Twijfel over verbouwen van theater 1 1 Weerstand horeca tegen meer nachtvergunningen 24 WALCHEREN MIDDELBURG BOUWT Rootstrio Rootbag op de planken in Porgy ,«»rn jjjj 4 VAN HUURHUIZEN TOT LEVENSLOOPBESTENDICE WONINGEN EN LUXE LANDHUIZEN IN EN OM DE STAD De gemeenteraad heeft vorige week woensdag in beslotenheid gesproken over het theaterdossier. Daar mocht niemand bij zijn, om dat het om bedragen en belangen van de gemeente ging. In die ver gadering zijn nogmaals de al be kende signalen afgegeven van twijfel over de renovatie. Niet zo zeer over de noodzaak ervan: het pand is oud en moet worden opge knapt als je ermee verder wilt. Maar wel over de vraag of de ge meente daar nog wel het geld voor heeft. De renovatie zou - bleek uit eerdere berekeningen - 12,5 miljoen euro kosten. Tegelijkertijd moet Middelburg nog weer fors bezuinigen, zo'n ne gen miljoen euro. Bijvoorbeeld D66 heeft al eerder gesteld dat geen miljoenen meer moeten wor den geïnvesteerd in een stenen ge bouw. Een alternatief voor renova tie kan zijn om exploitant Frans Lievens het college theaterpro gramma te laten uitvoeren in zijn eigen Studio A58 op ZEP. Ook die optie is in eerdere raadsvergade ringen al eens op tafel gelegd. Simons vraagt de raad 75.000 eu ro om extra juridische, bouwtech nische en financiële adviezen te laten maken. Die adviezen moe ten zo snel mogelijk klaar zijn. „Ik wil voor het zomerreces over het hele dossier een besluit van de ge meenteraad hebben." De juridische kant is belangrijk. Lievens heeft in tegenstelling tot eerdere besluiten al geen nieuwe schouwburg gekregen. Nu zou ook een verbouwing van de oude schouwburg goedkoper moeten of helemaal niet doorgaan. Gemeenteraad Middelburg wil van wethouder Chris Simons weten of de schouw burg goedkoper kan. Voor de zogenaamde harde hore ca telt Middelburg nu vier nacht vergunningen. Die zaken mogen tot 05.00 uur open zijn. Drie ver gunningen zijn verleend aan za ken in het centrum, de vierde is gereserveerd voor de, nog te ope nen, evenementenhal op het Zep-terrein. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor om er één nachtvergunning voor harde hore- ca in de binnenstad aan toe te voe gen. Ook willen B en W het aan tal nachtvergunningen voor alco holvrije zaken verhogen van twee naar drie. Hierbij gaat het om za ken waar mensen 's nachts nog iets kunnen eten. Dit staat in de nieuwe Algemene Plaatselijke Ver ordening, die de gemeenteraad de ze maand moet vaststellen. Café de Rooie Oortjes, Het Schut tershof en Zanzibar hebben nu een nachtvergunning. Maar al leen de Oortjes maakt maximaal gebruik van de nachtvergunning, Schuttershof alleen op zaterdag een enkele vrijdags en Zanzibar slechts sporadisch. Arjan Leen- dertse, uitbater van de Rooie Oor tjes, laat in een brief aan B en W en de raad weten tegen de uitbrei- ding van het aantal nachtvergun ningen te zijn. De laatste jaren neemt het aantal bezoekers af. De tijden dat er rijen voor de deur stonden zijn volgens hem zo goed als voorbij, al wekken mensen die buiten staan te roken soms een an dere indruk. De markt is volgens Leendertse te klein voor nog een nachtcafé in Middelburg. Ook maakt hij zich zorgen over de veiligheid. „Nachthoreca is dui delijk een andere tak van sport B en W van Middelburg wil len het aantal nachtvergun ningen in de horeca uitbrei den dan reguliere horeca." De onder nemer schrijft dat hij de afgelo pen 15 jaar veel energie heeft ge stoken in het bevorderen van de veiligheid. „Dat heeft er toe geleid dat er de