Politie doet vergeefse inval bij Vlissings café maaskant WALCHEREN 25 Middelburg ziet dat veel van haar senioren op zoek zijn naar een levensloopbestendige woning. Alles gelijkvloers en nauwelijks energiefactuur Maakt er meer vakantie van. reizen y *,*-L"~. MIDDELBURG - De twaalf patiowo ningen die moeten verrijzen aan de Middelburgse Churchilllaan zijn verkocht al ver vóór de eerste paal de grond in gaat. De twee-on- der-één-kappers gaan voor een groot deel naar bewoners van de wijk Klarenbeek. Een trend, signaleren de wethou ders Johan Aalberts en Chris Dek ker. „Door de veranderingen in de zorg zie je dat veel 55-plussers zich beraden op hun 'woontoe- komst'. Langer zelfstandig wo nen, dus meer op eigen kracht op lossen, zorgt ervoor dat zij een le vensloopbestendige woning zoe ken. Het liefst in de eigen wijk of in de buurt van kinderen of fami lie. Niet alleen in de kleinere in- breidingsplannen, maar ook bij voorbeeld in grotere projecten als Rittenburg," aldus Dekker. Collega Aalberts hoorde die wens van de Middelburgse senioren dan ook herhaaldelijk op de bouw markt van de gemeente, vooraf gaand aan de nieuwjaarsreceptie. „Het was erg druk. Er was ook echt concrete belangstelling voor de woningen. Men kwam niet al leen voor vrijblijvende informa tie." Beide wethouders zien een voor- Dat bleek echter niet het geval. Een speciaal samenwerkingsteam van de politie, de Regionale On- dersteunings Groep, heeft zowel het café beneden als de bovengele- gen appartementen doorzocht, maar niemand met een vuurwa pen aangetroffen. Volgens woordvoerder van de poli tie Henk Snepvangers is de zoek tocht elders in Vlissingen voortge zet, maar heeft ook dat niet tot re sultaten geleid. „We blijven op zoek naar die persoon." Op de vraag waarom de inval met een stootram diende te gebeuren, reageert de woordvoerder laco niek. „Dat doen wij altijd. De mel ding was voor ons serieus genoeg om een inval te doen. En bijzon der is dat niet hoor, zo'n inval komt vaak voor." De schade aan de voorgevel van het pand is inmiddels hersteld. De eigenaresse van het café noch bewoners waren gisteren bereik baar voor commentaar. zichtige opleving van de woning markt. Dekker: „We hebben niet de illusie dat het wordt zoals vroe ger. De crisis is nog lang niet voor bij. Maar er is meer belangstelling om huizen te kopen en we zien dat bouwbedrijven en investeer ders ook meer durven." Aalberts: „Temporisering is be langrijk. We brengen niet meer dan enkele tientallen op de markt. Niet zoals voorheen, dat een plan in een keer in de ver koop kwam. Wel nemen we de plannen in één keer in procedure. Zo laten we de Middelburgers zien wat het algemene beeld is. Hoe snel of hoe langzaam zo'n project zich dan ontwikkelt, is af hankelijk van de markt." Middelburg presenteerde zater dag tijdens de bouwmarkt twaalf inbreidingslocaties. Zowel in de stad als in Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland. Ook gro tere projecten als Rittenburg, Ha- zenburg 2 en Essenvelt werden in kaart gebracht. Een aantal plan nen wordt al uitgevoerd, bijvoor beeld de Mastgatstraat, Havendijk- straat en het Compagnieplein. Een aantal is in voorbereiding, exacte aantallen liggen daar nog niet vast. Dekker: „Voor Rittenburg staan tot 2020 honderd woningen ge pland op het totaal van maximaal 350. We nu bezig met een alge meen beeld-kwaliteitplan. Wat er precies gebouwd gaat worden en hoeveel ligt nog niet vast. Ook daar is behoefte aan levensloopbe stendige woningen hebben bewo ners van de Stromenwijk en de wijk rondom de Breeweg al aange geven. We zullen duidelijker en meer dan vroeger inspelen op die vraag van onze eigen bewoners." GOES - Toekomstige bewoners van acht levensloopbestendige wonin gen aan de Frambozestraat in Goes hebben een prettig vooruit zicht. Een