Kras Kortingsdagen Ronaldowilde beste speler ooit worden 4,3 miljoen euro Hollande zet verlies ADRZ extra soldaten in Lachend Griekse crisis te lijf Huurverhoging kost gezinnen per jaar honderden euro's. Veel Grieken zitten door de crisis in psychische nood. Lachtherapie helpt sommigen op de been te blijven. 8 en 9 Veel regen en wind DINSDAG 13 januari 2015 DEN HAAG - De huurprijzen van sociale huurwoningen gaan deze zomer met maximaal 5 procent omhoog. Dat percentage geldt voor huishoudens met een jaarin komen van meer dan 43.786 euro. Voor andere gezinnen geldt een huurstijging van 2,5 procent (inko men tot 34.229 euro) of 3 procent (tussen 34.229 en 43.786 euro). Het is voor de derde keer dat cor poraties een inkomensafhankelij ke huurverhoging door mogen voeren. De afgelopen twee jaar was de stijging nog iets hoger, in 2013 en 2014 mocht de huur met 4 tot 6,5 procent omhoog. Oorzaak is dat de inflatie, op basis waar van de huurstijging berekend wordt, in die jaren hoger was. Huishoudens die voor de derde keer een huurstijging voor de kie zen krijgen, betalen vanaf juli 2015 10 tot zelfs 20 procent meer huur dan in 2012. Was de maand- huur in 2012 nog 600 euro, dan kan dat dit jaar oplopen tot ruim 700 euro. Op jaarbasis is dat een extra kostenpost van ruim 1000 euro. Links en rechts groeien de Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697^ De leeuw is verbannen uit het beeldmerk van de provincie. Maar de Zeeuw komt in het geweer tegen het wegsturen van het fiere dier. zie pagina zorgen over de effecten van die huurstijgingen. De Woonbond en vakbond FNV stellen dat veel huurders hierdoor in armoede te recht dreigen te komen. De gedachte achter de inkomens afhankelijke huurverhoging is dat scheefwonen moet worden tegen gegaan. Door mensen met hoge inkomens veel huur te laten beta len, wil de overheid ze stimule ren te verhuizen naar een koop huis. Zo komen sociale huurwo ningen vrij voor de doelgroep: mensen met lagere inkomens. Corporaties mogen zelf weten of ze de huurverhoging ook doorvoe ren. Ze kunnen er ook voor kie zen de huurstijging te matigen. In de praktijk blijkt echter dat veel corporaties ervoor kiezen de hu ren maximaal te laten stijgen. Als reden noemen ze de verhuur dersheffing die ze aan de over heid moeten betalen. Die be draagt voor alle verhuurders sa men 1,7 miljard euro per jaar. Per corporatie is dat gauw een paar miljoen euro. Om de begroting sluitend te maken, moeten de hu ren omhoog, stellen corporaties. Zo'n 2,2 miljoen Nederlandse huishoudens wonen in een socia le huurwoning. Een flink deel hiervan, zo'n 1,4 miljoen gezin nen, heeft recht op huurtoeslag. Honderdduizenden huishoudens krijgen de huurstijging volledig op hun bord. VLISSINGEN - Het Admiraal de Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) heeft over 2013 een verlies geboekt van 4,3 miljoen euro. Dat komt door een aantal eenmalige tegenvallers. De verwachting voor de komende ja ren is positief. Dat leert het jaar verslag 2013 dat ruim zes maan den later is verschenen dan de be doeling was. PARIJS - President Hollande van Frankrijk mobiliseert 10.000 mili tairen om, na de terreur van vori ge week, nieuwe aanslagen te voorkomen. Uit veiligheidsover wegingen is niet bekendgemaakt waar die soldaten worden ingezet. Ook worden joodse scholen in heel Frankrijk extra bewaakt door 4700 agenten. 257e jaargang nr. 10 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Huren gaan LEEUW aan de kant gezet opnieuw omhoog door Sander van Mersbergen pagina 22 ADRZ boekt verlies over 2013 O pagina 2,3, 7,10 en 11 Meer over terreurdaden Parijs DE STELLING Reageer op pzc.nl Huurstijging is buitensporig UW MENING 402 reacties Vondelingenkamer in Middelburg is een goed initiatief EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1