laatste jaren vrijwel geen incidenten zijn. De samen werking met de politie is opti maal. Wanneer u besluit twee extra vergunningen te verstrek ken is de kans erg groot dat de overlast zal toenemen en de veilig heid op straat zal afnemen. Want wie garandeert dat de nieuwe on dernemers veiligheid ook hoog in het vaandel hebben? Mocht u de ze nachtvergunningen verlenen dan is de kans groot dat we weer helemaal bij af zijn." De raadscom missie algemeen bestuur praat op 20 januari over de kwestie. TERNEUZEN - Het Nederlandse rootstrio Rootbag komt zaterdag naar Porgy Bess in Terneuzen. De band van zanger-gitarist Ri chard van Bergen, bassist Roelof Klijn en drummer Jody van Ooi- jen kende in 2010 een vliegende start, maar in december 2010 brandde de opnamestudio van Erik Spanjes tot de grond toe af en een paar maanden later over leed Rootbag-bassist Dick Wa- gensveld. Vorig jaar besloot Van Bergen dat het materiaal van Root bag te goed was om ongebruikt te laten. In oktober kwam de de- buut-cd uit. Die wordt in Porgy gepromoot. Aanvang 21.30 uur. &T>';—R Aan de Havendijkstraat in Middelburg, één van de twaalf inbreidingsplannen binnen de gemeente, is de bouw volle gang. foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Kan de schouwburg van Middelburg ook goedkoper worden opgeknapt? En wat blijft er dan voor een theater over? En heb ben we daar dan wat aan? Op die vragen moet wethouder Chris Sim ons zo snel mogelijk antwoorden geven aan de gemeenteraad. door Theo Giele MIDDELBURG - Uitbreiding van het aantal nachtvergunningen voor ho reca in de Middelburgse binnen stad stuit op verzet. Dat komt dit keer niet van bewoners, maar van de horeca zelf. Overzicht van de bouwplannen in de gemeente Middelburg zoals die zater dag te zien waren op de 'bouwmarkt' voorafgaand aan de nieuwjaarsrecep tie in het stadhuis. Churchilllaan, 53 woningen, waar van 12 patiobungalows en 41 huurappartementen Woonzorg. Bestemmingsplanprocedure start volgende maand. Sprencklaan, 20 vrije kavels, moge lijk deels projectmatig. Bestem mingsplanprocedure is nog in voorbereiding. Griffioenstraat, 27 koopapparte menten. Bouw start binnenkort. Leeuwerikstraat, particulier initia tief 10 starterswoningen. Bestem mingsplanprocedure deze maand. Piet Heinstraat, 4 vrije kavels, nog 2 beschikbaar. In uitvoering. Mastgatstraat, 1 groepswoning Da- gelijks-Leven (bouw binnenkort), ruimte voor twee-onder-één-kap- woning) via CPOZ. Compagnieplein, 20 huurapparte menten Woongoed en 3 groeps woningen SVRZ. Oplevering is bin nenkort. Havendijkstraat: 4 kavels voor par ticulieren (verkocht) en 28 huur woningen Woongoed. Bouw is aan de gang. Oplevering medio2015. Veersehof, 7 vrije kavels, 1 nog be schikbaar. In uitvoering Langstraat Arnemuiden, particu lier initiatief 4 appartementen met bedrijfsruimte eronder en 2 star terswoningen. Conceptplan, be stemmingsplanprocedure moet nog opgestart Nieuw- en Sint Joosland, Quarles- havenstraat; 5 vrije kavels. Bluesroute: (locatie voormalige boerderij) 4 vrije kavels, waarvan 3 nog beschikbaar. Rittenburg, 230 woningen, vrije ka vels (binnenkort in verkoop), pro jectmatige ontwikkeling eengezins woningen en appartementen. Mortiere: 208 woningen tot 2022, met aftrek opgeleverde woningen. Hazenburg 2 Arnemuiden, 140 wo ningen tot 2022. In procedure. Essenvelt 2:170 woningen tot 2022, een deel vrije kavels en pro jectmatige ontwikkeling eengezins woningen en appartementen. Pro cedure in voorbereiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24