De aanslagreflex PARIJS - Geen necrologieën, geen eerbetoon. Dus krijgt de politiek er morgen ouderwets van langs en kunnen degenen die goddelijke wijsheid in bloedbaden uitventen, rekenen op een draai om de oren. Verblijf aan boord van de Stena Line o.b.v. logies Bezoek o.a.: Avenyn, Haga en Bohuslan Unieke ervaring Verblijf in een 3* hotel o.b.v. logies en ontbijt Sint Vituskathedraal, Glasfabriek, Praagse burcht Excursiepakket zeer voordelig bij te boeken! Barcelona va.€289 Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension Stadstour, Monjuic, Montserrat, Pueblo Espanyol Bewonder de bekende werken van Gaudi! Parijs en Disneyland® Paris va 159 Verblijf in een 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt Montmartre, Disneyland® Paris, Eiffeltoren Speciale kinderprijzen feb-mrt NU VANAF Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3