Anouk grote publiekstrekker Krijtmarkering zesde editie festival Vestrock 'broodje-aapverhaal' 26 WALCHEREN BARRE TOCHT DOOR SCANDINAVIË VOOR KIKA Onder de naam Team Ventura de den de twee vrienden mee aan de Scan Coverytrial 2015, een rit door Scandinavië met zelfs een uitstapje - per vliegtuig - naar Spitsbergen. En dat onder barre omstandigheden. Het doel was geld ophalen voor de 13-jarige Jus tin Janse uit Goes, die op dit mo ment vecht tegen kanker. Hij geeft het geld vervolgens aan Ki- ka, zodat onderzoek kan worden gedaan naar deze ziekte bij kinde ren. „De gedachte aan Justin en het goede doel, zorgden ervoor dat we ons op de zware momenten toch weer konden opladen om door te gaan", vertelt Jasper de Boot. En zwaar was het soms. Zo reed het duo een keer 36 uur aan één stuk door, en dat na een nacht met amper vier uur slaap. Er moest bovendien in een be hoorlijk tempo worden gereden. „Wij zijn beiden ervaren automo bilisten en houden echt wel van tempo maken, maar de manier waarop we tijdens deze tocht soms moesten doorjagen, heeft ons echt verbaasd", stelt De Boot. „Het was soms tegen het onver antwoorde aan." Desondanks kijken de twee Zeeuwen met plezier terug op het avontuur, dat hen leidde door on der meer Denemarken, Noorwe gen, Zweden, Finland en de Balti- sche staten. Met name Noorwe gen vonden ze prachtig. De Boot prijst zich gelukkig dat hij en zijn kompaan het er zonder ongelukken vanafhebben ge bracht. Dat kunnen niet alle deel nemers zeggen. Sommige teams kwamen in botsing met een ren dier, anderen raakten door de ex treme gladheid van de weg af. „Wij hebben de rendieren wel ge zien, maar gelukkig niet op de mo torkap gehad", grapt de inwoner van Wemeldinge. Hachelijk was het soms ook. Bij voorbeeld toen de mannen, tij dens de terugreis, in Litouwen op eens werden achtervolgd door een boze automobilist. Hij pro beerde hen zelfs tot stoppen te dwingen. „Zoiets wil je niet mee maken in Litouwen", zegt De We moesten flink doorrijden, soms tegen het onverantwoorde aan Boot. „Toen voelden we toch wel even het hart in onze keel klop pen. Gelukkig konden we ons mengen in een groep met andere Nederlandse deelnemers en is de man afgedropen. Ik heb werkelijk geen idee wat we hem hadden misdaan." Op de grens met Polen kregen de mannen ook nog een klapband, en dat terwijl het toch al zo'n monsteretappe was. Eigenlijk stond er nog een overnachting op de planning en zouden de Zeeuw en samen met de andere teams zondagmiddag aankomen in En schede. „We zaten echter een beetje stuk en vonden dat het wel mooi was geweest", vertelt De Boot. „Daarom hebben we beslo ten om in één ruk door te rijden naar Goes. Dat werd een rit van meer dan 2700 kilometer in 34 uur." Zaterdagavond reden de twee mannen Zeeland weer bin nen. In totaal hadden ze 7333 kilo- Wij hebben gelukkig geen rendier op de motorkap gehad meter op te teller staan. Hoeveel geld ze hebben opge haald, weten ze nog niet. Dat ho pen ze in de loop van deze week bekend te kunnen maken. Het zal een mooi bedrag worden. Tiental len bedrijven en particulieren hebben het tweetal financieel ge steund. Er waren ook acties. Zo werden op de Prinses Ireneschool in Goes, waar twee nichtjes van De Boot op zitten, lege flessen in gezameld. „Het is fantastisch op gepakt", concludeert De Boot. „Daar zijn we heel blij mee." De in Nederland en België razend populaire Anouk speelt dit jaar op zes festivals, waar Vestrock er dus een van is. Mede-organisator Mar cel Verhaar: „Hier zijn we natuur lijk hartstikke trots op. Groter dan Anouk kan niet. Er ging een heel traject aan vooraf, maar An ouk wilde graag komen. Ze liet weten Vestrock een sympathiek festival te vinden." In totaal zul len er zo'n zestig a zeventig acts in het weekend van 5, 6 en 7 juni op het podium staan. Showtek - dat al op Tomorrowland stond - sluit de vrijdag af. Verder legde de organisatie het Belgische Willow en Tout va Bien en Fatherson (Schotland) vast. De indeling van het festival is an- Vestrock Junior verhuist van vrijdag naar zondag, zodat meer kinderen naar het fes tival kunnen komen ders dan die van de vorige vijf edi ties. Verhaar: „Vestrock Junior was normaliter op vrijdag. Dat hebben we verplaatst naar zon dag. Veel kinderen konden op vrij dag niet komen, omdat ze nog op school zaten. Vorig jaar was er op zondag een 'gewone' festivaldag, maar toen waren veel mensen de dag erna vrij, omdat het Tweede Pinksterdag was. Dit jaar begint het op vrijdag, vanaf 17.00 uur." De kaartverkoop is inmiddels ge start. „Die loopt prima. Bijna alle Early Bird-tickets waren uitver kocht." Afgelopen weekend ontstond op Facebook ophef over krijtmarke ringen op gevels van woningen in de Hulster Dullaertwijk. Al snel ging het verhaal dat de tekens dienden als waarschuwing voor inbrekers. Een bewoner verklaarde zelfs dat de politie dit vermoedde. De poli tie Zeeland nuanceert dat verhaal. „Een agent heeft die bewoner ver teld dat het nooit kwaad kan extra alert te zijn. Dit soort verha len komt regelmatig voor, in heel Nederland", weet Snepvangers. „Een bepaalde markering zou be tekenen dat iemand wel of niet thuis is. Het zijn echter vaak te kens van kabel- of nutsbedrij ven." In de Dullaertwijk is afgelopen weekend wel ingebroken. Siera den en geld zijn buitgemaakt. Er bestaat geen verband, aldus Snep vangers: „Het is puur toeval dat dit samenvalt." Monsterrit had alles in zich Een door Jasper de Boot gemaakte fotocompilatie van de reis die hij met Rob Zwartepoorte maakte. In het midden bovenin staat de route die ze hebben afgelegd. Linksboven staan Rob (I) en Jasper op de foto met de 13-jarige Justin Janse, voor wie ze het allemaal hebben gedaan. door Rob Paardekam GOES - Het was fantastisch, een enorme uitdaging. Maar ook ex treem en zwaar. De autorit - zeg maar gerust monsterrit - die Jasper de Boot uit Wemeldinge en Rob Zwartepoorte uit Goes de afgelo pen anderhalve week maakten door het noorden van Europa had alles in zich. Jasper de Boot Jasper de Boot Q zie ook www.teamventura.nl en www.facebook.com/teamventura door Bob Maes HULST - Festival Vestrock is er net als vorig jaar in geslaagd een grote publiekstrekker naar Hulst te ha len. Anouk is op zaterdag 6 juni de afsluiter van de tweede festivaldag. Kaartverkoop via www.vestrock.nl door Bob Maes HULST - De politie krijgt het wel va ker te horen, dat krijtmarkeringen op gevels van huizen een soort communicatiemiddelen voor inbre kers zijn. „Een broodje-aapverhaal", zegt politiewoordvoerder Henk Snepvangers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 26