energierekening zal er namelijk niet op de mat vallen. Het gaat om zogeheten 'nul-op- de-meter-woningen'. Die hebben door zeer goede isolatie een te ver waarlozen energievraag. De ener gie die nog nodig is, wordt opge wekt door middel van zonnepane len. Huurders hebben geen varia bele energielasten meer want het huis wordt verwarmd met een luchtwarmtepomp. De huizen hebben een slaap- en badkamer gelijkvloers. Lekkernijen voor vogels maken Kinderen kunnen morgen op kinderboerderij de Klepperhoe ve in Middelburg vetbollen en pindaslingers maken. Vanaf 14.00 uur kunnen de kinderen werken aan de lekkernijen voor vogels. Het is verstandig om kleding aan te trekken die vies mag worden. De activiteit duurt tot 15.30 uur en kost 1,50 euro per persoon. Nieuwjaarsconcert in Zeeuwse concertzaal In de Zeeuwse concertzaal in Middelburg houdt het Gran Or- questa Tipica OTRA orkest don derdagavond een nieuwjaars concert. Het orkest speelt naast de traditionele tango's ook aan de stijl verwante ritmes. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Reserve ren is niet mogelijk. Alpha Youth cursus op het Damplein Jongeren vanaf vijftien jaar kunnen vrijdag aan een Alpha Youth Cursus meedoen op Damplein 1. De cursus wordt door de Kruiskerk en Gasthuis- kerk gehouden. De jongeren kunnen vrijblijvend kennis ma ken met het christelijk geloof. Meer informatie en aanmel ding op www.alphayouth.nl Tributeconcert aan de jugmuziek in De Spot In de Spot wordt donderdag een tributeconcert gehouden. Het concert is een eerbetoon aan de jugband muziek, de mu ziek werd oorspronkelijk op huis-,tuin- en keukengerei ge speeld. Zeeuwse- en Vlaamse bands spelen nummers geïnspi reerd op de Amerikaanse stijl. Om 20.30 uur begint het con cert, toegang is gratis. Warme maaltijden in de Wijngaardkerk Mensen die het financieel las tig hebben of alleen zijn, kunnen vrijdag in de Wijn gaardkerk in Oost-Souburg ge nieten van een warme maal tijd. Om 17.00 uur opent de kerk haar deuren. Opgeven via restorank@gmail.com. De maal tijd kost 2,50 euro per persoon en 7,50 euro voor een gezin. Bingomiddag bij stichting Majoraat De Stichting Majoraat aan de van Hogendorpweg in Vlissin gen houdt zondag 18 een bingo middag voor senioren De middag begint om i3.30uur en duurt tot 15.30 uur Toegang is gratis en een rondje bingo kost een euro per kaart. Voor kaarten of inschrijvingen bellen met 0118-471103. Leipzig, Dresden Weimar Rondreis Polen op z'n mooist! Flirsch am Arlberg rass»» Gezellig Beieren maaskantreizen.nl DINSDAG 13 JANUARI 2015 Afwisseling is terug in de bouwplannen door Annemarie Zevenbergen De 'bouwmarkt' van de gemeente Middelburg, foto Annemarie Zevenbergen door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De politie heeft maan dag in alle vroegte een inval ge daan bij café Unique aan de Bad huisstraat in Vlissingen. Volgens een melder zou zich daar iemand met een vuurwapen bevinden. MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN 5 dagen vanaf 259 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 25 jan., 14 feb., 8,29 maart, 3,19,26 april e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Wroclaw, Krakau, Warschau. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 18 mei, 15,29 juni, 27 juli, 17,31aug.e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Silvretta, Lech, Gross Walsertal, Zwitserland en Liechtenstein. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 10,24 mei, 7,21 juni, 12,26 juli, 2,9,23 aug., 6,20 sept. - i. 6 dagen vanaf C 399 Sev. m 6-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar met o.a. Regensburg, Passau, Zuid-Bohemen Cesky Krumlov! Verblijf in Rimbach op basis van half-pension. Vertrek: 4 mei, 12 juni, 16 juli, 1 aug., 15 sept. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25