REIZEN 25 Het is nog geen dag reizen en dan al kun je vakantie vieren aan de prachtige kust van het zuidoosten Engeland. Li voor de prachtige, 1.000 jaar oude ka thedraal. Je kunt er van alles over ver tellen: in 1170 werd er een aartsbis schop vermoord en Geoffrey Chaucer maakte de kathedraal de bestemming van zijn reizigers die elkaar de Canter bury tales vertelden. En dan is Canterbury nog maar een opwarmertje voor onze 'grote' dag uit naar Londen. Herne Bay ligt op een uurtje treinen van Londen. Daar mo gen we op voorspraak van onze ver huurster de auto neerzetten op de op rit van een bevriend gezin. Zo kan het gaan, in auto-onvriendelijk Londen. Met een dagkaartje voor de metro blijkt heel Londen, althans het cen trum dan, aan onze voeten te liggen. We laten geen minuut verloren gaan en spoeden ons met de ondergrondse van Big Ben naar Tower, van Bucking ham Palace naar Harrods, om ons er te vergapen aan de ongelofelijke speel goedafdeling. En natuurlijk zien we echte dubbeldekkers rijden! Aan het einde van de dag loodsen we iedereen nog M&M's-world in, de grootste snoepwinkel ter wereld. Als de vriendelijke caissière ons bij het af rekenen 52 pond (65 euro) vraagt voor twee zakken snoep en een T-shirt, we ten we zeker: eens maar nooit weer. De laatste dagen van ons uitstapje verlopen in relatieve rust. We bezoe ken Howlett's, een vriendelijke die rentuin waar neushoorns gemoede lijk in een weiland rondkuieren. Ook nemen we de kinderen mee naar een echte Britse pub, waar ze voor de gro te mensen heerlijke cider van de tap schenken. Daar beloven we elkaar vol gend jaar weer naar Engeland te gaan. WAAR EN WAT Kinderen en water, het is een gouden combina tie. Zorg ervoor dat op vakantie een riviertje, zwembad of strand in de buurt is en het halve werk is al gedaan. Daar om beginnen wij onze korte vakantie naar Engeland al goed door met de veerboot te reizen. In Calais, op een paar uur rijden van Nederland, stap pen we op een schip van imposante af metingen. Anderhalf uur stevig door varen en dan zijn de beroemde witte kliffen van Dover al in zicht. Het plan was oorspronkelijk met het hele gezin (twee volwassenen, drie kinderen) in het voorjaar een paar dagen naar Londen te gaan. Om de kosten te drukken, wilden we via Homeaway.com bij een particulier een appartement huren. We boekten alvast de veerboot, 150 euro voor een flexibel retourticket. En verheugden ons op het spannende vooruitzicht met de eigen auto links te mogen rij den. Vervolgens gingen we via inter net op zoek naar een Londens apparte ment, niet te ver van het centrum en met een parkeerplaats in de buurt. Daar dreigde het plan in duigen te val len. Een leuk, betaalbaar gezinsonder komen met een parkeerplaats in Lon den is namelijk, tja, een speld in een hooiberg. Tijd voor plan B: een huis in Herne Bay, vlak bij Canterbury aan de Zuid- Engelse kust in het graafschap Kent. Eitje! In no time rolde daar een ruim huis op het scherm. Aan het strand, zodat we ons gelukkig weer konden houden aan regel één van de gezinsva kantie: zorg dat water in de buurt is. De tuin is groot en netjes, het huis voorzien van een tafelvoetbalspel en een dvd-speler. De eigenaresse komt even langs om te checken of we echt van alles voorzien zijn. Ze heeft alvast een half litertje melk in de ijskast ge zet, voor in de thee. Want geen Brit die het in zijn hoofd haalt thee zon der melk te drinken. We bedanken haar hartelijk en gaan in de dichtstbij zijnde supermarkt voorraad inslaan. Het is vakantie, daarom doen we niet flauw over traktaties. Bovendien is het leuk de kinderen kennis te laten maken met typisch Engelse lekker nijen, zoals Penguins (met chocolade crème gevulde koekjes in een chocola dejasje) en Polo's (pepermuntjes met een gat in het midden). Het autorijden in Engeland valt mee. We hebben een goede afspraak gemaakt: als we de auto starten, roe pen de kinderen vanaf de achterbank 'Links! Links!'. Dat helpt. En al blijft het gek rotondes aan de verkeerde kant op te rijden, we blijven vijf da gen lang heel. Fluitend rijden we in een halfuurtje naar Canterbury. Het stadje heeft een uitnodigend centrum met veel winkeltjes, maar we komen ZATERDAG 10 JANUARI 2015 Heme Bay Canterbury kent Dover* ENGE, Londen De oude kathedraal van Canterbury is indrukwekkend. Foto boven: Op het strand van Herne Bay. foto's Lindy Jense door Lindy Jense De kortste oversteek naar Enge land is vanuit Calais (Frankrijk), 330 kilometer van Utrecht. De goedkoopste overtocht is per veer boot (45 euro enkele reis, met een kleine bijbetaling boek je een flexiticket dat 4 uur vóór en na de geplande afvaart geldig is). De overtocht per veerboot duurt 90 minuten, dan is het nog 29 kilometer rijden naar Canterbu ry. Zie ook www.poferries.nl. Een accommodatie is te vinden via websites als www.homeaway.com, www.airbnb.com en www.romanti- cretreats.co.uk Meestal kun je zoe ken met uitgebreide criteria als wasmachine, vaatwasser, et ce tera. Reis je met kinderen, is het plezierig als het huis een tuin heeft. Bel voor de zekerheid altijd even met de huiseigenaar, per soonlijk contact geeft vertrouwen. Wie veel historische bezienswaar digheden wil bezoeken, kan bespa ren met een speciale bezoekers pas van English Heritage: www.eng- lish-heritage.org.uk. Meer toeristische informatie: www.visitkent.co.uk. Zuid-Engelse rotskust, foto PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77