Krijtmarkering 'broodje-aapverhaal' almanak Duvel Gezon ZEEUWS-VLAANDEREN ADRZ Verloskundige helptjemetde Makelaars en aannemers merken dat de nieuwbouwmarkt ook in Zeeuws-Vlaan- deren voorzichtig aan het aantrekken is. DINSDAG 13 januari 2015 21 TERNEUZEN - Nieuwbouw van wo ningen begint in Zeeuws-Vlaan- deren, met name in de steden Hulst en Terneuzen, weer op gang te komen. Kees de Regt, di recteur van aannemingsbedrijf Van der Poel in Terneuzen, spreekt van 'een voorzichtig posi tieve stemming'. „In de rest van het land merk je dat de activiteiten al een tijdje aantrekken", weet De Regt uit contacten binnen het Volker Wes- sels Stevin-concern waarvan Van der Poel deel uitmaakt. „In Zeeuws-Vlaanderen begint dat ook door te sijpelen. Het gaat niet om hele grote aantallen, zoals in de beginperiode van Othene in Terneuzen. Die tijd hebben we ge had, maar toch, het begint wel te komen." Paul Saman van make laardij Kindt en Biesbroeck signa leert hetzelfde. Kindt en Bies broeck heeft onder meer het ap partementencomplex Reynaerts- hof aan de rand van de binnen stad van Hulst en de nieuwbouw wijk Wittbrug in portefeuille. Reynaertshof is een voorbeeld van een project waarvan de bouw na het begin van de verkoopcam pagne vrij vlot kon beginnen. „Van de 43 appartementen zijn er inmiddels een dertig verkocht", vertelt Saman, „en als de bouw eenmaal op gang is, zie je dat de belangstelling haast vanzelf toe neemt." De nieuwbouwwijk Wittebrug is in de markt gezet op het moment dat de crisis in de bouw zich zo'n beetje op het hoogtepunt bevond. Toch is de wijk redelijk snel volge lopen. Volgens Saman heeft dat te maken met de speciale vormge ving - witte, klassieke woningen - en de ligging van de wijk, op steenworp afstand van de binnen stad van Hulst. Smolders Make laardij in Terneuzen verkoopt wo ningen voor AM Wonen, onder meer in OtheneZuid. De nieuw bouw heeft daar enkele jaren vrij wel stilgelegen. Twaalf woningen, eengezinshuizen en levensloopbe- stendige semibungalows, zijn er momenteel in aanbouw. Makelaar Jeanine Rouw merkt 'dat mensen weer stappen durven te maken', wat onder meer te danken is aan een betere doorstroming op de woningmarkt. De Regt van Van der Poel merkt dat ook: „In 2014 is in de bestaande markt veel meer verkocht." Uit de officiële mededelingen van de gemeente Hulst en Terneuzen viel vorige week ook af te leiden dat vrij veel nieuwbouw in de pen zit, met 44 bouwvergunnin gen voor de Schelpenlaan in Ter neuzen en 18 stuks voor de Car men in de wijk Oversprong 2 in Sint Jansteen. „De energienorm voor nieuwbouw is per 1 januari aangescherpt", geeft De Regt als verklaring voor die kleine hausse. „Door de bank genomen worden woningen daardoor gemiddeld vijf procent duurder, wat je na tuurlijk later wel terugziet in een lagere energierekening." Saman noemt nog een andere factor. Hui zen zijn een interessante beleg ging. De rente op spaargeld is laag, terwijl vastgoed 4,5 procent rendement oplevert. „En vastgoed is iets blijvends." Afgelopen weekend ontstond op Facebook ophef over krijtmarke ringen op gevels van woningen in de Hulster Dullaertwijk. Al snel ging het verhaal dat de tekens dienden als waarschuwing voor inbrekers. Een bewoner verklaar de zelfs dat de politie dit vermoed de. „Een agent heeft die bewoner verteld dat het nooit kwaad kan extra alert te zijn. Dit soort verha len komt regelmatig voor, in heel Nederland", weet Snepvangers. „Een bepaalde markering zou be tekenen dat iemand wel of niet thuis is. Het zijn echter vaak te kens van kabel- of nutsbedrij ven." In de Dullaertwijk is afgelopen weekend wel ingebroken. Siera den en geld zijn buitgemaakt. Snepvangers: „Het is puur toeval dat dit samenvalt." „Buurman, ben je niet heel erg bang dat dat soort boeven dat Charlie Hebdo heeft aangevallen, hier in Goes ook komt schieten „Welnee Kevin, dat doen ze toch niet. Die lui hebben hier niets te zoe ken." „Anderefundamentalisten mis schien wel." „Welnee, ik ben er gerust op, Kevin, ik ben niet bang, echt niet." „Ik anders best wel, hoor." „Nergens voor nodig, jong, als je ouder wordt zul je wel merken dat de meeste angst in je leven onterecht is geweest. Dan ben je, net als ik, voor de duvel niet bang meer." „Hoe is 't mogelijk." „Simpel jongen, ik ben met de duvel z'n zus getrouwd geweest." Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis heeft over 2013 een verlies geboekt van 4,3 miljoen euro 1 Woningbouw komt weer op gang door Harmen van der Werf Het Reynaertshof aan de Stationsweg in Hulst komt al aardig op hoogte, foto Camile Schelstraete door Bob Maes HULST - De politie krijgt het wel va ker te horen, dat krijtmarkeringen op gevels van huizen een soort communicatiemiddelen voor inbre kers zijn. „Een broodje-aapverhaal", zegt politiewoordvoerder Henk Snepvangers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21