MEDIA 45 Actrice Halle Berry maakt in Extant de overstap van film naar tv. In Steven Spielbergs jongste televisie-project speelt ze een astro naute die worstelt met een wel zeer ingewikkeld gezinsleven. je altijd het advies dat je iets moet maken waar je zelf naar zou willen kijken. Dat is dit, dus. Ik ben dol op films met superhel den, buitenaardse monsters en steden die met veel spektakel verwoest worden, maar ik ben ook een groot fan van familiedrama. In deze serie komt het allemaal samen." Zoals het sciencefiction betaamt, zit Extant vol met futuristische vondsten. Molly voedt samen met haar - niet al te aimabele - echtgenoot John (Goran Visnjic, bekend van ER) hun eersteling op: robotzoon Ethan, een 'uitvinding' van haar man. In de wereld van dit bijzondere gezin zijn zelf- rijdende auto's, ingenieuze afvalverwer kingssystemen, doorzichtige iPads en foto albums met bewegende beelden alledaags. De makers zetten bewust geen tijdstempel op de serie om discussies over het realiteits gehalte van het toekomstbeeld voor te zijn. Ook waakten ze ervoor er een gadgetshow van te maken. Walker: „De karakters blij ven het belangrijkst. Wat we eromheen ver zinnen, moet in dienst van het verhaal staan." Juist daarom was hij zo gechar meerd van het script. „Het bevat een mix van horror, mysterie en politieke complot ten, maar tegelijkertijd is het ook een echt familiedrama." Halle Barry deed uitgebreide research voor haar rol. Ze staat erom bekend dat ze haar werk serieus neemt: toen ze een junkie moest spelen in de film Jungle fever, ging ze twee weken niet in bad. Voor Extant sprak ze met een consultant van ruimtevaartorga nisatie NASA en maakte een duikvlucht met een vliegtuig, om gewichtloosheid te ervaren. In de serie wordt dat zweefeffect bereikt door een ingenieus systeem van draden waaraan ze wordt opgehangen. Bij de mon tage worden die hulpmiddelen wegge poetst. Gesneden koek voor de actrice; in de X-A/len-films werd ze voor het betere vlieg- en stuntwerk op dezelfde wijze over de set geslingerd. Walker: „Tijdens de opna mes vroeg ik Halle of ze er niet doodmoe van werd, omdat het er zo heftig uitzag. Toen lachte ze minzaam dat het wel mee valt, omdat ze dit al een tijdje doet." Walker denkt dat het thema in de tijdgeest past. „We leven in een tijd waarin we ons allemaal afvragen hoe het verder moet met onze interactie met machines. Er lopen nog geen robotkinderen rond. Maar we be steden wel al zo veel tijd aan onze appara ten, dat we ons een wereld kunnen voor stellen waarin die dingen menselijke trek jes krijgen." Nog een leuk weetje: presidentsdochter Malia Obama deed werkervaring op als pro ductieassistente op de set van Extant. In Amerika was Extant afgelopen zomer al te zien. Inmiddels is bekend gemaakt dat er een tweede seizoen komt. Als astronaut Molly Woods na een ruimtereis van dertien maanden terugkeert op aar de, blijkt ze zwanger. Dat is op z'n zachtst gezegd nogal vreemd. Want Molly was niet alleen onvruchtbaar, ze zweefde al die maanden in haar uppie door het ruimtestation. Het enige con tact met mensen van vlees en bloed verliep via beeldschermpjes. Hoe is ze bevrucht? Heeft het misschien iets te maken met een vreemde 'ontmoeting' met haar dode ex-vriend daarboven? Dit vormt het intrigerende uit gangspunt van de nieuwe scien- cefiction-dramaserie Extant, waarvan Net 5 vanaf vanavond wekelijks dubbele afleveringen uitzendt. De serie wordt mede geproduceerd door Steven Spielberg. Zijn deelname aan het project, opvolger van het ook door hem geproduceer de Under the dome, was voor de gelauwerde filmactrice Halle Berry reden ja te zeg gen tegen haar eerste serieu ze hoofdrol - als astronaut Molly - in een tv-serie. Uitvoerend producent Greg Walker kan zich op zijn beurt geen betere hoofdrol speelster wensen, zegt hij. „Ze heeft een krachtige uit straling en alles lijkt haar makkelijk af te gaan. Tege lijkertijd komt ze heel ge voelig en bezield over. In films zie je haar een of twee keer per jaar, nu krijgen de kijkers de kans dertien uur lang met haar op reis te gaan." Schrijver Mickey Fisher - die grossierde in toneel voorstellingen en lowbud getfilms - sleepte met Extant zijn eerste grote tv-klus binnen. Al voordat de pilot was gemaakt, bestelde CBS dertien afleveringen. Fisher koos bewust voor een vrouwelijke hoofd persoon. „Er zijn al zo veel series met mannelij ke antihelden, volgens mij is hier behoefte aan. Het leek me fantastisch een bijzondere vrouw in een onmogelijke situatie te plaatsen." Hij kan zijn geluk niet op dat hij als be ginner door Amblin Televi sion, de tv-maatschappij van Spielberg, werd uitver koren. „Als schrijver krijg ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Halle Berry, hoofdper soon in Extant, foto PR Astronaut met een familieprobleem Extant. Elke zaterdag op Net 5, 20.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl door Rivka Croenier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 97