De lotgevallen van een fietser Huishoudens meer kwijt aan gemeente Douane vindt coke Connexxion schrapt tussen bananen aantal buslijnen 16 SPECTRUM Hoofdstuk Op een dag wilde ik gaan fietsen. Ik hoef natuurlijk niet uit te leggen dat ik een fiets heb. Gezien de titel is dat van zelfsprekend. Hoofdstuk 2 Ik reed weg, de zon in mijn gezicht, de wind in de rug, maar ik moest al snel stoppen: het licht stond op rood. En dat betekent wachten. Aan een aluminium- paal zat een knop. Daar moet je op druk ken en dan mag je nogmaals wachten tot het groen wordt. Hoofdstuk 3 Het werd groen en ik kwam op een fietspad met rode tegels terecht. Op het pad lag een bierblikje dat iemand verlo ren had. Ik stelde me voor dat de bezit ter van het blikje met grote snelheid reed en dat hij door een onverhoedse stuurmanoeuvre het blikje had laten ontglippen. Tant pis, dacht hij en hij dacht ook na over het gebruik van alco hol in het verkeer. Hij keerde, om aller lei redenen die er niet toe doen, dan ook niet om en zo bleef het blikje waar het was. Dit was een voorafschadu wing. Hoofdstuk 4 In de verte zag ik op het fietspad een jongetje van een jaar of vijf, zes. Dat kon ik wel inhalen, maar enkele e-bi- kers waren hetzelfde van plan en ze de den er een schepje bovenop. Toen ze het jongetje met grote snelheid wilden passeren belden ze, waardoor het jonge tje schrok, van het fietspad raakte en in een sloot naast de weg verdween. De e-bikers stopten niet en daar valt wat voor te zeggen (zie hoofdstuk 7). Hoofdstuk 5 Ze stopten niet. Ik wel, want ik had niet alleen medelijden met het jongetje, maar was ook verontwaardigd. Ik hielp het jongetje uit de sloot, hij had niks, er zaten een paar droge grassprieten aan. Nergens een spatje bloed. Het was zo mer en de sloot stond droog. Dat ben ik vergeten te vertellen. Dat had ik natuur lijk best in hoofdstuk 1 kunnen verwer ken. Dat was kort genoeg. Hoofdstuk 6 Ja, dat had ik wel in hoofdstuk 1 kunnen zetten. Nu ja, het jongetje hielp ik uit de sloot en zijn fietsje ook. „Mijn vader is ook wel eens gevallen", zei het jonge tje. Hij stapte op zijn fietsje en reed weg, de andere kant uit. Hoofdstuk 7 Opeens had ik geen zin meer in fietsen. Ik reed langzaam terug naar huis en dacht na over de e-bikers. Ik probeerde hun gedrag voor mezelf te vergoelijken. Ze reden erg hard en opeens remmen is met een e-bike erg gevaarlijk. E-bikers hebben steeds slappere benen, omdat ze zelden meer gewoon fietsen. De e-bi- ke is zwaar en als ze stoppen en hun been aan de grond zetten lopen ze kans dat hun gedegenereerd been breekt. Epiloog Hoe ik ook probeerde een en ander goed te praten: wat ik gezien en meege maakt had bleef me dwars zitten en als ik die e- fietsers nog eens mocht tegen komen, dan zal ik er zeker iets van zeg gen. (wordt dus misschien vervolgd) VIDEO VAN DE WEEK Zeeuwse huishoudens zijn dit jaar op nieuw meer kwijt aan hun gemeente. De stijging is in veel gevallen nog te overzien, maar inwoners van Vlissin- gen, Kapelle en Schouwen-Duiveland kunnen een fors hogere belasting aanslag dan vorig jaar verwachten. Veere blijft de goedkoopste gemeente. Dat leert een inventarisatie die deze krant heeft gemaakt van alle wijzigin gen. Daarbij is uitgegaan van de defini tieve tarieven zoals opgenomen in de verordeningen die de gemeenten, vol gens voorschrift, de afgelopen weken officieel hebben gepubliceerd. De Zeeuwse douane heeft dinsdaga vond 280 kilogram cocaïne onder schept bij een controle bij een bedrijf in de haven van Vlissingen-Oost. Vol gens de douane waren de drugs verbor gen in een lading bananen uit Zuid-Amerika. De partij cocaïne heeft een straatwaar de van ongeveer veertien miljoen euro. De drugs die in de Sloehaven gevonden zijn, zijn afkomstig uit Colombia en zijn inmiddels vernietigd. De politie heeft nog geen aanhoudin gen kunnen verrichten in verband met deze vondst. Busvervoerder Connexxion, die de ko mende tien jaar het busvervoer in Zee land uitvoert, schrapt per 1 maart enke le buslijnen. Het gaat onder meer om Hansweert-Goes, Westdorpe-Zelzaete en Dreischor-Zierikzee. Connexxion heeft woensdag de nieuwe dienstrege ling bekendgemaakt. Omdat de provin cie op het openbaar vervoer bezuinigt, moet het vervoersbedrijf het busver voer 20 procent goedkoper zien uit te voeren dan in de oude dienstregeling. Volgens Connexxion is het gelukt om voor 95 procent van de Zeeuwse reizi gers openbaar vervoer te behouden. 85% 15% PW neemt afstand van oproep Loonstrook bevat addertjes Na de ophef over oproepen op een Facebook- pagina van PW-aanhangers om brand te stichten in moskeeën, neemt de PW daar af stand van. De pagina 'Steun de PW' is niet verbonden aan de partij. Ook de beheerders distantiëren zich van de oproep. Moslimorga nisaties doen aangifte na het dreigement. De meeste Nederlanders gaan er dit jaar in salaris op vooruit. Maar niet iedereen profi teert al in 2015. Parttimers en mensen die minder dan 20.000 euro bruto verdienen, in casseren de 'winst* pas volgend jaar via de be- lastingteruggaaf. Toch is het beeld al met al positief) aldus salarisverwerker ADP. Aanslag Parijs eist twaalf levens Tien medewerkers van het Franse satirische weekblad Charlie Hebdo en twee agenten zijn woensdag in Parijs geliquideerd. Het is de grootste terreuraanslag in Frankrijk sinds 1961. De daders, twee Syriëgangers, waren woensdag nog niet opgepakt. Het gaat om de broers Chérif (32) en Saïd Kouachi (34). W.H Sportscholen drukbezocht aan het begin van het nieuwe jaar: www.pzc.nl/video UW MENING 548 reacties Problemen in de zorg zijn van tijdelijke aard EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68